[ Stefan Markic @ 15.11.2012. 04:27 ] @
Zamolio bih one koje su koristili neki od ova dva telefona da mi iznesu prednosti i mane po njihovom iskustvu. Takođe bih vas zamolio da ne guramo neki drugi telefon u ovu priču. Naravno, dobrodošla su mišljenja i onih koji nisu probali nijedan.
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 15.11.2012. 04:51 ] @
Teško da će biti onih koji su probali oba, a samo oni takvi objektivno mogli govoriti o prednostima i manama.
Bolje da ti kažeš što se dvoumiš između ta dva i koji trenutno imaš.
[ Tyler Durden @ 15.11.2012. 08:14 ] @
Nexus.
iPhone je previše zatvoren za moj ukus.
[ milosbeo @ 15.11.2012. 08:26 ] @
iP5.

Nisu ista cenovna klasa.
Nexus 4, kao i Nexus 7 tablet, su budzet kategorija, nikako premium.

Ako ga nadjes po Americkoj ceni od 299$, svakako vredi.
[ ninjaz @ 15.11.2012. 08:38 ] @
Sigurna prednost Nexus-a je cena. Mnogo niza cena. U Evropi kosta 300/350e - 8/16GB, dok je iPhone 16GB 680e (kod nas u oglasima 750e).
[ cyofee @ 15.11.2012. 08:44 ] @
Ako nađeš Nexus 4 za ekvivalent $300, sigurno njega. Ako je cena ista ili slična, iPhone 5. Nexus je odličan telefon i sve, ali androidi jednostavno ne mogu da dostignu Apple kvalitet.
[ Ironije @ 16.11.2012. 01:36 ] @
Porediš potpuno različite klase telefona, ako ti cena nije presudan faktor onda je izbor logičan: iP5.
[ Stijak @ 12.02.2013. 10:32 ] @
Čak i ako cijena nije presudan faktor tj. da mi ih nude po istoj cijeni - moj izbor bi bio Nexus. Interfejs iz budućnosti (homescreen widgets, live wallpapers), veća sloboda, lakše baratanje sa media file-ovima. (i bez root-a imaš direktan pristup file-ovima što olakšava da ih pregledaš, šalješ kao attachmente i slično)...

Pogledaj http://www.youtube.com/watch?v=MIWYp6ZXe-s

Mada ovo je više stvar preferenca u izboru operativnog sistema. Prvo bi trebao da se upoznaš sa prednostima i manama iOS i Androida pa u skladu sa tim izabereš telefon.
[ kvaju @ 14.02.2013. 10:50 ] @
Čisto stvar ukusa tvoga, prije kupovine svakako isprobati ako možeš.

Koristio i iOS i Android, više preferiram iOS iako i Android ima svojih prednosti, (live wallpapers, widgeti, homescreens i sl. - NISU te prednosti) ima USB mass storage, bluetooth to mi je jedina prednost nad iOS-om po meni (mada mogu i bez toga, ali bilo bi jako korisno kad bi to imalo, olakšalo bi mnoge stvari), al svatko ima svoje potrebe i zahtjeve.