[ crnjak1 @ 23.11.2012. 12:32 ] @
Ovako nemam apsolutnu ideju kako to da uradim a treba mi :)
znaci imam 10 formi gde u svakoj formi postoje 3 buttona ili ti tri odgovora od kojih je jedno samo tacno.
treba mi da se u zavisnosti od broja tacnih odgovora saberu bodovi ili oduzmu bodovi.
nikada nisam to radio pa stoga molim za pomoc.
hvala
[ Shadowed @ 23.11.2012. 13:40 ] @
Dovoljna ti je jedna forma za to. I ujedno ti je lakse da odredis celu stvar.
[ dvoglaviorao @ 23.11.2012. 20:40 ] @
Ti bi gotov program a? :) Hajde polako razmisli kako bi moglo da se uradi pa se javi da razradimo ideju ;)
[ crnjak1 @ 23.11.2012. 21:02 ] @
taj deo sa testom je 10 deo aplikacije koju sam uradio
sinteza govora zatim icrtavanje po formi u odredjenom delu, ilustracije neke logicke igrice itd....
e oko ovoga nemam ideju sto se tice skorovanja
ideja je ta da ima tri ponudjena odgovora i da je jedan tacan
to mogu uraditi i preko checkbox-a tipa a b c
kao i obicno forum mi bas i ne daje neku pomoc vec sam resavam stvar :(
a inace imate neko resenje u predhodnom mom postu pa eto nije da trazim sve gotovo nego samo da skratim vreme kojeg nemam sebi ako neko zna.
pozdrav i hvala na pomoci velikoj.
[ wex-alpha @ 24.11.2012. 09:33 ] @
MSSQLCE kao baza. Tu upisujes ne 10 pitanja, vec koliko ti treba nisi ogranicen.

A ako si sadomazohistican, mozes to isto raditi sa text fajlom i parsirati odgovore :P

[ crnjak1 @ 24.11.2012. 10:33 ] @
nema potrebe za bazom mada nije losa ideja jer mogu da pitanja menjaju :)
mogu da koristim i Access kao bazu ne mora MSsql zar ne?
[ wex-alpha @ 25.11.2012. 10:01 ] @
Mozes bilo koju bazu, cak i access. Samo sto onda klijent masina mora imati instaliran access da bi mogla raditi, zar ne?

[ crnjak1 @ 25.11.2012. 12:39 ] @
mislim dfa je dovoljan samo runtime
nesto radim pa cu objaviti
[ crnjak1 @ 26.11.2012. 08:59 ] @
na ideju WEX-a uradio sam ovako nesto :


Imports System.Data
Imports System.Data.OleDb
Public Class Form1
Dim t As Integer = 0
Public Function runquiz()
Try
If t <= nq - 1 Then
Timer1.Enabled = True
If con.State = ConnectionState.Open Then con.Close()
con.Open()
Dim adp As New OleDbDataAdapter("select * from pitanja", con)
Dim ds As New DataSet
adp.Fill(ds)
Dim dt As DataTable
dt = ds.Tables(0)
qbox.Text = dt.Rows(t).Item(1)
optiona.Text = dt.Rows(t).Item(2)
optionb.Text = dt.Rows(t).Item(3)
optionc.Text = dt.Rows(t).Item(4)
optiond.Text = dt.Rows(t).Item(5)
t = t + 1
con.Close()
Else
Timer1.Enabled = False
qbox.Text = "Pitanje"
optiona.Text = "A"
optionb.Text = "B"
optionc.Text = "C"
optiond.Text = "D"
Button1.Enabled = True
MsgBox("Kontrolni je uradjen" & namebox.Text & vbCrLf & "osvojio si bodova: " & scorebox.Text, MsgBoxStyle.Information, "Kraj")
End If
Catch ex As Exception
MsgBox(ex.Message)
End Try
End Function
Public Function validans()
Dim scr As Integer
If t = 1 And optiona.Checked Or t = 2 And optionc.Checked Or t = 3 And optionc.Checked Or t = 4 And optiona.Checked Or t = 5 And optionc.Checked Then
scr = scorebox.Text + 1
scorebox.Text = scr
ElseIf t = 6 And optionb.Checked Or t = 7 And optiona.Checked Or t = 8 And optiond.Checked Or t = 9 And optionb.Checked Or t = 10 And optiona.Checked Or t = 11 And optionb.Checked Then
scr = scorebox.Text + 1
scorebox.Text = scr
ElseIf t = 12 And optiond.Checked Or t = 13 And optiona.Checked Or t = 14 And optiond.Checked Or t = 15 And optionc.Checked Or t = 16 And optiona.Checked Or t = 17 And optionc.Checked Then
scr = scorebox.Text + 1
scorebox.Text = scr
ElseIf t = 18 And optionb.Checked Or t = 19 And optiond.Checked Or t = 20 And optiona.Checked Then
scr = scorebox.Text + 1
scorebox.Text = scr
End If
End Function
Private Sub Button1_Click(ByVal sender As System.Object, ByVal e As System.EventArgs) Handles Button1.Click
On Error Resume Next
t = 0
scorebox.Text = "00"
Dim dg1 As New Dialog1
If dg1.ShowDialog() = Windows.Forms.DialogResult.OK Then
namebox.Text = nme
agebox.Text = age
Button1.Enabled = False
tslbl6.Text = nq
runquiz()
End If
End Sub

