[ snake.plissken @ 15.11.2012. 05:51 ] @
Želeo bih da predstavim ovaj hard disk koji sam kupio i moram reći da sam prilično prijatno iznenađen njegovim perfomansama s obzirom da je green hard disk na 5400 obrtaja.Prvo što sam primetio je da ovaj hard disk teži nešto manje nego klasični hard diskovi na 7200 obrtaja, a možda i zbog toga što ovaj model ima samo jednu ploču od 1TB i 2 glave što ga čini kraljem tišine.Nisam još imao ovako tih hard disk!Ovaj hard disk se primetno manje zagreva nego inače što smo navikli.Prosečna temperatura mu je od 28-30 stepeni i koliko sam ja primetio zaista jako malo vibrira, pa samim tim i ne prenosi vibracije na kućište..

Evo nekih testova koje sam napravio:

ATTO


HDTach
[ abyss @ 15.11.2012. 07:21 ] @
Jel se gasi kad mu se naredi?
[ snake.plissken @ 15.11.2012. 15:55 ] @
Može da se podesi u power management, ali ja ne koristim tu opciju jer kad se ugasi onda ako mi treba neki fajl sa njega treba da sačekam spin up.Svakako je vrlo tih, hladan..
Moram priznati da nisam još imao prilike da koristim ovako tih hard disk..Hladniji je od ssd-a

Evo kako je to kod mene podešeno:



HD Sentinel

[ Horvat I @ 15.11.2012. 16:36 ] @
Videćeš naleto dal se ne greje, Hitachi je bio špricer pored zelenog 2T.
Čak i sad kad se intenzivo koristi (defregmentacija) solidno greje
[ snake.plissken @ 15.11.2012. 18:41 ] @
Slažem se, ali 2TB ima 2 ploče od 1TB ili možda čak 4x500GB i naravno da se više greje, troši struje, a verovatno je i glasniji..Ja sam za sada sasvim zadovoljan.Imao sam pre ovog seagate i bio je barem 5 stepena topliji u istom kućištu pod istim uslovima uz mnogo veću buku i nesnosno drljanje čak i kad ništa ne radim tj. kad je komp u idle.Hitachi su dobri, pouzdani hardovi, ali drljaju poprilično glasno.Zaista je ovaj wd nešto što u dobroj meri odudara od konkurenata