[ Dusan Lazrevic @ 11.11.2012. 21:13 ] @
Pozdrav,renoviramo plastenik u selu i cuo sam da dosta ljudi gaji pecurke i neke biljke,pa i maline,a nigde da nadjem na internetu sta treba gajiti i to u plasteniku.Plastenik ima 24 kvadrata (4 sa 6 kvadrata) pokriven je najlonom i najvisa tacka je oko 2,5m.Zanima me koje pecurke,biljke,vocke zasaditi,ali da je vazno da je to sto bih zasadio isplativo,dakle da sto pre moze da se proda ali i da je isplativo za prodaju.Pozdrav :)
[ Lavlja_Jazbina @ 11.11.2012. 21:28 ] @
Ovo temu si mogao u pojoprivredu.Za pecurke nisam cuo da se gaje u plasteniku.Licno mislim da 24m2 malo
sem za nesto sto nije legalno..
[ Shadowed @ 12.11.2012. 00:00 ] @
Zavisi sta podrazumevas pod dobrom zaradom, ali mislim da mozes proizvesti dovoljnu kolicinu rasada da kada dodje vreme za to prodas i kupis taj komp koji ti treba. Taman imas vremena da se raspitas sta ti sve treba i da pripremis.
Doduse, za to ti i ne treba tako visok plastenik, ali kapiram da je jednako dobar.
[ KrkaCiC @ 12.11.2012. 11:15 ] @
Extra brza zarada ne postoji sem one sa fantomkom i ...
Sto se tice plastenika ako nikad nisi radio poljoprivredne poslove nemoj ni da pocinjes.

Recimo lepa zarada se moze ostvariti prodajom rasada krastavca. Kupis seme krastavca,koje inace nije jeftino,pa posejes,u medjuvremenu lozis,ili na neki drugi nacin grejes plastenik. I kad rasad dovoljno poraste ti ga utopis
E sad glavno pitanje KOME? To vec treba da znas pre nego sto rasad uopste i stigne. |Tu ima milion zackoljica,prvo treba spremiti novac za kvalitetno seme,pa ako npr ne grejes dovoljno rasada izmrzne i Cao Zdravo
Nije lako baviti se plastenikom