[ Horvat I @ 14.11.2012. 14:35 ] @
Uz paket Neograničen internet 20 uz laptop sam dobio neispravan modem Alcatel X500D
uz trostruku reklamaciju je najzad odlučeno da mi se zameni i juče sam preuzeo modem ZTE MF667 isto neispravan!
Jer za modem koji ostvaruje rezultate kao na slici teško se može reći da je ispravan.

Danas kad sam ga odneo reklamirati,NISU GA HTELI PREUZETI nego da napišem žalbu pa će da odluče šta će preduzeti!

Počinjem već da verujem u zaveru ;-) zato što smo 13.X popodne sprečili da poslovođa pored dupke pune prodavnice svog prijatelja preko reda primi, i sad mi se sveti.

I što mi je nepojmljivo da u poslovnom svetu sa telefona sa skrivenim brojem se zove za obaveštenje.Najverovatnije da me on zvao i pre 5 dana kad se nisam mogao javiti zbog vožnje.

Koja je sledeća institucija gde se mogu žaliti jer sa ovim modemom oni ne mogu pružiti kvalitet usluge na koji su se ugovorom obavezali.

Da tema ne bi otišla na naklapanje o lošim uslovima veze moj stariji modem ZTE MF190 u istim uslovima i na istom laptopu dobro radi.



[Ovu poruku je menjao espresso dana 14.11.2012. u 17:42 GMT+1]
[ espresso @ 14.11.2012. 16:48 ] @
Pazi, imaš iste simptome na dva modema od različitih proizvođača. Moguće da je nešto do tebe. Da ti nije modem u GSM režimu rada? To mi liči zbog pinga. Jer čak i kada je slab prijem, HSPA ima solidan ping koji nije ni blizu dve sekunde. Da li je uvek oko 2 sek? I da li si probao na još nekom računaru?
Što se tiče reklamacije, ja sam dobio neispravan modem (ali skroz neispravan). Reklamirao odmah i isto veče dobio novi. Doduše, bilo je milion poziva ka centrali da pitaju za procedure jer im se to nije ranije dešavalo. Uglavnom, mislim da Vip ima politiku da ako reklamiraš u roku od 72 sata, dobijaš novi uređaj. E sad, pitanje je što ti nisu uvažili drugu reklamaciju... Veoma lako se proverava da li ti modem radi. Odeš kod njih i oni probaju u poslovnici. Tako sam ja uradio, odneo njima odmah i probali ljudi.
[ gojnik @ 14.11.2012. 17:25 ] @
A da li su potpuno isti uslovi za oba modema, recimo ista kartica tj. mreza? Da li si isprobao povezivanje u centru grada?

Daj screenshot od aplikacije za modem, gde se vidi jacina signala, podaci o mrezi i slicno. I meni ovo lici na los 3G signal pa se zbog toga modem kaci na GSM. Na Makovoj Sedmici je generalno lose stanje za 3G signal, imam jednu drugaricu koja tamo zivi, i kad odem kod nje ja uopste nemam 3G signal i Internet ide uzasno sporo na telefonu, radi se o mt:s mrezi.

Druga mogucnost je da si ovaj mesec vec potrosio 20GB, pa ti je sad brzina oborena na 64kbit.
[ Horvat I @ 14.11.2012. 20:16 ] @
Na desku se isto ponaša, nelogično,ali u centru (kod higjenskog) imam slabiji signal,i sporiji saobraćaj.

Laptop je u istom položaju, modemi se kače u isti utor (samo komandni program zamenim).
E sad ako drajver (komandni centar) nije u redu tu ja nisam kriv. Unakrst neradi drugi su čipsetovi, u nevolji sam već i to isprobao.
Citat:
gojnik: Druga mogucnost je da si ovaj mesec vec potrosio 20GB, pa ti je sad brzina oborena na 64kbit. :)

A kako kad je ista sim u ZTE MF190 nije potrošen paket.

Da se dopunim Alcatel je nakon sat vremena se zablokirao prestao komunicirat sa računarom, samo izvlačenje iz porta ga deblokiralo, da bi nakon sledečeg sata ponovio sebe.
[ madmax-wifi @ 21.01.2013. 23:14 ] @
Slucajno sam naleteo na ovu temu pa da resim Ivanovu teoriju zavere (ako jos uvek nije resio)... :)
Makova nije pokrivena 3G signalom, ono sto uhvatis na otvorenom to dolazi iz centra i drugih delova grada a u kuci nema teorije da uhvatis 3G.
Zato ti net kilavi.
Jedan moj prijatelj na Makovoj je to ovako resio...
Kupio je 3m produznog usb kabla, u jedan kraj je ustekao zte mf190 i postavio ga u tavan a drugi kraj u komp koji mu je u sobi.
Tako je dobio 2 crte 3G signala na vipovom komandnom centru.
I net mu sada vuce do 2,5 Megabita, to je najbolje sto moze u tom delu grada.

Mada ako zivis negde na kraju Makove mozda ti ni to nebi pomoglo....