[ Nedeljko @ 17.11.2012. 13:44 ] @
http://www.b92.net/tehnopolis/...12&mm=11&nav_id=661018

Ovde se pisalo kako je svaki drugi korisnik androida zadovoljan izborom, a šta je sad ovo? Prebeguše sa ajfona na android su zadovoljne u 92.3% slučajeva.

Moj burarzer od tetke, koji je pazario SGS2 je prezadovoljan telefonom, ali dobro, on je jedan. Kaže da mu se samo jednom zaglavio kada je petljao ni sam ne zna šta. Takođe, rekao je da je bio zadovoljniji verzijom 2.3 sistema u odnosu na četvorku na koju se nadogradio, jer mu četvorka postavlja veći broj pitanja. Sve ostalo kaže da je ekstra.
[ Zoran Milovanovic @ 17.11.2012. 13:52 ] @
Citat:
With rumors of the iPad Mini swirling about and a drop in shipment of new iPads, Apple’s sales dropped by 18 percent during the third quarter of 2012 (instead of increasing 10-15%, as trends would have suggested). Sales have been healthy since the iPad Mini launched, but will it be enough for Apple to hold its claim on the market?


Citat:


Koliko je citirano istinito?
[ bakara @ 17.11.2012. 14:41 ] @
Ja godinama koristim android ali u opste ne mogu da kazem da sam nesto zadovoljan.

Svaka nova verzija je potpuno drugacija, gomila nekih nelogicnih stvari, pucanje aplikacija, kratko trajanje baterije, nekompatibilnost aplikacije sa nekom starijom verzijom OS...to su samo neke od stvari.

Volim ja da cackam, ali nekada mi bude previse.

Rado se secam jedino symbiana a najradije bi kupio iphone ali mi nije u target zoni koju bih dao za telefon.
[ Zoran Milovanovic @ 17.11.2012. 17:27 ] @
Mislim da je do razlike u cenovnom rangu. Androidi na ceni su OK (Nexus).

Inace stoji to sto si ti napisao.
[ X Files @ 17.11.2012. 19:23 ] @
Posedujem SGS3, a iPhone5 sam imao prilike da čačkam jednu sedmicu.

Kao najveći nedostatak SGS3/Android vidim često prespor odziv na BACK taster ka glavnom desktopu. Iako BACK taster besprekorno brzo prekida aplikaciju u izvršenju, često treba da prođe još par dodatnih sekundi da se dokopam tastature, imenika i sl. Ovo je kod iPhone5 dosta brže. Ta tromost me podseća na razliku Win32 i .NET aplikacije, makar u vreme kada su procesori bili slabiji. Sledeći nedostatak je preterana potrošnja baterije, kada je većina normalnih stvari (WiFi, sinhronizacije, mesengeri, ...) na Smart telefonu aktivna. Baterija se puni dnevno. Dobra strategija je za svaki slučaj imati još par punjača (posao, kuća, auto). Koristiti ekran na dnevnom svetlu (još ako je i zaštitna folija na ekranu), u najmanju ruku je neprijatno.

Kao veliku prednost SGS3 u odnosu na iPhone, vidim veću dijagonalu ekrana SGS3, što je na tim kritičnim dimenzijama dosta značajno, barem za Web. Cena za to je što se SGS3 koristi često sa dve ruke. iPhone5 lepo leži u jednoj.

Sveukupni GUI je, barem meni, bolji na SGS3. Nikakavu nestabilnost SGS3 nisam primetio.


Skorašnji update firmwarea za SGS3 je uneo dosta brzine Web i u BACK taster, ali i par anomalija. Recimo, ugrađeni kalendar mi ne prikazuje rođendane, iako podešeno da prikazuje. Ranije je prikazivao. Srećom, ovo se ipak vidi na jednom drugom ekranu slične namene.


[ Dexic @ 18.11.2012. 05:52 ] @
Citat:
Nedeljko:
Ovde se pisalo kako je svaki drugi korisnik androida zadovoljan izborom, a šta je sad ovo? Prebeguše sa ajfona na android su zadovoljne u 92.3% slučajeva.

Nase novine pisu vesti po principu "nasao sam nesto negde, recicemo da je tacno, i bice nova vest, ko ime vremena da proverava, posle cemo ispraviti ako nije tako". A i strane nisu mnogo bolje neko vreme :)

Tako da, ubrzo ce se i ove brojke izmeniti cim bude trebala nova vest.


