[ srbinp @ 22.11.2012. 20:38 ] @
Zadnji put kad sam podigao sistem procesor mi uzasno lose radi. Ne moguce da toliko lose radi da ni ne mogu da gledam youtube na 720p. Gotovo sta god da uradim on zakuca na 100%. Moze li neko da mi pomogne ?



[ Aleksandar Đokić @ 23.11.2012. 04:06 ] @
jel drzi 100% ili samo na trenutak? ako je samo na trenutak to je normalno,

proveri u task manager-u koji ti programi iskoriscavaju procesor
[ Binary Mind @ 23.11.2012. 14:57 ] @
Moze li malo vise o konfiguracji? Nabroj sve osnovne komponente i za svaku napisi proizvodjaca i model... Takodje napisi koji operativni sistem koristis. Problem moze biti i softverski i hardverski...
[ srbinp @ 23.11.2012. 23:21 ] @
Evo ja mislim da je vamo sve obuhvaceno, ako nesto fali trazite.
Drajveri su svi najnoviji i kuciste je ocisceno od prasine tako da kuler na procesoru moze normalno da hladi.


[ Horvat I @ 24.11.2012. 10:40 ] @
Dolaze praznici i darovanja, podari mu memorije
[ srbinp @ 26.11.2012. 00:55 ] @
Pa nisam ja deda mraz... Jel zna neko vamo da mi resi problem ili samo da mi dajete glupe savete kako da potrosim novce?
[ Horvat I @ 26.11.2012. 09:43 ] @
onda moraš trpit. 7mica u 1G je ko da obuješ 2 broja manje cipele
[ Binary Mind @ 26.11.2012. 11:48 ] @
Ima vise od 1GB memorije, ali se ne vidi dobro jer koristi trial verziju AIDA64 (registruj je da bi pokazivala kompletnije podatke, jer ovako ne pomaze mnogo)... Moje pitanje je da li je ikad taj racunar radio kako treba sa Windows 7? Vidim da je memorija spora (DDR2-533), ali je razumljivo jer se radi o ipak starijoj Core 2 Duo konfiguraciji gde je P945 chipset veliko usko grlo.
[ srbinp @ 27.11.2012. 02:27 ] @
Ima 4 GB rama. Imao je 2GB rama i radio je sve u fulu na sedmici, i onda sam mu ubacio jos dva, i radio je isto ok. Dok mu nisu pocrkali kablovi od hard diska. Pa dok nisam skontao da su samo kablovi u pitanju, srusio sam mu sistem i skontao da mi secka youtube. Mislio sam da su kodeci, pa drajveri od graficke i sve tako redom, dok nisam skontao da procesor vristi na sve, cim nesto malo "zahtevnije" pokrenem...
[ Binary Mind @ 27.11.2012. 13:37 ] @
Bilo bi lepo da mozemo da vidimo koji su RAM moduli u pitanju, a to ne mozemo dok ne registrujes AIDA64, ili dok ne instaliras neki drugi program preko koga mozemo da vidimo o kojim se RAM modulima radi (na primer CPU-Z i posle prilozis slike SPD informacija za svaki od 4 modula). Za pocetak mozes da izvadis RAM module koje si naknadno dodao i ostavis one koji su od pocetka ugradjeni u konfiguraciju da vidis da li ce se stanje promeniti. Inace ploce sa P945 i slicnim chipsetovima znaju da zabaguju kad su sva 4 DIMM slota zauzeta, a pravilo kod takvih ploca je da, ako se vec popunjavaju sva 4 DIMM slota, je da svi RAM moduli budu jednostrani, identicnih tehnickih karakteristika, i po mogucstvu identicni (isti proizvodjac i model) inace moze da dodje do problema...
[ srbinp @ 27.11.2012. 14:51 ] @
Citat:
Binary Mind:
Bilo bi lepo da mozemo da vidimo koji su RAM moduli u pitanju, a to ne mozemo dok ne registrujes AIDA64, ili dok ne instaliras neki drugi program preko koga mozemo da vidimo o kojim se RAM modulima radi (na primer CPU-Z i posle prilozis slike SPD informacija za svaki od 4 modula). Za pocetak mozes da izvadis RAM module koje si naknadno dodao i ostavis one koji su od pocetka ugradjeni u konfiguraciju da vidis da li ce se stanje promeniti. Inace ploce sa P945 i slicnim chipsetovima znaju da zabaguju kad su sva 4 DIMM slota zauzeta, a pravilo kod takvih ploca je da, ako se vec popunjavaju sva 4 DIMM slota, je da svi RAM moduli budu jednostrani, identicnih tehnickih karakteristika, i po mogucstvu identicni (isti proizvodjac i model) inace moze da dodje do problema...



