[ deki-bleki @ 29.11.2012. 20:26 ] @
Lep telefon,dopada mi se,ali to je moj prvi android telefon,pa sam se izgubio sa njime.
1.Nervira me kad prelistavam (narocito u podesavanjima)sama od sebe se neka opcija cekira ili decekira,pa moram da je cancelisem.
2.Kako podesiti pisanje poruka da ide normalno abecedom,a ne da ja pisem jedno ,a ono se pretvara u druga slova???Nemam pojma cemu ta glupost sluzi.Zznao sam da je odklonim na starom dobrom SE K770i,ali ovde sam zakucao.
3.Ne znam kako da mu editujem telefonski imenik,
4.Ne znam kako da proveravam potroseno vreme u minutama,KB i porukama,i kako to izvesti kad postoje dve sim kartice?
5.kako podesiti internet,da ga imam i da mi ne ulete sa nekim dodatnim potrazivanjima?
Ovoliko za pocetak,pa ako neko ima uputstvo na srpskom ili bar na engleskom neka postavi,pomoci ce.Ja sam nasao na nemackom,ali mi nista ne znaci...
Hvala i pozdrav svima.
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 29.11.2012. 20:58 ] @
Izvoli uputstvo http://www.android-hilfe.de/at...7-997d-user-manual-english.pdf

1. Ako je check box kojim se selektuje, samo beži od njega i nećeš selektovati. Ako se selekcija pravi dužim držanjem na nekom polju, skrati dužinu pritiska. Stvar navike.
2. To se uvek isključuje u Settings (imaš ga u programima) pa Languages and Text (tako nekako) i onda ideš na tu tastaturu (recimo Android Keyboard) i na kraju špronađeš Auto Correct i Auto Complete opcije i poisključuješ ih sve.
3. Kad otvoriš neki kontakt, trebalo bi da u gornjem desnom ćošku imaš tri tačkice, pa ili tapni na njih ili pritisni Menu dugme, a ono će otvoriti ta meni ispod te tri tačke, a tu bi onda trebalo da imaš edit kontakta. Znači Kontakt pa Menu i Edit.
4. To ćeš morati da vidiš sa operaterom. VIP ima Moj Vip aplikaciju, koja lepo prikazuje trenutno stanje potrošnje/zaduženja. Verovatno i drugi imaju nešto svoje, pa će svaka aplikacija o svojoj kartici da se postara.
[img]https://lh5.ggpht.com/9sDkjdBM76a_56JJD3XtUV134_Mp9XHfXcFW0TOGVR4Z2yvAq7cl9LLTu-pot5NRyA[/img]
5. Za potrošnju je Android u od verzije 4.0 dobio vlastiti mehanizam praćenja potrošnje, pa ti ne treba neki od ovih programa, mada možeš i njih pogledati. A za ovaj ugrađeni deo idi u Settings->Wireless & Networks->Data Usage pa tamo zadaj prag preko koga ne treba da ide, kao i onaj koji će biti signal za obaveštenje da se bližiš limitu. To ako imaš neki mesečni limit, naravno. VIP u mom paketu nema, a znam da je i Telenor prvi uveo taj neograničeni net (samo posle ispucanog paketa punom brzinom) ide neki smešan protok.
[ deki-bleki @ 05.12.2012. 21:31 ] @
hvala za uputstvo na engleskom,upravo sam ga skinuo,pa cu ga malko prouciti.
Nesto sam naucio za ovih par dana,npr kako da se konektujem na internet,pa rad sa viberom,skajpom i jos po necim,normalno pisanje sms,ali twlwfonski imenik jos nikako.
Imam preko 500 kontakata a neki se dupliraju po 5 puta,nit znam sa koje su kartice,nit da ih lepo procitam,..valjda sto je sim kartica ogranicena sa brojem simbola.
Posto sam pripejd na dve kartice koje su unutra ,a treca gde sam postpejd na starom telefonu,dok ne proucim ovaj ,zanima me da lako editujem kontakte sa ovih kartica i potom ubacim u vec formirane grupe ,tri grupe za nase tri mreze...,ali mi to ne ide,a potom da ubacim i kontakt mail,skajp,viber....
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 05.12.2012. 21:58 ] @
Sad kako imaš pametni telefon, zanemari da išta imaš na karticama.