Ovo sto @X-files rece za bateriju, stvarno bije vecinu Android telefona. Ajde razumem da veci update ne radi dobro (ne zzele da se trude oko vec prodatih uredjaja kao Apple, koji i dalje zaradjuje od njih preko i-Tunes i AppStore-a), ali vidjam da ljudi out of the box dobiju OS koji ne izdrzava drugi dan upotrebe i nakon nekoliko punjenja/praznjenja.
[ X Files @ 18.11.2012. 09:20 ] @
Interesantno je da SGS3 ima fantastičan panel za pregled potrošnje baterije. Sve je taksativno navedeno u vezi potrošnje: ekran, android system, gpsd, idle, cell standby, OS, exchange services; pa za svaku stavku još detalja u vezi CPU i sl... Ekran je uvek između 40-50%. Naravno, može i više kada se koristi.

Evo, sada mi piše: 43% discharging; 1d 0h 21s on battery.
[ Dexic @ 18.11.2012. 10:59 ] @
To svaki Android ima ;) I na 2.3.x OS-u.
[ Dzoni_m @ 18.11.2012. 12:09 ] @
Imam prokleti SIII. Kazem prokleti jer ja sam jedan od onih koji mrze android a posedujem ga jer MORAM (posao).

- Baterija je OGROMAN problem. Ako imam SMART telefon ocekujem da koristim te SMART mogucnosti a ne samo SMS, poziv i to je to pa da mi baterija traje duze od 13-14 sati. U svakoj drugoj opciji ja punim telefon 2 puta dnevno. To je katastrofa. Ozbiljno nameravam da kupim ovo.

- Velicina. OK lepo zamisljeno i lepo je imati ovakav ekran ali samo ako su vam obe ruke slobodne. Ako pokusate jednom rukom (palcem) da uradite nesto na vrhu ekrana i onda da pritisnete back taster, to bez pomeranja telefona u ruci ne mozete jer palac ne moze da dohvati. Eto lepog rizika da vam telefon ispadne iz ruke. Ovo sam probao na IP5. Bez problema. Dakle ergonomija je nesto o cemu se malo vise razmisljalo kod IP5.

- Odziv. Katastrofa. Ukoliko zelim da udjem u imenik moram da cekam vise od 6 sekundi sto ne izgleda mnogo kada vam napisem ovako ali je fustrirajuce kada pritisnete taster i brzo zelite da pozovete nekog a on pocne da gnjavi. Ne daj boze da vam zivot zavisi od poziva. Project Butter? My ass. Pokretanje aplikacija i prelaz izmedju = sporo. Kada vec uspe da skapira sta radite onda nije problem radi sasvim lepo. OS je stock JB. Ne zanima me da falshujem bilo sta sem fabrickog OS-a. Tamo gde neko uspe da iscedi nesto bolje zasere na drugoj strani. Tako da uvek morate da imate neki kompromis. Ja to ne zelim.

-Najgore od svega je nedostatak bilo kakve logicke slicnosti izmedu OS-a i aplikacija. Svako pise GUI kako njemu odgovara. Bez nekih standarda. Jos je gore sto su cesto aplikacije bagovite.

Moj licni utsak: Android je kupus. Radi. Kako? Nije bitno. Radi na svemu i svacemu i to je jedino bitno. Jeftin je i dostupan. Jedine prednosti po meni.
[ X Files @ 18.11.2012. 12:54 ] @
Ako već nisi, instaliraj najnovihi firmware. Brzina i tranzicije su udvostručeni.
[ pajaja @ 18.11.2012. 14:29 ] @
Da li je neko nasao ovu statistiku na engleskom? Nasao sam ovu prezentaciju, pretpostavljam da su odatle izvukli one brojke, jedino sto ne razumem bas najbolje francuski :)
[ dragancesu @ 18.11.2012. 14:53 ] @
Imao sam symbian i bio zadovoljan, sve je radilo kako treba, mozda sporo ali je radilo i baterija trajala 3-4 dana, nokia 5800 ali se pokvarila.

