[ kidamnalijevo @ 27.11.2012. 23:38 ] @
Imam panelku 14db s kutom hvatanja okko 40 stupnjeva,5 metara kabela lrm 400,usb adapter airlive wl-1700 i tp-link wn7200nd.Ni sa jednim nemogu ostvarit konekciju,osim jednog susjeda(ne znam kojega) taj signal mogu uhvatit s bilo kojom karticom.Ovi ostali ap-ovi su na 2 do 3 kilometra ,na brdu ispod mene ima ih jedno 50-ak,signal je na svima od -60 pa do -85db na nekima imam 4 crtica,al džaba nemogu se spojit.Na jednom od njih hot spotu općine koja daje besp.internet je postavljena grid antena i okrenuta je moja antena prema njoj signal je -60 al dzaba,mogu je samogledat,nemogu se zakacit.Esad ako ima ko da kaže koji je problem tu,jel do usb katice jel treba jača,il jača i usmjerenija antena il je zagušenost mreže ,stvarno nemam pojma.....još da napomenem,okretao sam je u svim smjerovima i do susjednih kuca na 100 metara al ista razina signala kao ove na 2-3 km.....jos da dodam imam opticku vidljivost
[ Predrag Supurovic @ 28.11.2012. 05:29 ] @
Odgovore na sva ta pitanja će ti dati vlasnik čvora na koji želiš da se povežeš. Samo on zna potrebne tehničke detalje.