[ alibaba @ 15.11.2012. 21:01 ] @
Kako nacrtati ovakav oblik, sustina je u zaobljenim uglovima
http://i47.tinypic.com/vmw1ep.jpg
[ valerijan @ 15.11.2012. 21:38 ] @
Da li sva zaobljenja moraju biti identična?

za početak je dovoljno da sa Rectangle Tool-om nacrtaš pravougaonik,

pa onda da se klikom na Shape Tool zaoble sva četiri oštra ugla...
[kad nakon crtanja pravougaonika klikneš Shape Tool-om na objekat, neophodno je da bilo koju (od 4) tačke pomeriš ka unutrašnjosti/ tj. po liniji]

Kopiranjem i smanjivanjem dobijenog oblika, pa spajanjem sa prethodnim si već blizu rezultata. Neophodno je samo da dodaš (potvrdiš čvoriće/ Nodes) na mestima od koji počinju zaobljenja uglova (da bi ostali proporcionalni, ako je to bitno...). Pre toga moraš konvertovati oblik u Krive tj. desni klik pa Convert to Curves (da bi mogao da dodaš Nodes)

Ja sam "zamislio" da su dimenzije većeg pravougaonika 30x21mm.



Manji praougaonik sam smanjio za dve trećine tj. 10x7cm, uglove/ zaobljenja sam povećao 3 puta da bi ostali identični kao na većem...



Oba oblika se pretvore u krive (desni klik na selektovani praougaonik pa Convert to Curves)
Postave se jedan preko drugog u pravom odnosu, selektuju zajedno: pa onda klik na Weld



Ja sam pomoću Guidelines formirao šemu/ kalup za zaobljene uglove (na osnovu već postojećih: sa većeg pravougaonika)...


...i onda ih ponovio brisanjem čvorića na oštrom uglu i dodavanjem dva čvorića da bih formirao četvrtinu kruga:




Rotirao sam ponovo oblik i centrirao oštar ugao na Guidelines "šemu"


i ponovo podesio (brisanjem jednog i dodavanjem dva čvorića)...


ovo je finale:



Dimenzije nisu baš kao na skici, ali su oblik i putanje tu negde... :)

[Ovu poruku je menjao valerijan dana 16.11.2012. u 02:03 GMT+1]
[ alibaba @ 16.11.2012. 03:56 ] @
Zahvaljujem na brzom odgovoru, naravno da mi dimenzije nisu bitne vec princip kako se to radi. Sve sam mogao da uradim do ove zadnje slike, ovo sto si uradio na zadnjoj slici nisam nikako uspeo da uradim, znaci to zaobljenje ta dva ugla koji se dobiju nakon spajanja ova dva lika, sada idem da proucim kako si to izveo pa da nastavim da radim. Jos jednom hvala, pozdrav
[ alibaba @ 16.11.2012. 05:00 ] @
Ajde mi molim te objasni kako si prikacio fajlove da se vide, ja uvek postavim fajlove na netu pa onda prilozim link. Ovo je mnogo efektnije.
[ alibaba @ 16.11.2012. 05:47 ] @
voleo bih da se cujemo na skyp-u pa ako hoces ostavi mi svoju skype adresu da te nazovem
[ valerijan @ 16.11.2012. 07:51 ] @
Imaš pp... :)




[ bakara @ 16.11.2012. 12:31 ] @
Citat:
alibaba: Ajde mi molim te objasni kako si prikacio fajlove da se vide, ja uvek postavim fajlove na netu pa onda prilozim link. Ovo je mnogo efektnije.

Imas ovde:
http://www.elitemadzone.org/t3...je-slika-na-forum-step-by-step
[ valerijan @ 16.11.2012. 12:51 ] @
^ mikro off/topic povodom ubacivanja fotografija...

često ne mogu da ubacim fotku/screenshot kao thumbnail u poruku, pa sam osuđen na punu veličinu fotografije...
(pojavi se "tekstualno" samo kad editujem, ali se ne vidi kao fotka)

npr. [ img ]https://static.elitesecurity.org/uploads/3/1/3199373/CD007_txt2.jpg[ /img ]

To je u ovoj temi ok i svrsishodno (jer je taj tip podforuma), ali to se događa i u temama kod kojih je prirodnije ubaciti manji format.
[ anon70939 @ 06.04.2013. 09:33 ] @
Matoro pitanje, al da i ja doprinesem :P
Juče sam slučajno naleteo na ovu opciju i sjajna je