Android moze da vam se svidja ili ne ali je defakto standard pa sam resio da kupim takav telefon. Samsung i5800. E, sa njim nisam bio zadovoljan, radio je kako je radio ali baterija na pocetku trajala 2 dana, nedavno dan. Prodao sam ga i kupio motorolu. I sad vidim da je android ok, ali proizvodjaci se stalno frljaju novim modelima i to pravi problem. Po meni android ok, samsung nije.

Moje iskustvo:
Samsung i5800, cpu 667 mhz, ekran 3,2", baterija 1500 mAh traje dan.
Motorola xt615, cpu 800 mhz, ekran 4", baterija 1400 mAh traje skoro 3 dana

Neka kaze ko sta hoce ali wifi bolje radi, o gps da ne pisem, na samsungu je trebalo prvo neki program pokrenuti da bi gps bolje radio. A placeni skoro isto


[ bakara @ 18.11.2012. 23:17 ] @
Citat:
X Files: Ako već nisi, instaliraj najnovihi firmware. Brzina i tranzicije su udvostručeni.

Znaci umesto 6 sekundi imenik ce otvoriti za 3 sekunde, odlican napredak, i to najjaci model na trzistu

Mene izludjuje kada treba da upisem neciji broj, ta pauza sramotno dugo traje, dok telefon otvori polje za upis prodje vecnost...
Ili otvaranje google mapa da bi nekome nesto pokazao...e to tek ume da potraje, dok zajedno sa nekim buljis u ekran.
[ Miroslav Jeftić @ 19.11.2012. 01:10 ] @
Ako je imenik povezan sa Skype, Gmail i još nekim trećim nalogom, sigurno se neće otvoriti u sekundi SGSIII definitivno nije da se drži jednom rukom, ali telefon ne može imati biti istovremeno veliki i mali, meni je bitniji ekran nego da palcem pišem poruke. Uopšte kod telefona s touch screen-om držanje jednom rukom je (po meni) nužno zlo, ni mnogo manji touch screen telefon od ovog nisam mogao normalno koristiti bez stylus-a
[ Dexic @ 19.11.2012. 05:50 ] @
Citat:
bakara:
Citat:
X Files: Ako već nisi, instaliraj najnovihi firmware. Brzina i tranzicije su udvostručeni.

Znaci umesto 6 sekundi imenik ce otvoriti za 3 sekunde, odlican napredak, i to najjaci model na trzistu :)


To je boljka konkretnog OS-a, meni se otvara za "odmah" a povezan je sa Skype-om (nije aktiviran sync sa Google glupostima). Ali izgleda da imam srecu po pitanju OS builda koji je stigao uz njega jer nista i ne jede bateriju i traje vise od jednog dana uvek.

Nije najjaci model na trzistu, niti je ikada bio. One X je jaci model, a takodje i bilo koji dual-core Krait je jaci posto je em brzi takt na Krait core telefonima em je sam CPU brzi od obicnog A9.
[ Miroslav Jeftić @ 19.11.2012. 09:00 ] @
Citat:
Dexic: Nije najjaci model na trzistu, niti je ikada bio. One X je jaci model, a takodje i bilo koji dual-core Krait je jaci posto je em brzi takt na Krait core telefonima em je sam CPU brzi od obicnog A9.


One X je možda za nijansu brži na nekim benchmark testovima, ali mislim da je prilično nebitan podatak, One X obično nije uređaj s kojim se drugi najviše upoređuju
[ Dexic @ 19.11.2012. 09:06 ] @
Citat:
Miroslav Jeftić: One X je možda za nijansu brži na nekim benchmark testovima, ali mislim da je prilično nebitan podatak, One X obično nije uređaj s kojim se drugi najviše upoređuju :)


OK - i kakve to veze ima sa time koji je uredjaj jaci?:)
[ S A J A @ 19.11.2012. 09:24 ] @
Naravno da će telefon da koči i baguje kad korisnici instaliraju sve i svašta na njega. Skinu 100 aplikacija (od kojih više od polovine radi kao servis i ima uključene kojekakve sinhronizacije), stave 20 ultra-fensi widgeta, live wallpaper i slično. Ja sam poisključivao sve te zezancije, od aplikacija imam samo osnovne stvari koje mi trebaju i moj Galaxy Note leti čak i u "power save modu".
[ X Files @ 19.11.2012. 09:28 ] @
Otvaranje imenika kod mene ne traje baš 6 sekundi :) Možda ako saberem sve operacije, od aktiviranja ekrana, otključavanja pa nadalje...

