[ anon115774 @ 18.11.2012. 21:11 ] @
http://www.novosti.rs/vesti/na...-iz-Odzaka-doktorirao-u-Srbiji

Svaka cast :)
[ Nebojsa Milanovic @ 18.11.2012. 21:16 ] @
Čestitam

Neka je sa srećom Bojane
[ Igor Gajic @ 18.11.2012. 21:18 ] @
Svaka cast Bojane !
[ Braksi @ 18.11.2012. 21:22 ] @
mislim da je oborio rekord PMF (27god), a nije Seseljev (25 god) za prostor exSFRJ.
[ ventura @ 18.11.2012. 21:39 ] @
E pa doktore, još samo da otvoriš neku ordinaciju, i bog da te vidi ;)

[ bakara @ 18.11.2012. 21:44 ] @
Bravo Bojane!
[ milivoje t @ 18.11.2012. 21:52 ] @
Citat:
ventura:
E pa doktore, još samo da otvoriš neku ordinaciju, i bog da te vidi ;)

Ne treba ti zarez pre "i".
-tribute to b. basic :)

[ Burgos @ 18.11.2012. 21:55 ] @
Tek sada mi je jasno što si tako dobar sa gramatikom i rečima :).

Šalu na stranu, svaka čast i sve najbolje, čast je biti sa tobom i na istom forumu!
[ HeYoo @ 18.11.2012. 22:23 ] @
Kapa dole Bojane
[ reiser @ 18.11.2012. 22:25 ] @
Cestitam :)
[ franticnick @ 18.11.2012. 22:32 ] @
Sve čestitke!
[ PassingBy @ 18.11.2012. 23:47 ] @
E to je pravi genije a ne kao ovaj Miloš Stanković
[ BluesRocker @ 19.11.2012. 00:19 ] @
Čestitke i sve najbolje u karijeri!
[ mmix @ 19.11.2012. 07:56 ] @
Cestitke!

Sve najbolje u daljoj karijeri!
[ JankoNIS @ 19.11.2012. 08:14 ] @
Svaka cast!
[ Tyler Durden @ 19.11.2012. 08:44 ] @
Bravo i svaka čast!

Hoćemo govor! Hoćemo govor! :-)
[ morihei ueshiba @ 19.11.2012. 08:46 ] @
Sve cestitke Bojane
[ Pirossi @ 19.11.2012. 09:13 ] @
[ Ivan Dimkovic @ 19.11.2012. 09:24 ] @
Svaka cast! Cestitke Bojanu i, naravno, zelje za daljim uspehom!
[ Nedeljko @ 19.11.2012. 09:36 ] @
Šteta što nam rekordi nisu kudikamo bolji.

U SAD je valjda normalno doktorirati sa 27 godina. Međutim, u našem obrazovnom sistemu je to ogroman uspeh. Da je iz neke ozbiljnije zemlje, imao bi PhD pre najmanje 5 godina.

Kada sam se učlanio na [es], u početku sam prevashodno bio aktivan na forumu za matematiku. Bojan je bio školarac i odmah se videlo da je veliki talenat, radnik i posvećenik.
[ Mefisto_soad @ 19.11.2012. 09:39 ] @
Cestitam ;).

Poz.
[ nkrgovic @ 19.11.2012. 09:42 ] @
Bravo, bravo! Stvarno sve cestitke.
[ plus_minus @ 19.11.2012. 11:05 ] @
Xtra info. Taman uz krmeljušu da se pročita nešto prelepo. Bojane, svaka ti dala i ne odustaj od svojih ciljeva!

Nego, nešto mi je ovde čudno.. ili su ovi iz novosti.rs pogrešili za 10 godina ili sam ja pogrešio.. ?
Izvinjavam se ako jesam.

Evo i slike, a i citata

Citat:
NAJVEĆI USPESI BOJAN je u Odžacima, 1986. godine, bio "vukovac", zatim i đak generacije gimnazije "J. J. Zmaj" u Novom Sadu. Na matematičkoj Olimpijadi u Meksiku 2005. osvojio je bronzanu medalju, a iste godine na Olimpijadi u Poljskoj treće mesto iz informatike. Proglašen je za najboljeg studenta PMF 2009. godine.


[ Sceka @ 19.11.2012. 11:13 ] @
Svaka čast Bojanu, pridružujem se čestitanjima! :)


Pozdrav!
[ burex @ 19.11.2012. 11:50 ] @
Eh, prvi put u poslednje vreme da vidim ovakvu neku lepu vest a da nije prevara ili smicalica. Nije Srbija još presušila od kvalitetnih ljudi.
Bojane, svaka čast i svako dobro u daljem radu!
[ boki78 @ 19.11.2012. 12:08 ] @
Čestitam i želim ti sve najbolje u daljoj karijeri!
[ anakin14 @ 19.11.2012. 12:49 ] @
E sine, ženi se! ;)

svaka čast!
[ Shadowed @ 19.11.2012. 13:20 ] @
Citat:
burex: Eh, prvi put u poslednje vreme da vidim ovakvu neku lepu vest a da nije prevara ili smicalica.

I ja pomislih to kad sam video temu :)
Bojane, cestitke i svaka cast.
[ Miroslav Jeftić @ 19.11.2012. 13:24 ] @
Zaista, konačno doktor koji stvarno doktor/stručnjak, a ne prodavac magle i srodnih proizvoda, svaka čast Napiši neku zbirku pa da možemo da kažemo za koju godinu "piše u Bašiću", ne mora Klajn da drži monopol
[ e-cigarete @ 19.11.2012. 13:32 ] @
Bravo!
[ Silencer @ 19.11.2012. 13:34 ] @
Svaka cast !
[ KrkaCiC @ 19.11.2012. 13:45 ] @
Sve cestitke i svaka cast
[ Srđan Pavlović @ 19.11.2012. 14:07 ] @
Bravo Bojane, zelim ti da ti se trud i rad do sada u buducnosti isplate u svakom smislu.
[ Srđan Pavlović @ 19.11.2012. 14:14 ] @
Citat:
plus_minus:
Xtra info. Taman uz krmeljušu da se pročita nešto prelepo. Bojane, svaka ti dala i ne odustaj od svojih ciljeva!

Nego, nešto mi je ovde čudno.. ili su ovi iz novosti.rs pogrešili za 10 godina ili sam ja pogrešio.. ?
Izvinjavam se ako jesam.

