[ RNenad @ 21.11.2012. 14:26 ] @
Instalirao sam BackTrack5 R3 GNOME 32Bit. Međutim, želeo bih da ovu temu iskoristim, za sve što je vezano za njega. Za tutorijale, ako ih neko ima ili adrese, gde se oni mogu pronaći. Za savete i pomoć, takođe. Ja za početak imam par pitanja, odnosno problema.

1. Prilikom instalacije, nije imala opcija upisivanja Name (ime računara) i User Name / Password. Već prilikom logovanja, ono je root / toor. Znam kako da promenim pass. a mogu li i root, a i da dodam ime računara, ako i ono nije isto root?

2.Instalirao sam Ubuntu Software Center, ali ne mogu instalirati sve pakete. U čemu može biti problem?

3. Takođe ne mogu instalirati Update Manager. Uz pomoć čega mogu izvršavati, kako manuelno, tako i automatski update sistema?

4. Nigde ne mogu pronaći, kako da izmenim pokazivač miša (cursor), niti oblik, boju, a ni veličinu?

HVALA!!!
[ fade @ 25.11.2012. 20:37 ] @
1.ime racunara mozes promeniti sa komandom hostname, npr hostname server1. korisnicko ime kad se napravi nije podlozno izmenama, jedino da napravis drugi nalog.

2.BT je baziran na debian/ubuntu, ne mozes ocekivati da sve radi, bt 5 r3 je baziran na ubuntu 10.4.

3.bt koristi apt-get, mozes koristiti komande iz konzole, ili probati da instaliras synaptic

4.u system settingd
[ 53r8 @ 30.11.2012. 11:12 ] @
Kao prvo nemoj instalirati update, update-uj samo aplikacije koje ces koristiti i ako je moguc update istih, ako uradis update moraces snimati bt ponovo :) (iz licnog iskustva)
Imas forum koji je iskljucivo namenjen bt korisnicima (http://www.backtrack-linux.org/forums/forum.php) mada neces bas biti odusevljen jer odgovore ces retko dobiti, a restrikcije
svakodnevno! A uostalom vecinu odgovora na pitanja koja imas mozes i ovde da dobijes ima brdo znalaca...
[ loxit @ 18.12.2012. 17:10 ] @
Ljudi, posto vidim da se ovdje pricalo o BT r3 odlucio sam da ovdje postavim pitanje: posto sam pokrenuo BT preko VMware, javlja se jedan problem.Evo o cemu je rijec:

Something went wrong, printing the error: name ´ipaddr´ is not defined
root@bt: /pentest/exploits/set#


Ako iko ima neku ideju o cemu se radi, neka napise... stvarno bi mi mnogo pomoglo :)
[ NinjaX @ 04.01.2013. 16:31 ] @
^^ To si isao koristiti SET?

Taj bug se ispravlja updateom. Treba ti minimalno Revision 433.