Ipak, ponekad "osvežavanje" baš bude iritirajuće, kada se osnovnom ekranu približavam sa BACK tasterom, izlaskom iz neke aplikacije, primećujem čudna refresh-ovanja. Ovo je klasičan sindrom kada procesor ne može da savlada sve poslove iz "Message Queue"-a, a možda mu fali i slobodnog RAM-a.

Mislim da bi definitivno trebalo sasvim drugačije isprojektovati pristup najvažnijim ekranima (TASTATURA, LOG, IMENIK, SMS, ...), tako da budu dostupni u real time-u.


Da se razumemo, ovo je samo iskren krtički osvrt na uređaj, koji je rezultat samo mojih amaterskih opažanja. Siguran sam da i vlasnici iPhone5 imaju nešto ovakvo da izjave. Držao sam i iPhone 5 jedno vreme i nisam doživeo osećaj "da je bolje da imam njega umesto SGS3".

Štaviše, uz sve prednosti i nedostatke, za mene je dijagonala SGS3 najpresudniji faktor.
[ Dexic @ 19.11.2012. 09:39 ] @
Citat:
X Files: Mislim da bi definitivno trebalo sasvim drugačije isprojektovati pristup najvažnijim ekranima (TASTATURA, LOG, IMENIK, SMS, ...), tako da budu dostupni u real time-u.


Bila je neka fora da se odredjeni app deklarise kao servis i uvek bude aktivan - mislim da bi to moglo da se primeni bas na ove osnovne aplikacije i da stvarno budu stalno aktivni.
[ Zoran Milovanovic @ 19.11.2012. 10:19 ] @
Takodje mislim da Android pokazuje svoje prave mogucnosti tek nakon sto se izbaci par verzija custom ROMa (da devovi ispleglaju bagove). Ili koristi Nexus ili prilagodi Android svojim potrebama ako hoces maksimum. Znam da ovo nije standard i ljudi ocekuju da radi out of box nakon sto kesnu za telefon, ali licno nikada ne bih bio zadovoljan stock Androidom (HTC, Motorola, Samsung, LG i ostali), eventualno Nexus, ne uvek i mozda Sony serijom. Takodje nemaju svi modeli DOBRU dev. podrsku koja bi iznela to. :(



[Ovu poruku je menjao Zoran Milovanovic dana 19.11.2012. u 11:29 GMT+1]
[ pajaja @ 19.11.2012. 10:33 ] @
Citat:
fustrirajuce kada pritisnete taster i brzo zelite da pozovete nekog a on pocne da gnjavi. Ne daj boze da vam zivot zavisi od poziva.

Ovo najbolje opisuje i moje iskustvo sa Androidom. Super je za surf, citanje vesti, citanje mejlova, socijalne mreze, zabavu i slicno, ali se nije pokazao kao pouzdan. Za telefoniranje je izuzetno naporan, baterija sramotno kratko traje (3-5h aktivne upotrebe), VPN ne radi kako treba itd. ICS je ispeglao dosta stvari tako da sam zadrzao telefon ali i dalje ne mogu da kazem da sam zadovoljan. Ovo se sve odnosi na sam OS bez osvrta na aparat. "Mana" androida u odnosu na ios i winmo telefone je sto ga stavljaju na razne uredjaje sumnjivih performansi, i iz tog razloga mi je ova cifra od 90% zadovoljnih korisnika neverovatna. Bez obzira sto moze sa njim da se uradi vise stvari nego sa matorim Symbianom, sto se 'ozbiljne' upotrebe telefona tice mnogo sam vise bio zadovoljniji sa E90 i E72 nego sa bilo kojim android telefonom sa kojim sam dosao u kontakt. Meni licno jedna od najvecih mana svih popularnih novih sistema i telefona koji ih koriste je sto se previse oslanjaju na touchscreen i sto je izbor telefona sa tastaturom je ocajan, ali to je mozda druga tema.
[ Miroslav Jeftić @ 19.11.2012. 14:09 ] @
Citat:
Dexic: OK - i kakve to veze ima sa time koji je uredjaj jaci?


