[ radojko2 @ 24.11.2012. 19:37 ] @
Dobio sam XP home OEM sa originalnom kutijom i stikerom pa me interesuje da li mogu negde na microsoftovom site-u da proverim da li je aktiviran tj. da li je produkt key sa stikera negde registrovan,tj iskoriscen.
[ Milosevicdu @ 24.11.2012. 22:40 ] @
Mozes idi na my computer propratis i vidi sta ti pise o aktivaciji a svakako vidi na sajtu: http://windows.microsoft.com/h...elp/genuine/what-is-validation

Procitaj imas sve objasnjeno i klikni na "Provjerite Validnost sada" i dobices najtacniju informaciju imas li originalnal windows itd....
[ radojko2 @ 25.11.2012. 07:08 ] @
Ja bi hteo da proverim bez instalacije sistema,znaci nisam ga instalirao na racunar.Ovo znam kad je vec instalirano samo se kaze na kraju ako nije genuine...
[ Milosevicdu @ 25.11.2012. 08:55 ] @
aha! Pa nemozes tako provjeriti ako ti je product key na kutiji sa naljepnicom od microsoft-a to je to pravi je!!

..Ti ako ti treba instaliraj ga pa ces vec i tako vidjeti..
[ Lavlja_Jazbina @ 25.11.2012. 09:19 ] @
radojko2...Kakvog je porekla ta kutija,cija je.Ako imas i stiker koji se lepi na racunar,onda si bezbedan.
Mozda je instalran windows i neko ga vec apdejtuje?!.Ko se bavi prodajom licenci ce ti najpre dati tacan odgovor.
[ radojko2 @ 25.11.2012. 20:36 ] @
Mislio sam da nije neko instalirao i uradio aktivaciju(iskoristio product key) pa da bude da sam dzaba krecio...
Pokupljeno na buvljaku nekoliko komada,u originalnoj kutiji sa nalepnicom i uputstvom,nedirnuti cd,dobio jedan komad pa pomislih da "postanem legalan" na drugoj masini.
[ calexx @ 25.11.2012. 21:12 ] @
Ako je broj vidljiv, onda se verovatno tako i desilo. Neko je nabavio veliki broj ali nije hteo sve da otvara, koristio jedan (ili kopiju) za instalaciju i brojeve sa ostalih.
[ radojko2 @ 26.11.2012. 22:17 ] @
Na kraju stavicu drugi hard i instalirati i videti dal` ce proci ...Hvala na pomoci