Evo i slike, a i citata

Citat:
NAJVEĆI USPESI BOJAN je u Odžacima, 1986. godine, bio "vukovac", zatim i đak generacije gimnazije "J. J. Zmaj" u Novom Sadu. Na matematičkoj Olimpijadi u Meksiku 2005. osvojio je bronzanu medalju, a iste godine na Olimpijadi u Poljskoj treće mesto iz informatike. Proglašen je za najboljeg studenta PMF 2009. godine.




Izostavili su rec "rodjen". Dakle, rodjen je 1986. Samo ja u najvece
uspehe ne bih ubrojio i rodjenje, to bi pre bila neka srecna okolnost
sto se rodio, jer da nije, uspeha ne bi ni bilo
[ plus_minus @ 19.11.2012. 14:38 ] @
^ Ma znao je novinar šta je hteo, al' se zeznuo. Rekao bih da umesto osmice tu treba jedna devetka d uleti, jer je jedino tada mogao biti vukovac.. a i rečenica onda ima potpunog smisla.

Elem, pokojni Đinđić je govorio da je čak i rođenje uspeh, jer od toliko mnogo takmičara, samo jedan ili dvojica nabodu pravo gde treba prilikom 'natjecanja'. Ostatak - ispuši, pa ti vidi sad.
[ Braksi @ 19.11.2012. 14:54 ] @
Citat:
Miroslav Jeftić:
Zaista, konačno doktor koji stvarno doktor/stručnjak, a ne prodavac magle i srodnih proizvoda, svaka čast :) Napiši neku zbirku pa da možemo da kažemo za koju godinu "piše u Bašiću", ne mora Klajn da drži monopol :D


nek je neko posle skenira i okaci na net da mozemo i mi daleko da je citamo.

[ Sceka @ 19.11.2012. 15:27 ] @
Vec sam cestitao nego me nesto muci. Naime, nesto me ziga desno koleno dal' zbog ovih promena vremena il' sta je pa Doktore Basicu ima li nekog leka, da privijam lis' kupusa ili da pijem neke tablete, imam neke u raznim bojama pa dal' da probam... Moze i na PP ako nije za 'vako! :)


Pozdrav!
[ Vasastajić @ 19.11.2012. 15:39 ] @
^
Kupus!?!

DVE "raskupusane", tako, do 25-6, svaka na po jedno koleno, na ono bolno KURATIVNO, na zdravo preventivno, PA LJULJAJ BATO!

Ako ne prođe, javi, pa ćemo da pojačamo "dozu".

Mani kupus, kupus je za sarmu.

Bojane, od srca čestitke!
[ deki45 @ 19.11.2012. 15:44 ] @
Sve cestitke...
[ Marko_L @ 19.11.2012. 16:05 ] @
Bravo Bojane, sve čestitike !!!
[ ubimestruja @ 19.11.2012. 16:34 ] @
Velika stvar,čekirao si se ,a sad samo napred i ne okreći se- gde god te život ponese! Blago tvojim roditeljima,mora da su veoma ponosni!

Velike čestitke,svaka čast !!
[ su27killeryu @ 19.11.2012. 16:41 ] @
bravo mali :)
[ milanche @ 19.11.2012. 16:55 ] @
Wow ! Cestitke !!!

(...ako Bojan u Basic verziji doktorira u 26-toj godini, ne smem ni da pomislim sta ce da radi u Professional ili Ultimate verziji...)
[ boccio @ 19.11.2012. 16:59 ] @
Takodje cestitke i od mene - veliko postovanje na uspehu, a pravi izazovi verovatno tek predstoje :)
[ superbaka @ 19.11.2012. 17:16 ] @
i tako ti ja sedim i pricam sa najmladjim doktorom nauka...........

e fala k.... da se i ja konacno fotografisem sa nekom poznatom licnoscu



Bojane, svaka cast! pametno iskoristi!
[ Nedeljko @ 19.11.2012. 18:07 ] @
Upravo sam putem PP obavestio Bojana da ga ovde "blatimo" i pozvao ga da dođe da se "brani".
[ Aleksandar Đokić @ 19.11.2012. 18:50 ] @
znamo, znamo da svi vi mozete i znate bolje :)

btw svaka cast Bojane!
[ Horvat I @ 19.11.2012. 18:58 ] @
svaka čast Bojane Srdačne čestitke!
[ Bojan Basic @ 19.11.2012. 19:29 ] @
Hvala svima na čestitkama. Jednom i da se na ES-u pojavi tema gde se komentariše neki članak iz novina, a da se učesnici ne podele u dva nasmrt zaraćena tabora. Hvala još jednom svima na iskrenim čestitkama!
[ mr. ako @ 19.11.2012. 19:40 ] @
Cestitke Bojane i srecno!


[Ovu poruku je menjao Nebojsa Milanovic dana 25.11.2012. u 17:30 GMT+1]
[ Igor88 @ 19.11.2012. 20:11 ] @
Čestitke i od mene. Svaka čast i neka je sa srećom..:)
[ milosbeo @ 19.11.2012. 20:32 ] @
Respekat!
[ brkchey @ 19.11.2012. 20:39 ] @
Cestitke za Bojana! :)
[ deedee6 @ 19.11.2012. 21:27 ] @
Sad si uzo trofej Bojaneeeeeeeeeee!!!
Čestitamo!!!
[ etjen @ 19.11.2012. 21:38 ] @
evo i ja da se pridružim čestitkama. Nadam se da ćeš to znanje znati, i imati sreće, da iskoristiš u životu
[ ilijadunic @ 19.11.2012. 21:53 ] @
Svaka čast momče čestitam i svako dobro ti želim.

Ilija
[ Sale_123 @ 19.11.2012. 22:26 ] @
Svaka cast Bojane! Cestitam!
[ Goran Mijailovic @ 19.11.2012. 23:08 ] @
Čestitam Bojane :)
[ EmilijaV @ 20.11.2012. 02:52 ] @
Bravo!
[ Nemanja @ 20.11.2012. 07:16 ] @
Pridruzujem se cestitkama
[ negyxo @ 20.11.2012. 08:16 ] @
Cestitam.

Lepo je videti, kao sto je burex spomenuo, da novine prenose vesti o ljudima koji stvarno zasluzuju da budu spomenuti.
[ Devanagari @ 20.11.2012. 09:19 ] @
Cestitam! Svako postovanje i samo napred u istom smeru.
[ dule_ns @ 20.11.2012. 10:14 ] @
Bravo.
[ axone @ 20.11.2012. 11:18 ] @
Svaka cas' !
[ noreniou @ 20.11.2012. 17:31 ] @
Čestitke i sve najbolje u daljoj karijeri.
[ Lavlja_Jazbina @ 20.11.2012. 20:21 ] @
Bojane sta reci,u 26 godini doktorat steci.Bravo.
Nego,jel drzava daje neku kintu,..kriza,a,pa znao sam.
[ Lavlja_Jazbina @ 20.11.2012. 20:50 ] @
Evo i jedne zanimljivosti.