Izvadio sam novu memoriju i opet isto.

[ Binary Mind @ 27.11.2012. 15:28 ] @
Izvadi 2 stare memorije i stavi tu od 2GB u prvi slot pa probaj...
[ srbinp @ 27.11.2012. 15:51 ] @
Probao sam, nista.
[ Binary Mind @ 27.11.2012. 16:25 ] @
Koji su kablovi od harda zamenjeni? Napojni ili data kablovi?
[ srbinp @ 27.11.2012. 17:39 ] @
data
[ Binary Mind @ 27.11.2012. 18:36 ] @
Trebalo bi proveriti da li je napajanje u pitanju. Ponekad kada je napajanje staro i kvari se, ume procesor da baguje. Znaci proveri sa nekim provereno ispravnim napajanjem. Ako mozes, pozajmi od nekoga provereno ispravno napajanje pre nego sto kupis novo.
[ dragon @ 28.11.2012. 09:51 ] @
Sto se tice fles plejera probaj prilikom gledanja kliknuti desnim dugmetom pa iskljuci/ukljuci hardversku akceleraciju i povecaj prostor koji koristi za skladistenje podataka.

Koliko ti je zauzece procesora dok racunar nema pokrenut nijedan program?
Da ti nije prethodna instalacija bila 32 bitna?
[ iglig @ 28.11.2012. 14:17 ] @
Ako sam te dobro razumeo ponovo si digao sistem i instalirao sve adekvatne drajvere i kodeke. Taj procesor sigurno može lepo da radi na 720p, mada je i YT pogoršao situaciju od kada je započeo prelazak na HTML5 koji je gladan procesorske snage u poređenju sa predhodnim rešenjem. U LT-u imam Core I na istoj frekvenciji i nemam spomenutih problema, OSIM u slučajevima kada se instalira neki update za .NET framework i srodne biblioteke pa se po narednih par restarta automatski pokreće proces "mscorsvw.exe". Ovaj proces je zadužen za prekompajliranje aplikacija koje su bazirane na .net FW-u i podešen je tako da radi svoj posao samo kada je sistem u idle stanju, ali to nažalost često nije slučaj pa stoga imaš dva rešenja ukoliko je problem do ovog procesa:
1. Ubij ga i uspori buduće izvršavanje povezanih aplikacija.
2. Ostavi ga da uradi svoj posao (bolje rešenje).
Iz nekog razloga se ovaj proces javlja i u broju od 5-6 instanci pa ga možeš ubiti jedino kommandom "End Process Tree".

Nadam se da ćeš ubrzo rešiti problem.
[ Binary Mind @ 28.11.2012. 14:49 ] @
Ja sam prevideo da je sistem 64-bitni Sa 4GB RAM-a ne treba instalirati 64-bit OS (Koliko vidim opet je samo 3GB RAM-a iskoritivo, bez obzira sto je OS 64-bitni, a sam Windows 7 64-bit uzme brdo te iskoritive memorije [mnogo vise nego 32-bit verzija] tako da za ostale aplikacije ostaje manje iskoritivog RAM-a nego sto bito bio slucaj da je instaliran 32-bit OS). Instaliraj 32-bit Windows 7 pa vidi kako ide s'njim. Ja sam siguran da ce biti bolje. I savet za iskljucivanje HW akceleracije ako baguje flash player u youtube-u stoji...
[ srbinp @ 28.11.2012. 15:02 ] @
Citat:
dragon:
Sto se tice fles plejera probaj prilikom gledanja kliknuti desnim dugmetom pa iskljuci/ukljuci hardversku akceleraciju i povecaj prostor koji koristi za skladistenje podataka.