Jači na papiru/nema puno smisla. Ali ako je baš bitno, npr. na Browsermark-u je SGS3 osetno jači nego bilo koji HTC.
[ Vic @ 19.11.2012. 14:27 ] @
Od kada su se pojavili smart telefoni, iskljucivo njih i koristim. Zaustavio sam se na androidu i moram priznati od kada imam Nexus-a, nemam ni jednu jedinu zamerku na telefon. Lako bih se svrstao u one koju su zadovoljni uredjajem i OS-om. Sa druge strane, na slabijim uredjajima koji su imali android, sve to u vecini slucajeva traljavo radi, ali bas traljavo.
[ xtraya @ 20.11.2012. 01:29 ] @



Nexus 4 , 16gig, stigao juce, zamenio Galaxy Note...

Da budem iskren, ako je ovo LG napravio (a jeste) za 2 godine uhuhuhuuhhu pa samsung ce lagano biti na mukama.

Iskreno, sto se androida tice, ovo je HIT HITOVA, klot sistem 4.2 JB brz i stabilan. sto se svega tice odusevljen sam, jer sve bukvalno LETI

Telefon ima samo jednu manu koja se softverski resi za 5 min. Naime, procesor na klot stock romu (4.2) namesten je po defaultu na maksimum 1550 MHz u performance mod,
tako da nijedan SGS3 niti bilo sta ostalo nema sta da trazi barem sto se brzine i feelinga tice. To daje za rezultat isisavanje baterije za 9-10 sati rada sto je zaista malo.

Antutu master CPU app sa marketa resi to za sekund (naravno root je obavezan, uradi se za 5 min) tako da sa procesorom u ON DEMAND/POWESAVE rezimu sve daleko duze funkcionise. Uz malo tweaka sa transition/animation scale na 0.5sec u developer opcijama, gotovo da nema razlike POWERSAVE / PUN GAS , baterija drasticno duze traje.
Proc se shaltuje sa 1550/380MHz u milisekundi....

Isti problem sa batt. sam imao sa SG Note kad sam stavio cyanogen, ali resivo je sve veoma brzo.

Nova panorama je potpuni hit, pratite tackice i slikate pomeranjem u 360 stepeni ...
Naravno mozete i shotove u FULL HD videu da vadite dok kamera snima...
Googleove app mozete da disableujete, pa mogu da se ne vide na ekranu.
Fix na GPS je veoma brz, u stanu ga sa svezim aGps fajlovima ulovi za 5-10 sec
Chrome je browser by default
Galerjia ima foru sa slikama da je prva slika zapravo kamera koja je aktivna, a brisanje slika je pomeraj prstom na dole

I jedna fora za root majstore, ako Vam fale developer opcije zbog USB debugginga (ne vide se by default) idite u settings/about phone/na dnu opcija koji je build , 7 puta je pipnete i developer opcije se pojave
[ Miroslav Jeftić @ 20.11.2012. 08:00 ] @
^^Koliko je plaćen, jel kupljen u Srbiji ili u inostrantstvu?
[ xtraya @ 21.11.2012. 01:25 ] @
u USA 300$/350$ (8/16 giga)
u EU 300e/350e (8/16 giga)
u UK nema/400 funti
[ milosbeo @ 21.11.2012. 02:06 ] @
Jel imas mesec decembar na 4.2JB ili je novinska splacina oko bruke sa datumom?
[ ivan.mojsilovic @ 21.11.2012. 06:01 ] @
Citat:
xtraya:
u USA 300$/350$ (8/16 giga)
u EU 300e/350e (8/16 giga)
u UK nema/400 funti

Konacno pristojan tepefon za te pare. Jeste da je off, sta mislite da li je Nexus 4 bolji od Motorola RAZR MAXX?
[ pajaja @ 21.11.2012. 07:25 ] @
Mislim da jeste bolji dok mu se ne isprazni baterija, posle toga nije :)
[ Vic @ 21.11.2012. 08:57 ] @
Nexus serija je uvek najbolja sto se tice androida. Ipak google sve pravi za Nexus, a ostali posle prilagodjavaju. Ja imam Nexus Prime sa 4.2 JB i taj telefon daleko bolje radi od mnogo skupljeg S3.
[ bakara @ 21.11.2012. 10:39 ] @
Citat:
xtraya:

Nova panorama je potpuni hit, pratite tackice i slikate pomeranjem u 360 stepeni ...
Naravno mozete i shotove u FULL HD videu da vadite dok kamera snima...
Googleove app mozete da disableujete, pa mogu da se ne vide na ekranu.
Fix na GPS je veoma brz, u stanu ga sa svezim aGps fajlovima ulovi za 5-10 sec
Chrome je browser by default
Galerjia ima foru sa slikama da je prva slika zapravo kamera koja je aktivna, a brisanje slika je pomeraj prstom na dole

Samo se nadam da se nece desavati kao do sada da kada obradjuje snimljenu panoramu zauzme sve procese pa dodje do pucanja drugih aplikacija, ili da galerija jednostavno izgubi putanju do slika ako nisu na default mestu.