Odeš u telefon, pritisneš one tri tačke za meni, tu odabereš Accounts, zatim svoj Gmail nalog i onda odabereš da ti sa njega sinhronizuju kontakti.
Zatim nazad u telefon i opet u meni, odabereš Contacts to display i tu označiš Customize i odabereš samo da skida sa Gmail.com adrese. Ja sebi sinhronizujem samo My Contacts i Starred in Android. To su dve kategorije kontakata koje imam i na Gmailu i na telefonu (radi sinhronizaciju).

Onda će ti telefon poslati te kontakte na server, a onda se uloguješ na svoj Gmail nalog, klikneš na Mail dugme ispod Gmail logoa, otvori ti se padajuči meni sa odabereš Contacts i klikneš desno na dugme More i ispod onda na Find & Merge Duplicates. On će ti proleteti kroz kontakte, tražiti dozvolu da sjedini duplikate i to je to što se duplih tiče. Onda ti idi od kontakta do kontakta, sredi podatke da budu u formatu u kom želiš (naša slova, puna adresa, email, definisanje mobilnih i fiksnih brojeva i sl.) i onda će ti Gmail te promene poslati na telefon.

Ovo sve podrazumeva da sve te kontakte imaš na telefonu, ne SAMO na SIM karticama. Kad budeš u Telefonu, pa na meni i Contacts to Display, možda ti bude i SIM, kod mene ga nema, jer nemam ništa na kartici, ali ako odabereš onako kako sam gore rekao, pa se ispostavi da onda odjednom nemaš kontakata na telefonu, jer neće prikazivati one sa SIM-ova, onda ideš u telefon, pa menu, pa Import/Export i odabereš Import from SIM card. Onda će ti svi ti kontakti biti na telefonu, a onda nastaviš proceduru od početka ove poruke, jer onda podrazumeva da imaš sve te kontakte u samom telefonu, ne na SIM-u.
[ deki-bleki @ 05.12.2012. 23:17 ] @
hvala na iscrpnom odgovoru.
ja se uravo odusevio sa "tangom"odlican dodatak za android,a sad vidim da me nesto zeza povezivanje sa PC.Naime kaze mi da nije nasao drajver za MT65xx android phone...
hteo bih da prebacim neke snimke sa mob na PC,a nece cak ni preko blue tooth ,doduse moze sa alkatela da salje na stari mobilni SE770i,ali nece obrnuto,i ima dosta tih stvarcica sto me zeza..,ne znam koju cu pre da resavam..
hvala ,cujemo se.
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 05.12.2012. 23:33 ] @
Ako imaš Wi-Fi mrežu u kući, probaj AirDroid.

Za USB drajvere, pogledaj http://www.alcatelonetouch.com...-en/support/faq/usbdriver.html. Moguće je da ćeš morati uključiti USB Debugging u Settings.

Za Bluetooth, da li ti SE vidi Alkatel, ali ovaj ne prima ili ga uopšte ni ne vidi? Isto pitanje i za PC-Alkatel.
[ deki-bleki @ 07.12.2012. 15:48 ] @
Hvala
Uspeo.
skinuo sam one touch menager i upgrade,oba instalirao i uspeo da prebacim slike i video sa mobilnog na PC,ali isto tako i ringtones sa PC na mobilni,a isto tako i neke skinute android.apk pre svega igrice na mobilni.
Primetio sam da je sve prebacio na memoriju mobilnog( handsat(slusalice???)),ali ne na SD karticu koja ima 8GB.Kad sam probao da razopteretim memoriju mobilnog i premestim igrice,.apk ,muziku i jos ponesto na SD karticu ne dozvoljava mi (probao sam preko total commander .apk).
Da bi instalirao neku igricu sto sam je skinuo preko PC ,kaze mi da trebaju neka podesavanja (neki pin code),ili da prihvata samo preko google pley...