Koliko ti je zauzece procesora dok racunar nema pokrenut nijedan program?
Da ti nije prethodna instalacija bila 32 bitna?



Hardverska akceleracija je ukljucena jer kad je iskljucim jos gore je. Sad sam povecao prostor za skladistenje na max, ali opet isto.
Isto sam sada primetio da kada gledam na lalge player najvise se muci (100%), kada je full screen (80%-90%), a kada minimiziram i radi mi u pozadini radi na nekih (20%-30%).
Inace kada nista nije pokrenudo radi ok odprilike oko 3%.

E sada u pravu si za ova 32 bita. Pre sam imao win7 32 bita, pa kad sam dodao mu jos 2gb rama instalirao sam 64 bitnu. Mislio sam da 32 bita mogu da podrze samo do 2gb rama, a ne 4... Istripovao sam se nesto sad sam tek procitao da 32 podrzava do 4gb rama. Tako da moguce da je to problem. Imam sutra diplomski pa ne mogu danas da to resim, ali u petak cu instalirati win7 32 bita pa cu vam javiti kako stoje stvari.
[ Binary Mind @ 28.11.2012. 15:12 ] @
... takodje sam razumeo da je procesor opterecen non stop a ne samo kad pokrenes neki youtube klip. Sad sam skoro siguran da ce instalacija 32-bit operativnog sistem biti resenje problema. Jos jedan previd sa moje strane pre nego sto si registrovao AIDA64 je bio da si popunio sva 4 slota sa memorijskim modulima sto sa P945 plocama moze lako da izazove nestabilnost cak i kad su moduli navodno kompatibilni sa plocom.
[ dragon @ 28.11.2012. 22:22 ] @
Mala opaska Binary, onaj gigabajt rama sto mu "nedostaje" je zauzela graficka kartica.
Generalno govoreci nagledao sam se svakakvih problema sa racunarima ali je procentualno najmanje neispravnih procesora (ne racunam "lomljive" AMD procesore bez termicke zastite) ...
Nego daj skrin sot task menadzera (performance) a mogu i procesi
[ miki069 @ 28.11.2012. 22:44 ] @
Nije integrisana grafička kartica već posebna.
Instaliraj 32-bitni Win7 i sve ima da poleti.
Računar je krš za 64-bitni Win7.
[ abitbp6_ @ 28.11.2012. 22:55 ] @
Windows 7 Ultimate sa DX11 na DX10 grafičkoj sa starijim CPU niskog takta i sa rasparenom memorijom?! Ja na ovo ne bih ni stavljao 7.
[ Binary Mind @ 28.11.2012. 22:57 ] @
@dragon

Nema veze. Cak i da mu je grafa zauzela 1GB, Windows 7 64-bit sam u startu zauzme vise memorije od 32-bit Win7 pa se iskoristiva memorija jos dodatno smanjuje... Ako racunar ima do 4GB RAM-a nema nikakve potrebe da se koristi 64-bit OS. Mislim moze, ali 64-bit OS tek dolazi do izrazaja kada racunar ima instalirano vise od 4GB RAM-a.
[ dragon @ 28.11.2012. 23:03 ] @
@miki069

sto se tice graficke ja vidim da pise

Total available graphics memory 1535 MB
Dedicated video memory 256
Shared system memory 1279
[ Binary Mind @ 28.11.2012. 23:23 ] @
@dragon

Zaboravio si stavku "System Video Memory". Dok je ona jedaka 0 (nuli), kao sto jeste, to znaci da se ne koristi sistemska memorija za graficku
[ srbinp @ 29.11.2012. 00:03 ] @
Citat:
dragon:
Mala opaska Binary, onaj gigabajt rama sto mu "nedostaje" je zauzela graficka kartica.
Generalno govoreci nagledao sam se svakakvih problema sa racunarima ali je procentualno najmanje neispravnih procesora (ne racunam "lomljive" AMD procesore bez termicke zastite) ...
Nego daj skrin sot task menadzera (performance) a mogu i procesi