Citat:
xtraya: u USA 300$/350$ (8/16 giga)
u EU 300e/350e (8/16 giga)
u UK nema/400 funti

Gde to ima za ove pare, moze neki link?
Citat:
ivan.mojsilovic: Konacno pristojan tepefon za te pare. Jeste da je off, sta mislite da li je Nexus 4 bolji od Motorola RAZR MAXX?


Najjeftinije sto ja iskopah je 600$ i 650$... sto je dosta para a da jos moras da krpis i modujes, ocekivao bih da je bas savrsen.
http://www.ebay.com/sch/i.html...Nexus+4&rt=nc&LH_BIN=1
[ Zoran Milovanovic @ 21.11.2012. 10:55 ] @
@bakara

http://www.google.com/nexus/4/
[ Dexic @ 21.11.2012. 10:55 ] @
http://www.saturn.de/mcs/produ...-16GB,48352,365082,523287.html

Mada je verovatno mislio na PlayStore, gde je jeftiniji.
[ xtraya @ 21.11.2012. 11:17 ] @
Citat:
Samo se nadam da se nece desavati kao do sada da kada obradjuje snimljenu panoramu zauzme sve procese pa dodje do pucanja drugih aplikacija, ili da galerija jednostavno izgubi putanju do slika ako nisu na default mestu.


Nova panorama je skroz drugaciji trip. Nisam video nijedan problem do sada. Sve korektno radi.

Citat:
Gde to ima za ove pare, moze neki link?


sa playstore , ili direktno u O2 u uk ... tu sam ga i uzeo

Citat:
Najjeftinije sto ja iskopah je 600$ i 650$... sto je dosta para a da jos moras da krpis i modujes, ocekivao bih da je bas savrsen.


Savrsen jeste... e sad, sto procesor srche mngo, to je neka druga tema. Bez shale, kada je u punom gasu radi bolje od svakog galaksija...

Citat:
Jel imas mesec decembar na 4.2JB ili je novinska splacina oko bruke sa datumom?


Pojma nemam, decembar u kalendaru postoji... evo i verzije JB



[ Zoran Milovanovic @ 21.11.2012. 11:40 ] @
Citat:
We discovered a bug in the Android 4.2 update, which makes it impossible to enter December events in optional fields of the People app (this bug did not affect Calendar). Rest assured, this will be fixed soon so that those of you with December birthdays and anniversaries won't be forgotten by your friends and family.


https://plus.google.com/u/0/10...415657030658/posts/HpTh7amkXG5

Citat:
Najjeftinije sto ja iskopah je 600$ i 650$... sto je dosta para a da jos moras da krpis i modujes, ocekivao bih da je bas savrsen.


To sto je "savrseno" za tebe ne znaci da je savrseno i za mene, niti za Mirka, Janka i Slavka ili bilo koju drugu osobu. Tako da ne moze postojati jedan uredjaj koji je savrsen za sve.

btw. ne moras ti nista da modujes ili krpis, ti mozes ako hoces da koristis telefon tako kako je dosao kod tebe, ali 2 minuta posla za 2x vecu autonomiju baterije.. vredi, cini mi se. :)

Svaki uredjaj koji kupim je potrebno dodatno prilagoditi sebi, da bi izvukao maksimum prilikom koriscenja, zar ne? Vreme potrebno za tako nesto je mizerno, odvoji par sati (ako znas sta ti treba, sve zavrsavas ispod jednog sata) i nastimaj onako kako tebi treba i to je to.