A sto se tice adresara,tj telefonskog imenika,nakon sinhronizacije sa PC dobio sam i uz VIP,i telenor i sve kontakte sa mts kartice..,duplirane po 10 puta ,tako da imam preko hiljadu kontakata,pa sam od muke digao ruke do daljnjeg...
Kazi mi kako je najbolje da to sredim?
Ja sam zamislio ovako.
Posto imam jednu post pejd i dve pripejd kartice ,napravio sam "vajno na telefonu" foldere za mts,telenor,vip,fiksnu telefoniju,i Friend and family,
Kako da prevucem svaki kontakt u odgovarajuci folder,a uz to da na svakom pisu uz glavni telefon i ostali telefoni,mail,skajp,viber,tango adresa,ia ko je moguce i slika i sva podesavanja....
Dok to ne naucim,pospaid kartica mi je u starom mobilnom,a dve pripejd u novom....i primetio sam da sa te druge vip kartice ne mogu da zovem vip kontakte (mozda zovem vip telefon sa telenor kartice...ma zaludeo sam 100% od ovih hiljade kontakata...)
hvala na strpljenju.
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 07.12.2012. 23:55 ] @
Handset ne mora da znači po svaku cenu slušalica..može se odnositi u ovom slučaju očigledno i na telefon.

Instalacije bi trebalo da se prebace preko Settings - Apps pa kad tapneš na neku aplikaciju koju si instalirao, mislim da tu treba da bude Move to Card. Galaxy Nexus nema karticu, pa kod mene toga nema, ali mislim da je ranije tu bilo. Ranije se instalirao neki dodatak koji je automatski instalirao sve što može na karticu, ali ne znam da li ga ima za ICS.

Rekao sam ti da na webu gledaš da li se sinhronizovao, jer web imenik na Gmailu ima opciju uklanjanja duplikata. Na webu ćeš dodati sve od pobrojanih podataka koje želiš u kontakatima. Na kompjuteru ćeš naravno imati sve duplo dok to sve ne središ na Gmailu. Onda će ti se sve sređeno vratiti na telefon, viškovi obrisati, a tek onda trebaš da prebaciš sa telefona na PC, ukoliko na PC-u već nije nameštena neka sinhronizacija sa Gmailom, tj. Googleom.
[ deki-bleki @ 09.12.2012. 23:54 ] @
Adresar je najzad prilagodjen nekih 99%.
poslusao sam tvoj savet preko gogla-gmail kontakata i to je ispalo tamo uglavnom 99% kako treba.
Kad sam pritisnuo sinhronizaciju sa PC nije imalo efekata,pa sam na kraju seo i brisao duplikate rucno preko OT.
Ostalo mi je samo par kontakata na OT koji su dupli..npr jedan ima telefone,a drugi duplikat ima skajp kontakt sa slikom.Cini mi se da sam problem resio preko komande "join" na OT...dupli kontakt u glavni ime,slika,telefoni,skajp....,to bi bilo to...Sad jos da naucim da razvrstavam po grupama ...

Nego me iznervira sada sto opet sms zeza,pisem jedno,a ono vrsi korekciju drugim slovima....
izgubilo mi se ona polja gde sam decekirao provere nakon unosenja teksta....
setings-language input
...touchPal input je svuda decekiran....(smart input) tastatura je querty
radilo je sve lepo sa tim pisanjem sms,i sta sam mu uradio nemam pojma....

