[ zorglub76 @ 27.11.2012. 11:00 ] @
Interesuje me da li postoji neki usb audio interfejs koji bi mi omogucio da prikljucim dva ili vise instrumenata, ali da ne miksuje te instrumente (i dâ jedinstven output), nego da svaki od instrumenata prijavi u kompjuteru posebno.
Konkretno, hocu da sviram sa drugarom/drugarima, da svako prikljuci svoj instrument, a da se svaki taj instrument posle u kompjuteru posebno procesira (i na kraju izmiksa u kompjuteru).
Ne znam ni kako da trazim ovo po netu...
[ Predrag Supurovic @ 27.11.2012. 11:21 ] @
Pa prosto staviš više USB audio kartica.
[ zorglub76 @ 27.11.2012. 12:54 ] @
Dobro, tako sam nekako i mislio da uradim, ali sam se nadao da postoji jedan uredjaj za vise instrumenata (a bilo bi lepo da, pride, kosta manje od dva posebna).
Sad mi jos pada na pamet i to da nisam vidjao softver za procesiranje zvuka koji prima zvuk sa vise interfejsa (obicno se selektuje samo jedan interfejs).
Da li mozda znate kako bih to mogao da izvedem (pa makar sa dve-tri kartice)? Koji program podrzava vise od jednog ulaza?
[ zorglub76 @ 27.11.2012. 13:11 ] @
OK, nasao sam.
Dakle ostaje samo jos pitanje da li postoji jedan uredjaj sa nekoliko kanala koji se prepoznaju nezavisno u kompjuteru.
[ Filip_ @ 27.11.2012. 14:47 ] @
Mislim da nisi bas procesljao net i manuel-e kako funkcionisu kartice.

Postoji mali milion kartica (USB) koje imaju 2-4-8-16...ulaza/izlaza. Sto za instrumente, sto mikrofonske sa fantomskim napajanjem (ako imas kondenzatorske mikrofone na primer).

Ima kartica od 250e koja ima 4 ulaza recimo i 2 mikrofonska. Ako ubodes 2 mikrofona i recimo 2 gitare i primera radi MIDI klavijaturu u Midi/in (postoje razne varijante kako "ubosti" gitare, zavisno da li ide preko neke effect pedale, DI box-a...), onda odaberes u DAW-u (Cubase, ProTools, Ableton...), koji audio/Midi kanal koristi koji izvor na kartici i snimanje ide odvojeno za svaki od njih (?). Mozda nisam razumeo pitanje, mada mislim da si to zeleo.