A, ako pak ako imas te neke "prefinjene" potrebe "da sve radi", ali onako kako je neko drugi zamislio, onda kupis iOS uredjaj i uzivas (osim sto se tako reklamira, mislim da ovo nije tacno) :)

iOS korisnici koji su se smorili vise sa iOSom bez problema uzivaju u Androidu, cak sta vise gotive ga mnogo vise od iOSa.
Sto se tice samog uredjaja, to su dva razlicita uredjaja, tako da ne znam zasto ljudi ocekuju da jedan bude puka kopija drugog? Ako ti se dopada IP dizajn/zadnji poklopac/ekran/raspored tastera.. kupi iPhone, ne ocekuj da ti (jeftin) Android telefon bude zamena za IP.

Android telefoni (gledano kao HW+SW celinu) ne mogu biti isto sto i iPhone, mogu biti ili ispod ili iznad iPhone-a :)












[Ovu poruku je menjao Zoran Milovanovic dana 21.11.2012. u 13:05 GMT+1]
[ bakara @ 21.11.2012. 14:08 ] @

Ovo su cene uz ugovor valjda?
Cena za sim free je 600$, ne mogu da otvorim te stranice, ispravi me ako gresim?
Nisu ove cene sa ebay-a besmislene.

Citat:
Zoran Milovanovic:

A, ako pak ako imas te neke "prefinjene" potrebe "da sve radi", ali onako kako je neko drugi zamislio, onda kupis iOS uredjaj i uzivas (osim sto se tako reklamira, mislim da ovo nije tacno)


Ne bre, nisam ni pomislio na iOS...a ti si valjda mislio na modovane romove, pa i oni rade kako je neko drugi zamislio da to treba da radi

Isprobavao sam i ja razne, ponekad i celi dan, i velika je neistina govoriti da sve to radi kako treba i uvek stabilno.
Cak sta vise ja obicno vise problema ocekujem sa modovanim romom nego sa originalnim, tacno je jedino da ce aparat biti brzi i trositi manje bateriju.

Citat:
Zoran Milovanovic

Android telefoni (gledano kao HW+SW celinu) ne mogu biti isto sto i iPhone, mogu biti ili ispod ili iznad iPhone-a

Ne mogu, ali cenovno su jaci modeli izjednaceni.

A sto se tice prilogodjavanja aparata svojim potrebama, vise vredi jailbrekovani iOS nego android.
[ Zoran Milovanovic @ 21.11.2012. 14:34 ] @
Jok, simfree i bez ugovora. $299, odnosno $349 za 16GB model.

Cene na Ebay su duplirane (u najmanju ruku).

Mislim na AOKP, CM i njima slicnim kada pomislim na modovane ROM-ove, ne mislim na raznorazne forkove i portove jednog ili vise 12ogodisnjaka.. (ali moze i tu da se probere)


Citat:
pa i oni rade kako je neko drugi zamislio da to treba da radi :)

Mozes da flesnes samo kernel (koji je max optimizovan za malu potrosnju), a ROM ostane isti (ukoliko je kompatibilan). I tome slicno.

Takodje i bez modovanog ROMa imas ogromnu fleksibilnost. Modovani ROMovi su tu samo da sve to korisno i pametno, lepo selektovano stave na jedno mesto i za sve to ti naprave "shortcut" i fensi UI da ti dodano budzis, ako nemas sta drugo u zivotu da radis:P.

Ne znam kako da JB Android, ali da, verovatno se vise isplati. Jer Android sam po sebi dolazi u "JB" stanju, tako da dodatni JB ne moze nista da promeni u odnosu na iOS :)

edit: zanemari naslov klipa :D







[Ovu poruku je menjao Zoran Milovanovic dana 21.11.2012. u 15:49 GMT+1]
[ bakara @ 21.11.2012. 14:44 ] @
Citat:
Zoran Milovanovic: Jok, simfree i bez ugovora. $299, odnosno $349 za 16GB model.

Cene na Ebay su duplirane (u najmanju ruku).

Ako je to tako onda je to stvarno najbolje za te pare, jedino da vidimo koliko ce biti ovde.
[ xtraya @ 21.11.2012. 23:18 ] @
evo sta kaze nemacki playstore ...

€ 349.00
SOLD OUT
16 GB
More Options >
The device is not currently in stock. Please visit us again soon.

a tek 8 giga model nemaaaaaaaaaaaaaa

Ovo mi izgleda ko Mobtel prica pre 10ak godina. Prodaju prepaid sim karticu za 1000 din, nigde nema da se kupi pa ni u Mobtel radnji/korisnickom ... naravno na oglasima kod svojih dilera kostala je 100 maraka...