Kazi mi sta da radim kad hocu da radim sa Ne default sim card da zovem brojeve,saljem sms,mms,internet..
[ deki-bleki @ 10.12.2012. 16:55 ] @
evo najzad sam resio problem i sa pisanjem sms...Postavio sam android tastaturu za difolt,a bila je touchPal input...ne znam otkud ona kad je nisam cekirao vec android.....
e sad kako da sortiram poruke>cuvam,brisem....?
i kako da mi profunkcionisu pozivi sa druge sim kartice koja nije defoult?al da bude brzo i jednostavno...
Video sam da po defoultu moram da menjam 4 puta....glas,video,sms,i internet za drugu karticu....promenim naprimer samo za glas...ne mogu da dobijem nikoga....
[ Dr_Freeman @ 11.12.2012. 10:43 ] @
Da li je neko pokusao da instalira usb drajvere na Win 8 ? Skinuo sam drajvere sa oficijelnog sajta i pokusao rucno da ih instaliram (Device manager-Update drivers) ali ih win 8 ne prepoznaje. A sam nije pronasao drajvere na netu...
[ deki-bleki @ 17.12.2012. 21:38 ] @
Najzad adresar uradjen i na gmailu i na mobilnom...
najzad i sms funkcionisu kako treba,saljem ih sa obe kartice,ali glasovni pozivi ne rade sa druge kartice...,ne znam u cemu je problem?namestim da glasovni pozivi kao i poruke pitaju sa koje kartice hoce,ili pak samo sa druge sim,ali nece nikako da profunkcionise....,inace primam lepo glasovne pozive i poruke sa svih mreza i to na obe kartice,samo sa druge kartice ja ne mogu nikoga da zovem glasovno!!!
(imam kredit na obe kartice).
Veza PC-alkatel-PC. slanje slika<videa<fajlova sve je ok jedino me zanima kako da napravim poseban folder na sd i da u njega ubacim sacuvane poruke one koje mi se svidjaju>
blue tooth je cetvorka tako da ne radi sa se TElefonom koji nije android.moze da mu posalje bilo koji fajl,ali ne moze i da primi neki fajl sa telefona koji nije android kao npr moj stari SE.
Najbolje aplikacije su mu skype,tango,viber,whatsapp itd ima ih mnogo...
Moj os na PC je win 7 32bitni i radi bez ikakvih problema barem za sada.
alkatelova baterija je osrednja,sto znaci da ako se koristi samo za poruke i pozive moze da traje par dana,a ako se siluje internetom,gps,video pozivima,igricama tipkanjem tastera ...tada traje 5 sati uvrh glave,pa zato tada treba da se utakne usb u pc i uzivanje.
Moji prvi utisci su izvrsni,pa je sad na redu prosirivanje znanja...naprimer sme li se nadograditi na JB?moze li se ubrzati cpu,kako najbolje primeniti neku android apk itd....
Moja topla preporuka svima za ovaj telefon
[ deki-bleki @ 19.12.2012. 23:43 ] @
Ovaj dual SIM telefon sam podesio da kad zelim nekog da nazovem sa alkatela,da mi da izbor sa koje kartice hocu da izvrsim voicemail razgovor,a isto i kad saljem SMS poruke.
E sad ono sto jos nisam provalio je sledece.
1.kako da nekoga pozovem video pozivom? tu mi ne daje nikakav izbor (po defoltu mi je prva sim kartica),a i ne znam koji taster da stisnem za video poziv?U pocetku mi je poskidao sav kredit jer je odmah terao video poziv,a ja sam hteo glasovni poziv
2.osim poziva sa dve sim kartice postoji i internet poziv(znam za skajp,viber,tango,ali ovo nije to),sta mu to dodje?
3.i za Data prenos,tj internet ,radi mi samo po defpltu prva kartica.Dal ce da proradi sa druge nakon restarta(ili mi ne da interenet zbog nekih 200 dinara,barem google da mi pokaze..)
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 20.12.2012. 00:01 ] @
1. konsultovao uputstvo?
2. znači da telefon poseduje mogućnost poziva putem VoIP protokola, tako da ako imaš nalog na VoIPBusteru ili nekom sličnom servisu, možeš da podesiš telefon da putem interneta koristi taj kanal za telefoniranje. Vrlo isplativo ako zoveš inostranstvo. U suprotnom ti ne treba.
3. da li na drugoj kartici imaš kod operatera imaš uključen internet pristup? Kod pripaid VIP-a sam se nedavno uverio da je isti u startu već uključen, ali se ranije morao zvati operater i tražiti da se takav servis uključi.
[ calexx @ 20.12.2012. 00:51 ] @
Kakvi su ovo telefoni? Vidim da mts nudi 992D za pristojne pare a baš bi mi dobro legao jedan dual sim. Šteta što nema ovog 997D mada možda i njega ponude. Mislio sam da više ne uzimam telefone jer ih imam previše pa neke ne da ne nosim nego danima ostaju ugašeni ... ali me privuklo to što je dual sim.
[ deki-bleki @ 20.12.2012. 20:12 ] @
Voyager hvala na pomoci ,linkovima i savetima.
Konsultovao sam uputstvo skinuvsi ga sa linka koji si mi dao (english)
Zahvaljujuci njemu sam shvatio da je za voice call potrebno stisnuti taster 1 i zovem...,do tada je svaki poziv bio video poziv....( a sad kad bi zeleo da probam sa video pozivom nece...)a i nema opciju sa koje kartice da pozovem...,ne mogu ni da podesim ...
I sto se tice interneta na drugoj kartici (konkretno Vip)video sam da i tu moraju da budu neka podesavanja,konkretno da se u podesavanjima prvo prebaci na 3G,ili ce net biti spor,mislim da mi je jasno sta i kako samo jos nisam probao,plasim se da posle ne mogu da imam ovaj koji sam vec platio na telenoru(prva card)
Ima puno za citanje pa i da je na srpskom...,a nisam strucnjak za english,mada ga razumem.....
Znaci internet pozivi su ustvari Voip pozivi,sad mi je malo jasnije.Taj VoipBuster,...to mu dodje nesto kao skajp ali dosta skuplje od skajpa ili tako nesto?
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 21.12.2012. 02:24 ] @
Kao Skype, samo duplo jeftinije, barem bilo kad sam poslednji put gledao.
[ deki-bleki @ 22.12.2012. 16:31 ] @
dali to znaci da sa mog mobilnog telefona preko Voip bustera mogu da zovem bilo koji fiksni ili mobilni telefon,a da taj drugi nema instaliran voip buster....?tad se placa manje nego skajp?,a ako i taj drugi neko ima instaliran voipbuster onda je dzaba?
[ bakara @ 22.12.2012. 17:32 ] @
Mozes, ako uplatis kredit.
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 22.12.2012. 17:36 ] @
Da ovo prvo, a verovatno i ovo drugo, samo što ga nikad nisam koristio kao zamenu za Skype (u tom free domenu).

