[ vladanco @ 11.11.2012. 19:11 ] @
Imam problem sa htc wildfire s u smislu da mi ne stizu sve sms poruke.

Naime desava se povremeno da u konverzaciji sa nekim razmenim npr 5 poruka a da mi 6. sa istog broja ne stigne nikada, a npr 7.stigne. Naravno da nesreca bude veca to se desava sa vise razlicitih brojeva, znaci nije u pitanju jedan kontakt.

To mi se desava od kada imam vip postpaid, unazad 3 godine a isti problem sam imao i na htc tattoo. Pokusao sam da problem resim u vipu medjutim i pored mojih molbi i reklamacija nista nisu uradili da se isti resi.

Pokusao sam da promenim i sim plastiku ali ni to nije pomoglo.
Razgovarao sam sa jednom priljateljicom koja radi u telenoru i ona mi je rekla da je moguce da se 2 poruke sudare na serveru i da mi se zato desava , mada opet nemoguce da se to toliko cesto desava u smislu da meni jedno stotinak poruka nikada nije stiglo-gledano unazad 3 god.

Ima li neko ideju kako bih mogao da sredim ovaj problem????
Hvala unapred
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 11.11.2012. 20:06 ] @
Verovatno se stvarno sudare dva SMS-a, pa ti jedan ne stigne jer leži onesvešćen negde na serveru. Nema drugog objašnjenja.
Iskreno se nadam da ta prijateljica radi u nekom sektoru Telekoma koji nema veze sa samim telekomunikacijama :)

Kad kažeš da si menjao SIM plastiku, misliš na samu karticu?

Rešenje je krajnje jednostavno. Odeš kod jednog od preostala dva operatera i preneseš svoj broj kod njih. Pošto je očigledno da je problem negde do VIP-a, ali pošto je izolovan slučaj ne cimaju se dovoljno da ga reše ili nemaju ideja šta bi moglo da bude po sredi.
[ vladanco @ 11.11.2012. 21:14 ] @
Da menjao sim, misleci da nije do same kartice, u smislu fizickog
ostecenje.

Problem je sto sam pod ugovorom jos godinu ipo, i me to koci da promenim
operatera. U suprotnom bih to odmah uradio. A realno mi se ne daje taj
novac za prekid.

A da li postoji mogucnost da je problem u telefonu pa da se recimo uradi
root ?
[ pajaja @ 11.11.2012. 21:22 ] @
Pitaj tog sa kim se dopisujes da li mu je stigao potvrdan delivery report, ako jeste onda moze biti (i verovatno jeste) do telefona, ako nije a stizu ti ostale poruke verovatno nije do telefona.
[ vladanco @ 11.11.2012. 21:29 ] @
Karakteristicno je to da posiljaocu stigne report kao da je poruka isporucena a realno nije stigla...
I nije u pitanju 1 broj vec vise brojeva iz sve tri mreze, sto ce reci da je problem kod mene....

A vec gubim strpljenje i ukoliko bi rootovanje pomoglo spreman sam i to da probam po cenu da aparat crkne da se tako izrazim.
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 11.11.2012. 22:15 ] @
Ne pomaže ni činjenica da ti se to dešavalo sa nekim drugim telefonom.

Jesi probao da koristiš neki drugicprogram za SMS, poput GO SMS ili Handcent?

Samo rutovanje ne verujem da će ti išta pomoći.
[ vladanco @ 11.11.2012. 23:00 ] @
Koristio sam Go sms bas dugo, pa sam u jednom trenutku pomislio da nije do njega, ali isto se desava i na default app za poruke.

Cini mi se da je cak i gore na toj fabrickoj, ali nisam 100% siguran.




[ diyabolic @ 14.11.2012. 13:21 ] @
problem je u tome da kad ti je zauzece memorije veliko, sms ne stize
ja sam taj problem imao s jednim telefonom a resio sam ga tako sto sam sa marketa skinuo ghostly sms
[ Zoran Milovanovic @ 14.11.2012. 13:38 ] @
Ima velike logike u ovome sto kaze diyabolic. To su telefoni (stari i novi) sa jako malo interne memorije i cesto ljudi nastavljaju da koriste telefon uz upozorenje, vidjao sam da tada hoce da "proguta" SMS.
[ vladanco @ 14.11.2012. 18:42 ] @
Ok. Hvala puno na savetu, nadam se da ce mi pomociii resiti moje muke oko toga.