Evo mada ja mislim da ce sve to biti reseno kad instaliram 32 bita


[ Aleksandar Đokić @ 29.11.2012. 06:40 ] @
pogasi te gluposti tipa flashplayer, firefox, skype, sidebar, utorrent, avast, plugin-container, Lightshot i sl i proveri kakvo je onda stanje
[ Bash1711 @ 29.11.2012. 11:35 ] @
Mislim da ti problem nije sa 64-bitnim OS-om, veca gomila stvari koja je automatski pokrenuta. Mozda bi proste stvari kao sto su:

- sredi Start up, ostavi samo najneophodnije (antivirus i drajvere)
- iskljuci indexing (zna itekako da utice na performance)
- iskljuci neke od vizualnih efekata ( sem ako jako ne volis animacije i lep izgled)
- iskljuci sidebar, gedgets-e (ovo ti tek ne treba)
- sto se tice yotube-a, flash zna optereti zestoko CPU, probaj da updajetujes flash, ili malo goglaj, jer neki ljudi kazu da im sa starijim verzijama flesh-a procesor je mnogo manje opterecen. Probaj da ga obrises, i ponovo instaliras, ili ga ibrisi i koristi Crome.

Naravano ovo sve vazi pod uslovom da nisi zapatio neki virus, cackao registry bazu, primenjivao razne programe tipa " 100% optimizuje i ubrzava komp", kao i primenjivao savete samoprozvanih strucnjaka sa neta koji tweak-ovima (citaj iskjucio sam sta ja mislim da treba u win-u) obecavaju enormno ubrzanje, a u stvari osakate OS, do potrebe za reinstalaciom.
[ zoran_dojkic @ 29.11.2012. 13:58 ] @
Instaliraj 32 bitni Windows. Ako opet ne radi kako treba, onda imaš virus.
Format celog hard diska će rešiti sve.
[ S A J A @ 29.11.2012. 20:54 ] @
Moguće da su u pitanju loši drajveri. Meni se tako video kočio i danima sam pokušavao da nađem problem i na kraju se ispostavilo da nije bio dobar drajver za wlan. Skini originalne i novije verzije svih drajvera (za chipset, grafiku, zvuk, lan, wlan, bluetooth, energy saver itd..). Takođe pogledaj programe System Monitor i System Explorer od Sysinternals, oni mogu da pomognu da se vidi šta se u nekom trenutku dešava na sistemu. Prati proces "Interupts", i ako je on previše zauzet ili skoči na 100% onda blokira ceo sistem a to se dešava ako neki drajver nije dobar.
[ srbinp @ 30.11.2012. 22:27 ] @
E ovako instalirao san win7 32 bita. Sto se tice youtuba na firefoxu radi bolje i vec je podnosljivo. Na large player je oko 75%, a na Full screen je oko 30% opterecenje i tome sam zadovoljan.



Sto se tice chroma tu jako lose radi, kuca na 100%. Ne znam sto, ali nije ni bitno koristicu firefox.

Kada je kada je rec oceni kompijutera procesor i memorija pali su sa 4.9 na 4.8, ali ni to mi ne smeta jel imam osecaj da bolje radi.



E sad moguce je da tu moze jos nesto da se uradi da se poboljsa, ali ja sam zadovoljan i ovim. Tako da hvala svima koji su mi pomogli da resim ovaj problem.
[ zica49 @ 21.12.2012. 17:48 ] @
Pa rekao ti vec covjek zamijei napojnu jedinicu!!!
[ gilopile @ 21.12.2012. 18:08 ] @
Srbine, kod tebe je samo problem softverske prirode i to na relaciji Graficki drajveri, browser, flash player...Mislim da nema potrebe za menjanjem napajanja i sl.