Uporedi sam cene http://voipbuster.com/en/rates

VoIP Buster, Action VoIP i mnoge druge drži isti vlasnik (Betamax) i često su i između njih cene dva puta različite.

Evo ti unakrsno poređenje samo za Betamax: http://backsla.sh/betamax
[ petar djukic @ 24.12.2012. 21:01 ] @
Da li je neko imao problem sa konektovanjem na Wi-Fi?
Konkretno ne vidi moju mrezu,koju ostali telefoni vide i koriste ,a vidi sve komsijske.
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 24.12.2012. 21:46 ] @
Da li je sistem zaštite na tim drugim mrežama isti kao i na tvojoj?
Ako jeste, skini zaštitu, pa restartuj i telefon i ruter, pa onda vidi da li ga vidi. Ako se konektuje tako bez šifre, probaj sa nekim drugim sigurnosnim protokolom da zaštitiš mrežu.
[ petar djukic @ 24.12.2012. 22:32 ] @
Hvala na predlogu,ali ne vidi ga ni kada sam skinuo zastitu,upravo sam probao.

Mogu li jos nesto da probam ?
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 24.12.2012. 22:46 ] @
Probaj da promeniš SSID rutera u nešto drugo. Ako ni to ne pomogne, ako na telefonu imaš opciju da ručno unosiš SSID uređaja, sakrij SSID na ruteru, pa probaj da ga dodaš ručno.