[ bulat666 @ 21.11.2012. 03:11 ] @
Jos samo da unovci to nekako i da "zivi zivot akademski pravi"! :)
[ Nedeljko @ 21.11.2012. 13:53 ] @
Ne znam koliko je vremena bilo inače predviđeno za rešavanje prijemnog ispita, ali ako se radio četiri sata, a navodi se da ga je uradio za 15 minuta, to je jako sumnjivo i liči na novinarsku žvaku. Voleo bih da on sam ispriča kako se upisao na fakultet.

Nedavno sam na slavi čuo kako je neko od naših sveštenih lica bio kod pape i da je papa "priznao da je pravoslavlje prava vera" (falilo je samo još "priznao je pod teškim batinama, a Đura mu je posle oprostio što ga je tukao"). Da bi nastao takav mit nije potrebno niko da bude lažov. Dovoljna je igra pokvarenih telefona.
[ Bojan Basic @ 21.11.2012. 15:34 ] @
Citat:
Nedeljko:
Ne znam koliko je vremena bilo inače predviđeno za rešavanje prijemnog ispita, ali ako se radio četiri sata, a navodi se da ga je uradio za 15 minuta, to je jako sumnjivo i liči na novinarsku žvaku. Voleo bih da on sam ispriča kako se upisao na fakultet.

Uglavnom je istina ovo što je Lavlja_Jazbina citirao. Pokušaću da objasnim detaljnije. Naime, neka od prve tri nagrade na republičkom ili (tadašnjem) saveznom takmičenju iz matematike ili informatike u četvrtom razredu srednje škole donosila je oslobađanje od prijemnog ispita. Ja sam u četvrtom razredu imao nagrade na republičkom i saveznom takmičenju iz informatike, i na republičkom takmičenju iz matematike (jedino sam na saveznom iz matematike podbacio, imao sam baš loš dan tada). E sad, praksa dodele informatičkih diploma bila je takva da se diplome ne dele na samom takmičenju, već se šalju poštom neko vreme (mesec-dva-tri) posle takmičenja. Zalomilo se tako da mi do prijemnog ispita nije stigla nijedna od ove dve informatičke diplome, pa na njih nisam mogao da se pozovem. (Drugo je pitanje zašto fakultet nije prosto mogao pogledati spisak nagrađenih tekuće godine i ustanoviti jesam li ja među njima — ali jbg., procedura je bila takva da treba eksplicitno da pokažem diplomu.) Svejedno, imao sam ovu diplomu s republičkog iz matematike, nju sam uredno poneo sa sobom, ali tu je došlo do sledećih komplikacija. Naime, razni srednjoškolci imali su razne interpretacije oko toga šta je tačno republičko takmičenje iz matematike, pa su pokušali da preskoče prijemni ispit na račun nekih takmičenja iz matematike koje organizuje udruženje kuvarskih srednjih škola i slično (ovo sam sad lupio, no valjda je jasna suština). To fakultet, jasno, nije želeo da prihvati, i rečeno je da se prihvata samo ono „pravo“ republičko takmičenje iz matematike, tj. ono koje organizuje Ministarstvo prosvete preko Društva matematičara Srbije. I gle sad problema: neko na fakultetu to je interpretirao kao da se prihvataju isključivo one diplome na kojima se nalazi pečat Ministarstva prosvete — ali na diplomama koje su bile izdavane nigde nije bilo predviđeno da stoji takav pečat (stajao je pečat Društva matematičara Srbije i raznorazni potpisi, ali pečata Ministarstva prosvete nije bilo, niti je uopšte bilo predviđeno da on stoji tamo)! Tako su mi objasnili da ni ta diploma „nije odgovarajuća“ (opet je pitanje zašto fakultet nije prosto mogao pogledati spisak nagrađenih tekuće godine i ustanoviti jesam li ja među njima — ali jbg.) i da moram polagati prijemni. Sve to se dešavalo bukvalno jedan sat pred prijemni ispit, i jesam prilično popizdeo, mada ne zbog toga što sam se plašio prijemnog ispita već zbog podjebavanja.

Svejedno, došao sam na prijemni ispit, bili smo raspoređeni u dva amfiteatra. Podelili su nam zadatke i rekli da će uskoro doći neko da nam razjasni eventualne nejasnoće. Posle nekog vremena došla je jedna profesorica (prethodno je bila u onom drugom amfiteatru pa je došla u naš kad je završila s objašnjenjima tamo), kazala po dve-tri rečenice o svakom zadatku, na kraju reče „Ima li pitanja?“, i ja sam podigao ruku i pitao mogu li predati rad. Onda su se nešto domunđavali tamo za katedrom, pa su na kraju zaključili da mi savetuju da ipak razmislim još malo, da ne odustajem baš odmah, na šta sam rekao da ne planiram da odustajem već sam sve završio. Onda su se još malo domunđavali i dozvolili mi da predam. E sad, Nedeljko, predviđeno vreme sigurno nije bilo četiri sata; ne mogu da se setim koliko je tačno bilo, ali bilo je sat i po ili dva, sigurno ne više od toga. Radilo se pet zadataka, od toga su svih pet bili takvi da sam rešenje u glavi video maltene odmah, i ako mi je trebalo tri-četiri minuta da svaki od njih ispišem, moglo bi se uklopiti u tih petnaest do eventualno dvadeset minuta koji se gore pominju. Ne sećam se da li je stvarno bilo baš bukvalno toliko, ali nije bilo ni mnogo više; koliko je vremena moglo bilo potrebno toj profesorici da ukratko prokomentariše zadatke u jednom amfiteatru, pa zatim sve to još jednom u drugom amfiteatru, i taman kad je ona završila s komentarima završio sam i ja s radom.

U svakom slučaju, nisam sad ništa pričao s novinarima o prijemnom ispitu, tu informaciju verovatno su izvukli iz arhive iz vremena baš kad sam se upisivao na fakultet, tad su me nešto intervjuisali povodom onih olimpijada pa su se dotakli i te teme. Tad mi je, naravno, prijemni ispit bio svežiji u pamćenju, no opet se ne sećam da li sam ja eskplicitno izmerio da je bilo 15 minuta pa im tako rekao, ili sam opisao celu situaciju kao što sam je i sad opisao gore pa da su oni to prosto interpretirali kao „15 minuta“.

