[ azzpoz @ 29.11.2012. 13:33 ] @
Potrebno mi je za ispita...

1.Čime je incijaliziran niz u C++?
2. Program u kojem korisnik unosi koliko želi karaktera, te kao rezultat ispisuje nam koliko ima slova, a koliko brojeva.
3. Šta je prekoračenje opsega niza?

[Ovu poruku je menjao azzpoz dana 29.11.2012. u 14:43 GMT+1]
[ Nedeljko @ 29.11.2012. 13:35 ] @
A bi li mogao malo sam da se potrudiš pre nego što dođeš ovde? Ovakve teme se brišu.
[ azzpoz @ 29.11.2012. 17:42 ] @
Citat:
Nedeljko:
A bi li mogao malo sam da se potrudiš pre nego što dođeš ovde? Ovakve teme se brišu.



Ne razumijem... Potrudio sam se da pronađem adekvatno rješenje, ali nisam uspio!!!
[ S-man @ 29.11.2012. 19:19 ] @
Pa poanta je da ti neće nitko napisati program od početka do kraja umjesto tebe. Od tebe se očekuje da staviš kod koji si ti napisao , a koji ti ne radi ispravno. Pa će netko da ga pogleda i uputi te na porešku.
[ Nedeljko @ 29.11.2012. 20:15 ] @
Što se prvog i trećeg pitanja tiče, očigledno ne želiš ni da otvoriš knjigu/skriptu, a hoćeš da položiš ispit.

Što se drugog zadatka tiče, vrlo je lagan i vidi se da blage veze nemaš, a hteo bi da položiš ispit.

Sedi i uči, pa kad naiđeš na nešto što ti nije jasno, onda dođi ovde i pitaj.
[ azzpoz @ 29.11.2012. 21:56 ] @
Citat:
Nedeljko:
A bi li mogao malo sam da se potrudiš pre nego što dođeš ovde? Ovakve teme se brišu.



Prešao sam knjigu, čitao, sve je ok. Rješavam zadatke!!!
Ali pitanja koja sam postavio su mi totalno nejasna.


Što se tiče programa: riješio sam ga na način da (petljom) ponavljam i stalno unosim novi br. ili znak i tako računam.
Hvala na pomoći
[ azzpoz @ 03.12.2012. 11:36 ] @
Program/zadatak koji mi je predstavljao problem, sam riješio, ali još uvijek nisam našao odgovor na pitanja koja sam postavio na ovom forumu, pa ako neko može, neka mi objasni(napiše rješenje)...

[Ovu poruku je menjao azzpoz dana 03.12.2012. u 12:52 GMT+1]
[ djoka_l @ 03.12.2012. 12:27 ] @
Odeš, recimo na Google i otkucaš ovo, pa nakon toga odeš, recimo ovde.

Za treće pitanje, opet odemo našem prijatelju Guglu i izaberemo nešto kao ovo.

Pitanja koja si postavio naleze se, inače i u svakom udžbeniku, skripti ili bilo čemo iz čega učiš c++ u delu koji se zove NIZOVI ili ARRAYS.
[ azzpoz @ 03.12.2012. 23:28 ] @
Našeg druga GUGL' nisam otvarao, ali sljedeći put hoću.

Izvinjavam se, jer sam još uvijek početnik.