Takođe i googlaj da vidiš da li je su se i drugi OT korisnici žalili na probleme sa konektovanjem na taj model rutera.
[ petar djukic @ 24.12.2012. 23:13 ] @
Hvala za odgovor,probao sam sa drugim imenom i rucno dodavanje,takodje nije u dometu.

Ostaje mi da guglam,
hvala jos jednom
[ Zekica @ 25.12.2012. 17:47 ] @
Da li možeš da probaš da promeniš kanal mreže ako je na 13-om? Ako je tvoj telefon za Američko tržište, možda ne vidi mreže na 13. kanalu.
[ petar djukic @ 26.12.2012. 12:37 ] @
Probao sam i to,mada kod mene ima samo 11 kanala,izmenjao sam ih sve.
Da li onda mislimo na iste kanale?
Inace koristim adsl od telekoma, a i telefon sam kupio u mts i telefon je Ot997,nije dual.
[ deki-bleki @ 15.01.2013. 23:59 ] @
Telefon je zaista dobar,mada imam jos nekih pitanja.
Na vrhu ekranu ima 5 ikonica
wi-fi,blue-tooth,GPS,dve strelice,i osvetljenje.
Nije mi jasno cemu sluzi ikonica sa dve kruzne strelice?Moze da se iskljuci i ukljuci.
Takodje postoji i HDMI podesavanje,ali ono se ne moze osposobiti: Settings/display/HDMI settings.
nadalje ako se srusi sistem :android ICS",kako se vrsi reinstalacija? Poznato mi je za Windows,kako je sa androidom ICS,ili update na JB.
Sta se moze dobiti rutovanjem ovog mobilnog (kad mu istekne garancija) i kako se to vrsi?
Da se pripremim za neprilike.....
Pozdrav svima
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 16.01.2013. 13:18 ] @
Ta ikonica sa dve kružne strelice je za uključenje i isključenje sinhronizacije (mail, kalendar, twitter, vrem. prognoza...)

Možda će ti pristup HDMI podešavanjima biti omogućeno kada na telefon priključiš HDMI kabl ili ga povećeš njime sa TV-om.

Rutovanjem mobilnog se može dobiti mogućnost pravljenja kloniranog bekapa telefona, tako da se isti može vratiti kada nešto pođe po zlu. Takođe, dobija se mogućnost stavjanja nekog drugog ROM-a, koji je napravio neko od entuzijasta. Kako se radi pogeldaj na XDA...tamo žeš naći uputstvo i potrebne programe. Kada je telefon rootovan, ako ti se sruši sistem, samo flešuješ .zip sa tim istim ROM-om i to je to. Imaćeš reinstaliran sistem. Koja je procedura za reinstalaciju sistema/ROM-a kada telefon nije rootovan, ne bih znao...nisam nikada imao stock telefon duže od pola h :)

Treća bitna prednost rootovanog telefona je ta da možeš da brišeš preinstalirane programe, pa tako da oslobodiš i memoriju i prenatrpanu listu programa (mada ovo poslednje možeš dobiti i korišćenjem Apex ili Nova launchera, koji imaju mogućnost skrivanja aplikacija iz te liste aplikacija).
[ deki-bleki @ 19.01.2013. 23:48 ] @
Voyager
hvala ti puno,vidim ja da mi ne radi sinhronizacija pa idem ko ludak u settings/account/sinhron...
Ja pitao cak i prodavca ,a on kaze da je ta cetvrta ikonica sa kruznim strelicama "orjentacija" sto videh da nema veze.
Za Hdmi znaci da mi treba kabl da ga povezem sa nekim TV koji ima hdmi ulaz,a kolko mi se cini moze se hdmi kablom povezati i sa PC,ali sto bi kad vec ima USB?
E sad znam da ima 1GB operativne memorije,a ja sam kupio i SD karticu od 8GB memorije.
Nije mi jasna ta memorija kod mobilnih telefona.
RAM i ROM....?
Kod PC znam ,da kad se kaze da imam 1GB RAM-a to predstavlja DDR-karticu sa 1GB memorije(RAM),na kojoj
ne mogu da cuvam podatke jer je "operativna",ali zato podatke cuvam na hard disku,fleski,dvd-r.
Kolko vidim na mobilnom je ta "operatvna "memorija od 1GB,kao hard disk kod PC gde se instalira operativni sistem,app itd....sta mu je sad taj ROM,fabricki ,rucni?i koja mu je svrha i kolka mu je velicina.
Da li si ti svoj a.ot 997d telefon rutovao?
[ mimica_ss @ 29.01.2013. 17:39 ] @
Eh ovako, imam jedan problem, zanima me vaše misljenje