No, postoje neke druge malo nespretno sročene informacije u „Novostima“. Piše da sam odbranio doktorat s desetkom, što ne može biti tačno jer se na odbrani doktorata ne dodeljuje ocena (rezultat je samo „odbranio je“ ili „nije odbranio“). Piše i da sam u prva četiri razreda osnovne škole znao da će mi matematika biti profesija, što je opet malo drugačije od onoga što sam ja rekao novinaru. No, najviše sam se začudio kada sam pročitao onu rečenicu „Sve se postiže radom, a već godinama njegov dnevni prosek je osam do deset sati rada“, jer ništa takvo nisam rekao, niti me je išta slično iko pitao, niti uopšte znam šta bih odgovorio na neko takvo pitanje (budući da nemam dnevnu satnicu tipa da se svakoga dana od 8 h do 16 h bavim matematikom). Zato ću sada, kad smo već počeli da komentarišemo šta je tačno šta nije, navesti konkretno koja pitanja su mi bila postavljena i šta sam na njih odgovorio, pošto će tako svakako sve informacije biti preciznije.

1. Kojom si se temom bavio u doktorskoj disertaciji? Možeš li je malo popularno objasniti čitaocima „Novosti“?

— Disertacija je iz oblasti kombinatorike, naziv je „Palindromi u konačnim i beskonačnim rečima“, ili tačnije, pošto je disertacija pisana na engleskom jeziku, „Palindromes in finite and infinite words“. U matematičkom smislu, ’reči’ su nizovi nekakvih simbola (te simbole nazivamo ’slova’), a ’palindromi’ su reči koji se isto čitaju sleva nadesno i zdesna nalevo. Palindromi su dosta dugo bili deo rekreativne matematike, a tek u skorašnje vreme, pre svega petnaestak godina, ispostavilo se da oni igraju ključnu ulogu u izučavanju tzv. Šturmovih nizova, što su objekti koji se odlikuju izrazito širokim spektrom primena: koriste se u teoriji brojeva, optimizaciji putnih mreža, kompjuterskoj grafici i obradi slika, prepoznavanju obrazaca itd. Dalje, postoji i nekoliko primera primene palindroma i u nekim naizgled sasvim nepovezanim oblastima, kao što su kvantna fizika, molekularna biologija i teorija muzike. Istraživanje koje je tema disertacije konkretno se bavi metodima za određivanje stepena palindromičnosti date reči, izdvaja dva aktuelna pristupa ovom problemu, i odgovara na više otvorenih pitanja u vezi s njima.

2. Koji su profesori najviše uticali da se opredeliš za poziv matematičara i kad si se definisao kao matematičar, odnosno čovek kome će to biti poziv, da li u osnovnoj ili srednjoj školi?

— Teško je odrediti u kom tačno momentu sam postao siguran da će mi matematika biti budući poziv. U svakom slučaju, već u osnovnoj školi jesam izdvajao matematiku u odnosu na ostale predmete, čak i u prva četiri razreda, a svakako i u kasnijima. Potom sam se upisao na matematički smer u novosadskoj gimnaziji „J. J. Zmaj“, gde su sve dileme, ako ih je još uopšte i bilo u tom momentu, nestale. Što se nastavnika i profesora koji su mi predavali matematiku tiče, nije moguće da za bilo koga od njih kažem „zahvaljujući njemu sam odabrao ovaj poziv“; time bih potcenio udeo svih ostalih, a biće da najviše istine ima u tome da mi je svako od njih pružio uvid u neki nov aspekt matematike. Kada se sve te kockice slože, a verovatno uz dodatak još i neke vrste urođene ljubavi prema ovoj nauci (budući da je poznato da matematika često predstavlja, koliko god nastavnik/profesor bio dobar u svom poslu, glavni „bauk“ tokom školovanja, dok je lično nikad nisam doživljavao na taj način), dobija se ovakvo moje opredeljenje.

3. Da li je matematika rešila sve probleme i da dalje treba samo učiti ono što je već osvojeno? Ili je kao i u svakoj nauci polje istraživanja beskrajno?

— Matematika ni u kom slučaju nije rešila sve probleme. Svakoga dana reši se ko zna koliko problema, i svakoga dana pojavi se još višestruko toliko novih. Jedna zanimljiva ilustracija koliko neki matematički problemi mogu biti teški i koliko je njihovo rešenje značajno jeste činjenica da je matematički institut „Klej“ 2000. godine sastavio listu od sedam matematičkih problema, i za rešenje bilo kog od njih ponudio nagradu u visini od čak milion američkih dolara. U međuvremenu je jedan od njih rešen: ruski matematičar Grigorij Pereljman rešio je tzv. Poenkareovu hipotezu. Preostalo je još šest problema s te liste, neki od njih stari su i više od vek i po, mnogi matematičari za sve to vreme nisu uspeli da ih reše, i ko zna koliko ćemo još godina ili decenija ili čak vekova čekati na njihovo rešenje.

4. Vežeš li svoje perspektive za rad u Srbiji? Kako ti je na fakultetu i da li si zadovoljan?

— Vrlo sam zadovoljan radnim mestom na fakultetu. Taj posao volim da radim i nimalo mi ne pada teško. Zato i nemam planova za odlazak u inostranstvo; dok sam zadovoljan onim što imam ovde, i ne razmišljam kako bi mi bilo negde drugde.
[ Nedeljko @ 21.11.2012. 17:00 ] @
15 od 90-120 minuta deluje mnogo realnije.

No, nisi ispričao kako je zaista bilo kod trećeg pitanja. Usput si me razočarao. Ja sam mislio da ti znaš da rešiš sve iz matematike.
Citat:
Večernje novosti: Da li je matematika rešila sve probleme i da dalje treba samo učiti ono što je već osvojeno? Ili je kao i u svakoj nauci polje istraživanja beskrajno?

Bojan Bašić: Mate...

(Upada neka budala, zapušava Bojanu usta i drži ga iza sebe.)

