[ Obby @ 14.11.2012. 10:22 ] @
Uzeo sam nedavno Samsung Galaxy Tab 7.7 preko Telenora. Kada sam se pošteno izigrao i ispodešavao sve, na red je došlo prebacivanje nešto slika, spotova i muzike sa računara na tablet. Skinuo sam najnoviju verziju Kies-a, instalirao, on je tražio da "povuče" još neki update i kad je završio, nikako ne uspevam da povežem tablet sa računarom preko njega. Probao sam da promenim USB preko kojeg ga kačim, išao i preko USB hub-a i preko standardnih priključaka na kućištu ali ništa se nije promenilo - vrti ono "connecting device" u nedogled i onda izbaci poruku o grešci i to je to.
Kad priključim tablet na PC, odmah mi izađe onaj Autoplay meni i preko njega slobodno pristupam internoj memoriji uređaja i microSD kartici.
Pre 2-3 meseca sam reinstalirao Windows pa sam skoro siguran da nije problem u nedostatku neke od komponenti samog sistema jer uvek instaliram iste stvari, iste drajvere, isto sve.
Ima li neko rešenje, predlog kako prebacivati svari sa i na tablet osim ovog gore opisanog? Koliko uopšte Kies može da bude od pomoći i da li je neophodan za bilo šta?
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 14.11.2012. 10:28 ] @
Probaj
Kies Air
https://play.google.com/store/...=com.samsung.swift.app.kiesair
i
Airdroid
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.sand.airdroid
[ Obby @ 14.11.2012. 15:52 ] @


VOYAGER, tebi treba spomenik podici, majke mi!! Apsolutno nisam znao za ovaj program a toliko puta sam pregledao sta ima na Google Play-u. Hvala ti, hvala ti, hvala ti! Za minut sam uradio sve ono s cime se zezam vec danima!
[ Lavlja_Jazbina @ 14.11.2012. 16:10 ] @
Obby.....Ovo Hvala ti 3x uzastopno,bi svakog i da mu je bio los dan,odobrovoljilo.
[ bakara @ 14.11.2012. 17:03 ] @
Ma kakav kies...USB kabl je zakon kada prebacujes nesto vise.
[ blocker @ 14.11.2012. 17:41 ] @
Kaga uklucis Kies imas jedno polje Oklanjanje poteskoca sa povezivanje ,startuj Kies i sledi upute.
[ Obby @ 15.11.2012. 12:32 ] @
Citat:
blocker: Kaga uklucis Kies imas jedno polje Oklanjanje poteskoca sa povezivanje ,startuj Kies i sledi upute.


Probao, vrteo se u krug kroz podešavanja i ništa nisam promenio niti dobio.

Citat:
bakara: Ma kakav kies...USB kabl je zakon kada prebacujes nesto vise.


Ovo potpisujem ali ja prebacujem pesme od 3-4 MB ili sliku koja ima nešto više od 1MB. Za toliko velike fajlove ova varijanta koju je predložio Voyager je keva! Igram se već drugi dan, leti kao ludo!
[ S A J A @ 15.11.2012. 22:36 ] @
Ja nikad Kies nisam koristio. Previše je glomazan, spor, instalira gomilu kojekakvih drajvera i background programa. Lepo namestiš USB konekciju da radi kao Mass Storage i kad ubodeš telefon/tablet računar ga vidi kao običan Fleš. Brauzuješ po disku i kopiraš šta ti treba. Još bolje rešenje: ako imaš wireless onda instaliraš program ES File Explorer (mada mogu i drugi) i u njemu podesiš LAN konekciju sa računarom i uvek možeš da kopiraš fajlove kad ti zatreba. Imaju i neki programčići koji ti sinhronizuju foldere na kompjuteru i telefonu tako da na oba mesta imaš aktuelne podatke. Pri tome ne mislim na programe tima SugarSync i DropBox koji rade sinhronizaciju preko interneta već na one koji to rade u lokalu, kroz LAN.