Ovako :
U pitanju je mobitel Alcatel 997d
OS Adnroid 4.0.4.
Sve je super...ALI kada koristim Viber ima poteškoca u razgovoru. Ja svoje sagovornike super cujem, ali moj glas njima zvuci robotizirano kao promukao... jedva da me iko ista razumi

Viber je bio instaliran...pa deinstaliran...pa mobitel je bio vracan na fabricke postavke....pa mjenjale se kartice...svasta se probalo....konekcija moja i tudja je super....ali Viber i problem stoje.

Naglasavam da je mobitel kupljen prije 10-tak dana...Nije koristen prije mene...Nov novcat

Pada li ikome ista na pamet...sta bi moglo da bude ???



Hvala
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 29.01.2013. 21:36 ] @
Probaj svakako i neki drugi servis slične namene (trenutno mi samo Skype pada na pamet, a da znam da ima i voice komunikaciju, pored možda nekih drugih VoIP servisa, poput VoIPBustera i sličnih), pa ako bude isti problem, onda je problem do Vibera i njegove podrške za tvoj model. Ja bih tako razmišljao.
[ bakara @ 29.01.2013. 22:33 ] @
Po mom nekom iskustvu viber ima jako los kvalitet zvuka, jos ako je bio nakacen na neki los 3G net, sigurno nije moglo ni da se razgovara.

Skype je najbolji za tu namenu jer ima najbolji kvalitet zvuka.
[ deki-bleki @ 30.01.2013. 15:12 ] @
Sto se razgovora tice,skajp je ubedljivo najbolji.
Tango i viber su mu za pola prsa dalje.
To sto se tice "robotizovanog glasa" je najverovatnije do internet veze,tj do brzine,pa je zato skajp bolji od njih.,nije do mobilnog telefona.
Sto se tice bezicne veze,ni meni nije bas najjasnije.
Ja jedino sto sam uspeo je da uspostavim internet pomocu mobilnog na kompijuteru koji nema internet,ali mu je brzina sporija od dial up.To sam nekako nabudzio preko "hotspota"i naravno wireless fleskice (nemam ruter).
Ostah bez odgovora na moj zadnji post....

[ deki-bleki @ 25.02.2013. 00:05 ] @
Prepunio sam ga svim i svacim pa izvrsio fabricki reset....radi
Jedino sto me zbunjuje je to sto nigde ne mogu da vidim potrosnju minuta i poruka za svaku SIM karticu.Potrosnja u MB/GB se moze podesiti ako se udje u settings/data usuage....Cini mi se da sam tu ili negde drugde video i potrosene minute i poruke i MB/GB,ali sad ne znam gde sam i kako to video,odnosno kako mi je to omoguceno.
Na starom sony-ericsonu je to bilo veoma jednostavno,settings/vreme i cena.....
pozdrav
[ camicami @ 05.09.2013. 15:10 ] @
ljudi, da li na alcatel 997d moze da se napravi poseban folder , za igrice, za drustvene mreze, itd, itd... moze li neko da mi pomogne ?
[ Stankosava88 @ 03.10.2013. 10:05 ] @
03.10.2013. u 10:42 - pre 18min