Budala: Ne samo da nisu svi rešeni, nego se neki ne mogu čak ni rešiti. Kada se formulišu matematička pravial igre, ispostavlja se da se na jeziku matematike mogu formulisati pitanja na koja se po tim pravilima ne može odgovoriti. Najpoznatije takvo pitanje među matematičarima je problem kontinuuma. Problem kvadrature kruga ne spada u takve probleme, jer je po matematičkim pravilima dokazano da je takva konstrukcija nemoguća, tj. postoji odgovor na taj problem. Problem kontinuuma je da li postoji skup sa nekim osobinama. Matematičkim pravilima je nemoguće dokazati da takav skup postoji, ali je takođe nemoguće dokazati da ne postoji. Ta neodređenost je matematički dokazana. Čak i ako bismo usvojili kao aksiomu da takav skup postoji ili da ne postoji svejedno, ostali bi drugi problemi koji se ne mogu rešiti ni tako proširenim sredstvima i to ostaje tako koliko god sredstva proširivali. Naravno, postoje pitanja koja nemaju matematičku formulaciju, ali postoje i ona koja imaju matematičku formulaciju i u kojima je sve definisano, ali nemaju odgovor u datom sistemu matematičkih pravila. Za problem kontinuuma je to dokazano, a dokazano je da postoje i problemi koji se ne mogu rešiti, ali da je pritom njihova nerešivost nedokaziva (za razliku od problema kontinuuma, gde je nerešivost dokazana).

Večernje novosti (zbunjeno i uplašeno): Izvinite, ko ste vi?

(Budala beži.)

Večernje novosti: Ko je ovo?

Bojan Bašić (sleže ramenima i uzima dah): Ne znam šta da vam kažem.

Večernje novosti: Dobro, ako je sada sve u redu, da se vratimo na temu.

Bojan Bašić: Matematika ni u kom slučaju nije rešila sve probleme. Svakoga dana reši se ko zna koliko problema, i svakoga dana pojavi se još višestruko toliko novih. Jedna zanimljiva ilustracija koliko neki matematički problemi mogu biti teški i koliko je njihovo rešenje značajno jeste činjenica da je matematički institut „Klej“ 2000. godine sastavio listu od sedam matematičkih problema, i za rešenje bilo kog od njih ponudio nagradu u visini od čak milion američkih dolara. U međuvremenu je jedan od njih rešen: ruski matematičar Grigorij Pereljman rešio je tzv. Poenkareovu hipotezu. Preostalo je još šest problema s te liste, neki od njih stari su i više od vek i po, mnogi matematičari za sve to vreme nisu uspeli da ih reše, i ko zna koliko ćemo još godina ili decenija ili čak vekova čekati na njihovo rešenje.
[ Nothingman @ 21.11.2012. 18:29 ] @
Svaka cast Bojane, sve najbolje u nastavku karijere :)
[ KrkaCiC @ 21.11.2012. 19:57 ] @
Da ne kvarim coveku temu ali ovo iznad mi vise lici na filozofiju nego na matematiku
[ Braksi @ 21.11.2012. 20:09 ] @
onda nikad i nisi studirao matematiku. Barem ne teoriju skupova.
[ Nedeljko @ 21.11.2012. 20:17 ] @
Citat:
KrkaCiC: ovo iznad mi vise lici na filozofiju nego na matematiku :)

Poređenej sa filozofijom je uvreda za matematiku. Naravno, niko ne misli da si mislio nešto loše.
[ jnk @ 22.11.2012. 09:05 ] @
Bravo Bojane.

Čudi me da niko od novinara nije postavio pitanje kada Bojan namerava da reši jedan od tih 7 zadataka??
[ Count Zero @ 22.11.2012. 09:18 ] @
Bravo, Basic!
Čast mi je da mi je neko takvog kalibra ispravljao pravopis i brisao poruke!

<---- Ovo je smajli
[ Nedeljko @ 22.11.2012. 11:48 ] @
Imam jedno pitanje za najmlađeg doktora nauka u zemlji.

Koja je najvažnija i najteža oblast matematike?
[ plus_minus @ 22.11.2012. 12:34 ] @
Na to pitanje niko osim Boxxter-a ne može odgovoriti..
[ X Files @ 22.11.2012. 13:03 ] @
Bravo Bojane!
[ flighter_022 @ 22.11.2012. 13:09 ] @
Bojana za predednika...

on barem nije kupio diplomu vec je odradio godinama teskog rada :)
[ Nedeljko @ 22.11.2012. 13:15 ] @
Dobro, ne preteruj. Većina onih koji imaju diplome ih nisu kupili.

Imam još jedno pitanje za Bojana.

Jedan profesor mi je pričao da su u njegovo vreme običaj bile terevenke u ne znam koliko trajanju nakon doktoriranja, a da se on nakon doktorata odmah bacio na novu oblast matematike. Kako je bilo u Bojanovom slučaju?
[ Ell Diablo @ 22.11.2012. 14:50 ] @
Bojane,

Sve cestitke, ne moze to bas svako!
[ Bojan Basic @ 22.11.2012. 21:46 ] @
Citat:
Nedeljko:
Koja je najvažnija i najteža oblast matematike?

Želiš da testiraš ovu svoju donju hipotezu (neopravdano nazvanu teoremom) od pre sedam i nešto godina?
Citat:
Nedeljko:
Po mišljenju velike većine matematičara najteža i najvažnija oblast matematike je
Citat:
ONA KOJOM SE ONI BAVE.

Ovo je lično moja teorema.

Citat:
Nedeljko:
Imam još jedno pitanje za Bojana.

Jedan profesor mi je pričao da su u njegovo vreme običaj bile terevenke u ne znam koliko trajanju nakon doktoriranja, a da se on nakon doktorata odmah bacio na novu oblast matematike. Kako je bilo u Bojanovom slučaju?

Častio sam okolinu, nije trajalo danima. Što se oblasti matematike nakon doktorata tiče, trenutno sam najkoncentrisaniji na dve stvari koje se obe direktno oslanjaju na sama istraživanja iz doktorata.
[ Nedeljko @ 22.11.2012. 22:17 ] @
Možda se ne radi o teoremi, ali ni o hipotezi, već o zakonu koji je eksperimentalno proveren.

No, nije poenta u tome, već da ti daš svoj odgovor na to pitanje, kakav god on bio.
[ Bojan Basic @ 23.11.2012. 00:43 ] @
Citat:
Nedeljko:
No, nije poenta u tome, već da ti daš svoj odgovor na to pitanje, kakav god on bio.