Private Sub Timer1_Tick(ByVal sender As Object, ByVal e As System.EventArgs) Handles Timer1.Tick
Static i As Integer
i = i + 1
If optiona.Checked = True Or optionb.Checked = True Or optionc.Checked = True Or optiond.Checked = True Then
validans()
GoTo ter
End If
timebox.Text = 30 - i
If i >= 30 Then
ter: Timer1.Enabled = False
If t <= nq Then
qbox.Text = ""
optiona.Text = ""
optionb.Text = ""
optionc.Text = ""
optiond.Text = ""
optiona.Checked = False
optionb.Checked = False
optionc.Checked = False
optiond.Checked = False
i = 0
runquiz()
Else
Exit Sub
End If
End If
End Sub

Private Sub Button2_Click(ByVal sender As System.Object, ByVal e As System.EventArgs) Handles Button2.Click
If Timer1.Enabled = True Then
Timer1.Enabled = False
qbox.Text = "Pitanje"
optiona.Text = "A"
optionb.Text = "B"
optionc.Text = "C"
optiond.Text = "D"
Button1.Enabled = True
MsgBox("Kontrolni je uradjen" & namebox.Text & vbCrLf & "osvojio si bodova: " & scorebox.Text, MsgBoxStyle.Information, "Kraj")
Else
Exit Sub
End If
End Sub

Private Sub Form1_Load(ByVal sender As System.Object, ByVal e As System.EventArgs) Handles MyBase.Load
optiona.Checked = False
optionb.Checked = False
optionc.Checked = False
optiond.Checked = False
End Sub

Private Sub StatusStrip1_ItemClicked(ByVal sender As System.Object, ByVal e As System.Windows.Forms.ToolStripItemClickedEventArgs) Handles StatusStrip1.ItemClicked

End Sub

Private Sub qbox_Click(ByVal sender As System.Object, ByVal e As System.EventArgs) Handles qbox.Click

End Sub
End Class




i kao modul



Module Module1
Public nme As String
Public age, nq As Integer
Public con As New OleDb.OleDbConnection("Provider = Microsoft.ACE.OLEDB.12.0; Data Source = C:\kontrolni.mbd")
End Module




ali imam problem kada hocu da pozovem bazu jednostavno mi racunar kaze da nemam DB engine instaliran a znam da ga imam i sada jos veci fazon je sto ja koristim 64bit win7 jel to ima neke veze???
pizdim od ovoga nemam ideju vise za kako da resim konekciju.......
[ wex-alpha @ 26.11.2012. 09:11 ] @
Probaj SQLCE, lakan za koristiti ali i brz. Imas sve potrebno za njega na netu. Osim ako bas zelis Access.
[ crnjak1 @ 26.11.2012. 09:13 ] @
mora Access jer ne mogu toj skoli da objasnim kako da na lak nacin menjaju pitanja a ne ja da trcim tamo i kuckam i ovako ovo radim sve za dz pa ne bi da jos i pitanja kuckam lakse im je sa access-om jer po njima vise to lici na excel
[ Shadowed @ 27.11.2012. 06:26 ] @
Citat:
crnjak1:
mora Access jer ne mogu toj skoli da objasnim kako da na lak nacin menjaju pitanja a ne ja da trcim tamo i kuckam i ovako ovo radim sve za dz pa ne bi da jos i pitanja kuckam lakse im je sa access-om jer po njima vise to lici na excel

Pa, napravi unos pitanja iz aplikacije.
[ crnjak1 @ 27.11.2012. 08:09 ] @
necu tako resio sam da radim sa access bazom i tacka ako neko moze da mi pomogne u zagonetci super ako ne molim bez suvisnih ideja
hvala
[ Shadowed @ 27.11.2012. 09:46 ] @
Sa takvim stavom tesko da ce neko hteti.
[ crnjak1 @ 27.11.2012. 09:53 ] @
i ovako sve sam radim od vas nikakve pomoci sve sami teoreticari
ajd posto si poceo i poruke da mi brises mozes i nalog
vozdra
[ crnjak1 @ 27.11.2012. 11:48 ] @
Kao i po obicaju sam resio problem evo i solucije za isti:
da bi ovo proradilo na win7-64bit "Provider=Microsoft.ACE.OLEDB.12.0;Data Source=C:\kontrolni.mdb" potrebno je uraditi sledece stelovanje VB 2010
Tools --> Options --> Projects and Solutions-->General i stiklirati "Show advanced build configurations"
pa nakon toga otici Active Solution Platform --> New --> ovde izabrati x86 platformu

sve radi kao saliveno
hvala Wex-u na ideji za bazu u mnogome mi je olaksala stvar
hvala Shadowed-u na pesimizmu (pederizmu) pa brisi i ovaj post i nalog ceo ako hoces
[ Shadowed @ 27.11.2012. 11:52 ] @
Znaci, ne verujem.. A obrisao sam poruku koja je odgovor na vec obrisanu poruku (koja je offtopic jer je covek paste-ovao nesto totalno nevezano za temu).
A poenta foruma i nije da ti neko radi nego da ti da savet kako da nesto uradis.
No, dobro, ti se samo duri, ljudi obozavaju da pomazu onima koji to rade
[ AMD guy @ 09.12.2012. 14:06 ] @
Kao neka "alternativa" za sqlce moze da mu posluzi i XML