[ Nemanja Dubravac @ 16.11.2012. 07:47 ] @
Pozdrav drugari!

Hteo bih da vam predstavim aplikaciju na kojoj radim: http://shpock.com/sr/
U pitanju su lokalna kupovina i prodaja predmeta iz vaše okoline, putem mobilnog telefona! Aplikacija je dostupna za Android i iOS, na srpskom, hrvatskom, engleskom, nemačkom i francuskom jeziku.

Ja sam konkretno radio kompletnu iOS verziju, a Android verziju (trenutno 1.2.2) sam samo poboljšavao i nadograđivao u odnosu na verziju 1.0. Takođe, odradio sam i lokalizaciju na srpski i hrvatski jezik.

Ono što je najbolje, aplikacija je potpuno besplatna, i za download i za trgovinu!

Voleo bih kad bi je svako od vas bar isprobao i postavio nešto na prodaju, pošto ovih dana tek krećemo sa promocijom u Srbiji, pa je bitno da imamo što više ponuda u startu :) Hvala!
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 16.11.2012. 07:57 ] @
Ja sam je juče otkrio i bio sam baš prijatno iznenađen :)
Voleo bih da u budućnosti vidim opciju aukcije i garantovanja za neke prodavce, koje lično znamo ili sa kojima smo trgovali.
[ Nemanja Dubravac @ 16.11.2012. 08:08 ] @
super

ne razumem prednost tipične aukcije tipa one na limundu ili e-bay-u u odnosu na ono što mi nudimo..
u Shpock-u kao prodavac primaš ponude drugih korisnika i uvek se sa njima možeš cenkati, tj pregovarati o ceni
nemaš nikakvu obavezu da prihvatiš tuđu ponudu.. osim ako lično ne ponudiš nekome kontra-ponudu i taj kupac je prihvati..

što se tiče garancije, odnosno autoriteta korisnika, to je glavni razlog zašto trenutno koristimo Facebook login
time što koristimo Facebook, pregledom tuđeg profila u Shpock-u moguće je videti broj zajedničkih prijatelja (kao i broj dosadašnjih prodaja/kupovina), što bi trebalo da je dovoljno dobar pokazatelj o kakvom se korisniku radi

hvala na savetima.. keep 'em coming :)
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 16.11.2012. 08:17 ] @
Vidiš, ovo za ponudu i njeno prihvatanje sam prevideo, ali kod bidovanja postoji rezervisana vrednost, koju ako aukcija ne dostigne, predmet ne bude prodat, a u prilici je prodavac da dobije više, jer postoje dve ili više osoba koje su spremne da se takmiče oko toga.

Ovo za FB ću danas onda da istražim malo bolje :)
[ Nemanja Dubravac @ 23.12.2012. 13:21 ] @
od juče je dostupna i nova verzija koja podržava i pretragu! :)
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 23.12.2012. 15:27 ] @
Moja najvća zamerka aplikaciji je kako bezveze manipuliše slikama..iseče ih i nisam video način da to zaobiđem i da vidim celu sliku.
[ Nemanja Dubravac @ 28.02.2013. 14:03 ] @
bolji pregled slika sledi u nekoj od sledećih verzija, imamo to u planu :)

hteo bih da izvestim o trenutnom rastu aplikacije..

za samo pet meseci postojanja, zabeležili smo preko 250.000 preuzimanja i preko 170.000 predmeta postavljenih na prodaju

svakodnevno preko 30.000 korisnika koristi Shpock, a prosečna ocena
aplikacije je 4+, kako u Google Play Store, tako i u iOS App Store

najveći broj korisnika dolazi iz Nemačke i Austrije, ali polako raste
i broj korisnika iz bivše Jugoslavije

neke od novina koje smo uveli u odnosu na prethodne verzije aplikacije su:
- pretrage i trajne pretrage (pretrage koje vas redovno obaveštavaju o
novim proizvodima)
- profil drugog korisnika pokazuje sve predmete koje korisnik prodaje
- omogućeno je slanje više odgovora na jedno pitanje
- mogućnost obeležavanja predmeta kao neprikladnog
- bolje upravljanje listama praćenih / prodavanih predmeta