Teško mogu dati odgovor na to pitanje. Ne mislim da se važnost neke dve matematičke oblasti može lako međusobno uporediti, jer ako jedna oblast obećava neke mnogo korisne rezultate u jednoj sferi a druga oblast obećava isto tako korisne rezultate ali u nekoj sasvim drugoj sferi, kako bi se moglo ustanoviti šta je od toga objektivno važnije? A što se težine tiče, tu opet ne vidim zašto bi nekome bilo najteže baš ono čime se on bavi, kad je logično da bude upravo suprotno — da nekome najlakše ide ono u šta je on najbolje upućen. U suprotnom, ako je nekome neka oblast baš teška i jedva se snalazi u njoj, a sve ostale oblasti su mu mnogo lakše — pa ispada da bi samo težak mazohista i dalje tvrdoglavo pravio sebi problema u životu baveći se dotičnom(svojom) oblašću, umesto da se prešalta u neku od onih koje su mu „lakše“ i kojih ima u izobilju.

Dakle, na tvoje konkretno pitanje ipak ne mogu dati konkretan odgovor, čak ni približno.
[ Nedeljko @ 23.11.2012. 10:04 ] @
Pa, i to je odgovor. Očekivao sam takav odgovor od tebe. Uostalom, ko bi drugi izjavio da nijednog profesora ne može da izdvoji, jer je od svakoga naučio neki novi aspekt matematike?
[ Kovacevic Vladimir @ 23.11.2012. 12:03 ] @
Čestitam Dr Bojane Bašiću, mladi čoveče!

Želim Ti uspešnu karijeru!

Ako osetiš intelektualni zamor, ili naiđeš na neki problem, uzmi u ruke gitaru ili sedi uz sinthy...deluje relaksirajući - veruj mi.

Pozdrav


[ pisacc @ 23.11.2012. 13:26 ] @
Čestitam na doktoratu.

Ne pratim tvoj "rad" na forumu pa ne znam da li imaš kristalno čistu predstavu čemu sve to uopšte , jer ako nemaš onda si u opasnosti da te ubrzo stigne poststudentska depresija
[ deedee6 @ 23.11.2012. 15:24 ] @
Life


[ karabaja666 @ 23.11.2012. 16:18 ] @
Bravo.
[ MyWay @ 23.11.2012. 22:17 ] @
Tek sad videh temu - svaka čast Bojane!
[ berazorica @ 24.11.2012. 08:51 ] @
Pošto ne verujem da je veliki deo auditorijuma sa ovog foruma u prilici da prati objavljene naučne radove, jako bih volela da imam moć da isprovociram dr Bojana Bašića da nam bez skromnosti ispriča o tome kako, zapravo, ovo nije jedina tema na koju je bio spreman da doktorira.
[ samir89ns @ 24.11.2012. 11:48 ] @
Svaka cast, Bojane!

[Ovu poruku je menjao pajaja dana 24.11.2012. u 20:14 GMT+1]
[ Brodoplovac @ 24.11.2012. 19:44 ] @
Odlično Bojane.
Sledeća stvar koju očekujemo je "Bojanova teorema". Predlažem teoremu koja definiše deljenje sa nulom. To ti je bar lako.
[ Nedeljko @ 24.11.2012. 20:54 ] @
Pa, da bi doktorirao, morao je da ima neki originalni rezultat. To nije sledeće, već postojeće.
[ valjan @ 25.11.2012. 00:07 ] @
Hajde da i ja čestitam, kao da će Bojanu to nešto da znači :-) Imam na poslu nekoliko doktora nauka, i još više onih koji se trude da stignu do tog zvanja, pa znam koliko je u stvari teško u našoj zemlji uopšte stići do te tačke, a kamoli u 26. godini, tako da još jednom svaka čast!
[ dukanizi @ 25.11.2012. 00:57 ] @
Konacno tema koja je u potpunosti pozitivna. Sve cestitke Bojane!

P.S. Nije mi samo jasno sto je u MZ. Zar ne bi trebalo u http://www.elitesecurity.org/kategorija/10 ;)
[ Bojan Basic @ 25.11.2012. 23:25 ] @
Citat:
berazorica:
Pošto ne verujem da je veliki deo auditorijuma sa ovog foruma u prilici da prati objavljene naučne radove, jako bih volela da imam moć da isprovociram dr Bojana Bašića da nam bez skromnosti ispriča o tome kako, zapravo, ovo nije jedina tema na koju je bio spreman da doktorira.

Ne verujem da je ta priča previše zanimljiva ljudima ovde, ali ajde ukratko. Osim ove teme radio sam na još jednoj, nešto drugačijoj, tu sam imao izvestan broj zanimljivih koautorskih rezultata i trebalo je da privedem kraju njihovo uobličavanje u formu doktorske teze, no onda su nastali određeni problemi. I baš negde u tom periodu sam ostvario solidan proboj na ovu aktuelnu temu (to je zapravo bilo čak iznenađenje za mene — hteo sam da postignem nešto prilično slabije a nekako su se kockice savršeno uklopile i ispostavilo se da sam dobio mnogo više nego što sam uopšte hteo), te sam odlučio da mi ipak to bude materijal za tezu. Da li je ovo dovoljan odgovor na provokaciju, ili je potrebno još nešto?
Citat:
Nedeljko:
Pa, da bi doktorirao, morao je da ima neki originalni rezultat. To nije sledeće, već postojeće.

To je tačno — ali striktno gledano, Brodoplovac je ipak u pravu. Da bi se nešto zvalo „Bojanova teorema“ nije dovoljno da je Bojan prvi dokaže, već je drugi matematičari iz odgovarajuće oblasti moraju tako nazvati. (Doduše, ništa ne sprečava autora da teoremu nazove kako god želi, pa — ako želi — i po sebi, ali to, naravno, nije običaj.)
[ Nedeljko @ 25.11.2012. 23:36 ] @
Hmm... nisam baš siguran da nije običaj nazivanje teoreme po sebi. No, dobro.

