[ mxxm @ 24.11.2012. 11:56 ] @
imama tabelu 'messages' sa kolonama:
to
from
subject
body
date

I tu smestam poruke koje se salju medju korisnicima sajta. Medjutim posto imam inbox i outbox , kad izbrisem poruku koju sam poslao u outboxu, brise se i poruka koja je primljena u inboxu tog clana, jer je to jedna poruka. Kako mogu ovo da resim? Da li da dupliram poruke , ne radi mi mozak...evo funkcije za slanje poruke:

Code (php):

function send_message($send_message) {
     array_walk($send_message, 'array_sanitize');
     $fields = '`' . implode('`, `', array_keys($send_message)) . '`';
     $data = '\'' . implode('\', \'', $send_message) . '\'';
     
     mysql_query("INSERT INTO `messages` ($fields) VALUES ($data)");
}
 


e sad mislio sam da dupliram poruku, jednu da oznacim sa 'inbox' a drugu istu da oznacim sa 'outbox'. Kako to da izvedem?
[ Milos911 @ 24.11.2012. 12:19 ] @
Zasto bi ih duplirao, mozes recimo da dodas dve kolone, show_to_sender i show_to_reciever. Posle kad jedan od njih brise poruku, ti samo uradis update te tabele, tj promenis show_to_sender ili show_to_reciever...

Btw, dodaj ID toj tabeli, da ti bude lakse da manipulises podacima...
[ PHPovac @ 24.11.2012. 12:19 ] @
Stavi dva polja inbox_del i outbox_del.
I onda proveri ako je pošiljalac briše stavi u outbox_del 1 i proveri ako je inbox_del isto 1 onda obriši ceo unos.
Ako primalac briše onda inbox_del stavi 1 i proveri ako je outbox_del isto 1 onda briši ceo unos.
I kada listaš proveri ako je inbox, da li je inbox_del = 1 i ako jeste nemoj da prikažeš.
Ako je outbox, isto sa outbox_del.
[ mxxm @ 25.11.2012. 14:39 ] @
Resio sam tako sto sam napravio dve tabele inbox i outbox i jednu poruku smestam u obe tabele.
[ PHPovac @ 25.11.2012. 14:41 ] @
To je stvarno glupo. Zašto si to tako uradio, kad je mnogo bolje da imaš samo u jednoj tabeli poruke.
[ pajaja @ 25.11.2012. 14:42 ] @
Poslusaj Milosa i PHPovca, to tvoje resenje nije najbolje.
[ mxxm @ 25.11.2012. 16:43 ] @
hm, nisam mogao da cekam odgovor :) dobro resicu to kako ste rekli.
[ bantu @ 29.11.2012. 13:30 ] @
Nova tabela, kolone: id_poruke, korisnik, folder. Primarni ključ na sve tri kolone.

Na ovaj način omogućavaš da jedna poruka bude poslana na više korisnika, kao i u više foldera kod jednog korisnika.