Svojevremeno se javio član ocnirp koji je napisao jednu poruku o Bojanu (i meni, ali ja nisam tema) kako je Bojan navodno prevarant kome su drugi sve radili i da on navodno zna celu mrežu ljudi koji su radili za Bojana, a da navodno nosi dugu kosu da bi sakrio bubice za polaganje na mufte itd itd. Baš bih voleo da vidim šta bi sad rekao (ako nije banovan).
[ Nebojsa Milanovic @ 25.11.2012. 23:38 ] @
Citat:

Svojevremeno se javio član ocnirp koji je napisao jednu poruku o Bojanu (i meni, ali ja nisam tema) kako je Bojan navodno prevarant kome su drugi sve radili i da on navodno zna celu mrežu ljudi koji su radili za Bojana, a da navodno nosi dugu kosu da bi sakrio bubice za polaganje na mufte itd itd. Baš bih voleo da vidim šta bi sad rekao (ako nije banovan).

ocnirp je banovan.
[ flighter_022 @ 26.11.2012. 12:40 ] @
Ovakve (inace veoma teske!) optuzbe se ne iznose u javne forume kao sto je ES, vec se lepo ode kod pandura, pozeljno odeljenje za visoko-tehnoloski kriminal, i prijavi... ako imas dokaze. A ako nemas dokaze, onda lepo STFU, i to je to. E da, ostaje i treca opcija... da se kaki po forumima.
[ Nedeljko @ 26.11.2012. 14:36 ] @
Bitanga je kao "dokaz" iznela fotografiju sa Bojanovog profila, gde se vidi da nosi dugu kosu i uz to priložila link ka bubicama za polaganje ispita na mufte.
[ mr. ako @ 26.11.2012. 20:57 ] @
Haha, koji pacenik... to mi lici da je neki ljubomorni kolega sa faxa pokusao da ga ocrni linkujuci njegovo ime, sliku i bubice. No, kad malo razmislim, samom pricom o tome ovde, i mi dopirnosimo kaljanju imena i dela subjekta teme. :/ Preporucujem da se takve stvari ne dovode u vezu sa Bojanom, lose je za njegov SEO. ;) A i ne vidim razlog da se tako nesto pominje u ovoj temi, in the first place.

[ Milos911 @ 26.11.2012. 21:12 ] @
A mozda je neki prodavac bubica hteo da ocrni ljubomornog kolegu sa faksa, linkujuci Bojanovo ime, sliku i bubice? :)

Inace ako je covek vec toliki potencijal, tesko da ce bilo ko ozbiljno pomisliti da je varao na ispitima. To se prilikom provog upoznavanja da lako proveriti :)
[ flighter_022 @ 27.11.2012. 07:46 ] @
@mr.ako, mislim da je sasvim jasno koga smo hteli da ocrnimo, a to svakako nije Bojan :)
[ mr. ako @ 27.11.2012. 16:42 ] @
Aj ti to objasni Googletu koji ce naci reci varanje bubica i ime coveka cija je tema... :/
Jos zamisli kako to izgleda na SERP u snippetu gde su reci zamascene i izvadjene iz celine.
No, ko sto rekoh, ne vidim razlog da se tako nesto uopste i pominje u ovoj temi...
[ Nedeljko @ 28.11.2012. 06:20 ] @
Ko to bude izguglao, pročitaće o čemu se zapravo radi, tako da je sve OK.
[ Daniel011 @ 28.11.2012. 20:51 ] @
Sve čestitke i od mene! (Sa zakašnjenjem, doduše – nisam dugo dolazio, pa tek sad videh ovu sjajnu vest.)
Za ES-forum je velika čast što ima jednog Bojana Bašića.
[ miki069 @ 28.11.2012. 21:23 ] @
Svaka čast Bojane.
Sve najbolje u nastavku karijere.
Tek sam sad video temu.

[ boxxterr @ 01.12.2012. 02:16 ] @
Čestitam Bojane. Postigao si veliki uspeh, i veliki rad stoji iza toga.

Jako je interesantna i tema na koju si doktorirao, verujem da ti je jako bila inspirativna veza izmedju muzike i matematike. Pogotovo zato što se i sam baviš muzikom.

Verujem da i količina informacija i literature koju si pročitao, a i sam rad, dosežu do samog limita. Za mene je to fascinantno.

Znam da sam ponekad bio tenkrenoid prema tebi na forumu. Sry.

Svaka čast.

[ Gameover @ 03.12.2012. 03:51 ] @
Svaka cast, fenomenalno!
[ Marko_R @ 05.12.2012. 18:26 ] @
Svaka čast Bojane, mnogi su otišli ali najbolji ipak ostaju. Nadam se da previše razočaranja neće navesti i Bojana da ode u neku drugu zemlju. Dugo najsavesniji ljudi ovde trpe najgluplje nasilje, i otvoreno i prikriveno, i svesno i nesvesno. Kao što neko reče, fašizam uvek pre svega radi protiv sopstvenog naroda. A zar fašizam i primitivizam nisu u suštini jedno te isto?

Koliko ljudi u ovoj zemlji je u stanju da kaže: "Radim ovaj posao jer verujem da tako na najboji mogući način služim svojoj zemlji, čovečanstvu, životu i ovom svetu uopšte"? Mnogo više njih iz bezobzirnosti nego iz iskrenosti.
[ jablan @ 05.12.2012. 21:05 ] @
WOW, svratim na ES jednom u par godina i vidim ovakvu vest!

Čestitke i sve najbolje Bojanu, drago mi je što sam imao prilike da pričam s njim na jednom od ES skupova! Nadam se da je to tek početak blistave karijere.
[ ColdKeyboard @ 12.12.2012. 03:33 ] @
Svaka cast. Cestitam! :)
[ De_Zan @ 15.12.2012. 12:58 ] @
Malo me podsjeća na Grigori Perelmana! :)

Svaka čast, zaista. Srećno u daljem životu.
[ Sini82 @ 26.12.2012. 20:39 ] @
Čestitam Bojane, svaka čast!!!
[ tenzo RS @ 03.01.2013. 00:12 ] @
Cestitke i od mene...svaka cast!
[ _Nikola_ @ 12.01.2013. 21:13 ] @
E to je već nešto , čestitam Bojane
[ Anemia @ 15.01.2013. 19:37 ] @
Svaka čast ! Čestitam.
[ Konstantin91 @ 17.01.2013. 03:10 ] @
Citat:
Nedeljko
Šteta što nam rekordi nisu kudikamo bolji.

U SAD je valjda normalno doktorirati sa 27 godina. Međutim, u našem obrazovnom sistemu je to ogroman uspeh. Da je iz neke ozbiljnije zemlje, imao bi PhD pre najmanje 5 godina.

Kada sam se učlanio na [es], u početku sam prevashodno bio aktivan na forumu za matematiku. Bojan je bio školarac i odmah se videlo da je veliki talenat, radnik i posvećenik.


Nema veze sto je tema stara ali moram odgovoriti na ovako nesto.

Prvo gnusam se pljuvaca nase zemlje kao sto si ti...

Nasi univerziteti tj fakulteti su prilicno dobri a nesto ne vidim da vrhunske svetske kompanije prave probleme oko prijema nasih strucnjaka koji rade SVUDA....

Kazes da je u ozbiljnijoj zemlji imao bi doktorsku diplomu pre 5 godina, znaci sa 22 godine. Bravo majstore, a pitanje je da li ti i naziv majstor pristaje ili je suvise visok za tebe, sa 22 godine da ima doktorat po defaultu.


Obrazovanje u nasoj zemlji je odlicno, i ako mnogi zameraju na suvise opstem ucenju a malo usredsredjivanja na uzu specijalizaciju.

Komunisticki sistemi, barem po pitanju obrazovanja, su i vise nego odlicni. Dokaz za to je upravo broj strucnjaka koje mi izbacujemo kao i ostale bivse zemlje tog sistema kao sto su Ukrajina, Rusija, itd.....

Nama fali samo malo organizovanija praksa i da bude bolje povezana sa teoretskim delom....

A ti nastavi da pljujes nasu "nezobiljnu" zemlju, kako je nazivas, i nas obrazovni sistem samo nemoj se onda truditi ni da zivis ili svracas ovde UOPSTE, idi tamo gde ti je lepo i gde je ozbiljno (da sigurno je zaokruzivanje pod a, b i c ozbiljno studiranje)
[ Svarog @ 17.01.2013. 08:34 ] @
A da mod lepo lock-uje ovu temu? Mislim,ko je hteo,cestitao je odavno. Sada,koliko vidim,tema sluzi nekim novim clanovima da "skupljaju" poruke,kao i hejt i flejm...tema je izgubila na aktuelnosti a vec vidim da ce,negde 2018te neko povampiriti temu sa : CESTITIAM!!! i slicno.
[ KengurBGD @ 17.01.2013. 13:43 ] @
Svaka čast i sve čestitke!
[ rbasic @ 02.02.2013. 21:23 ] @
Citat:
anakin14:
E sine, ženi se! ;)

svaka čast!

Pomislih da je moj bojan,ali vidim da je mlađi,pa da i ja čestitam da budeš kao ovaj moj bašić bojan.
[ CodeZero @ 03.02.2013. 19:23 ] @
Svaka cast!!!
[ Sasha_bn @ 22.05.2013. 21:26 ] @
Cestitam doktore !!! Samo napred :)
[ dragutinmr @ 02.07.2013. 08:30 ] @
sve cestitke bojanu ! svaka cast!
[ djile88 @ 12.07.2013. 12:59 ] @
cestitam svaka cast!
[ pailhead @ 29.07.2013. 19:35 ] @
Citat:
Konstantin91:

Nema veze sto je tema stara ali moram odgovoriti na ovako nesto.

Prvo gnusam se pljuvaca nase zemlje kao sto si ti...

Nasi univerziteti tj fakulteti su prilicno dobri a nesto ne vidim da vrhunske svetske kompanije prave probleme oko prijema nasih strucnjaka koji rade SVUDA....

Kazes da je u ozbiljnijoj zemlji imao bi doktorsku diplomu pre 5 godina, znaci sa 22 godine. Bravo majstore, a pitanje je da li ti i naziv majstor pristaje ili je suvise visok za tebe, sa 22 godine da ima doktorat po defaultu.


Obrazovanje u nasoj zemlji je odlicno, i ako mnogi zameraju na suvise opstem ucenju a malo usredsredjivanja na uzu specijalizaciju.

Komunisticki sistemi, barem po pitanju obrazovanja, su i vise nego odlicni. Dokaz za to je upravo broj strucnjaka koje mi izbacujemo kao i ostale bivse zemlje tog sistema kao sto su Ukrajina, Rusija, itd.....

Nama fali samo malo organizovanija praksa i da bude bolje povezana sa teoretskim delom....

A ti nastavi da pljujes nasu "nezobiljnu" zemlju, kako je nazivas, i nas obrazovni sistem samo nemoj se onda truditi ni da zivis ili svracas ovde UOPSTE, idi tamo gde ti je lepo i gde je ozbiljno (da sigurno je zaokruzivanje pod a, b i c ozbiljno studiranje)



Ne lupaj gluposti molim te. Barem nemoj da pises uopsteno. Nasi fakulteti NISU dobri, vec umeju da budu JAKO losi. Moj fakultet ima preko 100 kandidata na doktorskim studijama svake godine, a posto treba da budes ogroman talenat da ne zavrsis taj fakultet u roku, bice potpuno normalno da se doktorira do 26e.... a to je katastrofa, nevidjenih razmera, na toliko razlicitih nivoa.

Osim ako PMF smatras pravim fakultetom, a arhitektonski prevarom sa elementima komedije. To mogu da priznam jer tako verovatno jeste. Nisam siguran tacno kakav je PMF, ali verujem da ako neko doktorira na tom fakultetu, kakav god da je, u Beogradu, u Srbiji, taj neko je i vise od genija. Ali kada ove godine bude doktoriralo 110 ljudi na arhitektonskom fakultetu, a neko od njih mozda bude imao 25... ja bih se malo uvredio.


Dakle molim te, nemoj uopsteno da govoris. Ja sam lepo dokumentovao, pisao, fotografisao, bockao, kontaktirao novine i izneo neoborive dokaze da je neozbiljno jedan fakultet u zemlji - arhitektonski nazvati neozbiljnim. Mislim, neozbiljno je tu ustanovu uopste nazvati fakultet.

A kladim se da mogu da ti izvucim jos 100 argumenata ovako napamet, za neozbiljnu zemlju.

http://www.kojesledeci.com/
[ pailhead @ 29.07.2013. 19:36 ] @
Bojanu svaka cast, i sto pre put pod noge.
[ lestanac @ 26.01.2014. 19:39 ] @
Svaka cast,da je vise ovakih kao on gde bi nam kraj bio,jos kad bi i bili dobri uslovi za rad i zivot u ovoj nasoj bednoj drzavi...milina.... ;)
[ Drivee @ 16.07.2014. 02:12 ] @
Da je ovakivih vise..
[ young mula @ 18.09.2014. 21:29 ] @
Cestitam
[ Nebojsa Milanovic @ 10.05.2016. 00:11 ] @
Lepo je videti Dr Bojana Bašića kao mentora naše pobedničke ekipe na Balkanskoj matematičkoj olimpijadi:

http://www.blic.rs/vesti/beogr...i-zlato-na-balkanijadi/m5rgmfc

Veliki minus za "Blic" koji ga nije pomenuo imenom i prezimenom.
[ manchi @ 03.09.2017. 22:52 ] @
Cestitke za Bojana