Kupio sam isti tel prije 2 mjeseca jer ono za te pare se nije moglo nista bolje uzeti. Medjutim misl da je los jer ima bagova koje cu sad navesti. Prvi koji sam primjetio je u vezi Launchera, izbacivao je gresku Force stop, i to se desavalo u prvih mjesec dana i vise ne. Kontam da je to mozda bilo do neke aplikacije. Da napomenem da sam uradio Firmware update po pojavljivanju problema sa Launcherom al nista u pocetku nije pomoglo. Drugi da kazem bag je sto se prije 15 dana pojavilo to da zvuk izlazi na slusalicu a ne ma zvucnike... Treci bag i najgori je taj sto tel zablokira da kazem neprimjetno, jer postanem nedostupan za sve a da to ne znam jer na telefonu sve radi. Za taj problem saznam tek kad me neko pita zasto sam nedostupan ili kad i sam hocu da pozovem desi se da kazem beskonacni poziv koji ne movu da ponistim sve dok ne izvadim bateriju. Da napomenem da tokom toga tel sam pali i gasi ekran. I jos jedan za koji sam juce saznao prilikom gasenja tel. primjetih da nema onih tonova power on i power off. Odem u podesavaja istih i vidim da nema vise opcije system deafult vec samo silent sto znaci da j oojeo te tonove a kako ni sam ne znam. Toliko o ovome za sada, kazem za sada jer me nista ne moze iznenaditi vise i mislim da ce biti jos novih bagovanja. Ako neko ima slicna iskustva neka napise
[ calexx @ 03.10.2013. 10:51 ] @
Šta je više potrebno da se telefon odnese i traži zamena? Pa valjda ima garanciju?? Ako ništa drugo, neka se servis zanima pa ako ne umeju da poprave, njihov problem.
[ bakara @ 03.10.2013. 12:11 ] @
Pa bas i ne izgleda pokvareno?

Vrati ga na fabricko za pocetak.
[ Stankosava88 @ 03.10.2013. 14:27 ] @
Uradio sam vec, prije 10 dana i kontao da je to rijesilo ali ne. Samo se pojavilo jos i ovo sa blokiranjem poziva i nestajanjem power on/off tonova. Reklamirao bih ali nisam trenutno blizu rsdnje a i kad bi ga testirali rekli bi da je sve ok
[ deki-bleki @ 04.10.2013. 21:28 ] @
za mene je telefon super.Imam ga 11meseci i radi ko svajcarski sat,mada nisam uspeo da provalim neke sitnice.
naprimer
mogu da koristim veoma uspesno hot spot ,tj da koristim internet sa mobilnog telefona preko kompijutera(kad iskljucim adsl),ali jos nisam uspeo da iskoristim internet sa adsl(PC) na mobilnom.
Na kompu ukljucim wireless usb flaskicu,ukljucen mi je PC ADSL,ali moj alkatel ne moze da je aktivira...
Ukljucim wifi na mobilnom,net na mobilnom ostavim iskljucen,ne uspeva mi konekcija ni preko wifi ,nit preko hotspota...

Sto se tice identifikacije poziva ,tek juce skidoh programcic 2sim kards calls identifikator...,ali potrosnje sms i MB jos uvek nema za dual sim.
fabricki reset sam radio par puta bez problema ,sve vrati na fabricko stanje,mada me nervira sto neke programe ne mogu da instaliram jer traze da telefon bude rutovan,a takvih programa ima google play store....tako da mi nije jasno zasto se kod nas smatra da je rutovanje ilegalno,ako se na samoj google play radnji daju programcici samo za rutovane telefone.
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 04.10.2013. 22:08 ] @
Rootovanje nije ilegalno, pa samim tim nisu ni programi koji to rade, ali prodavac ima pravo da se unapred ogradi da ti neće priznati garanciju na telefon ukoliko ga rootuješ, jer se sa rootom stvara znatno veća mogućnost kvarenja telefona u rukama onih koji nisu vični tim stvarima. Oni koji jesu vični, oni mogu kad zatreba i da skinu root, pa da nose na reklamaciju, ako im to ikada zatreba.

Na kraju krajeva, nekome garancija nije bitna ili je istekla.
[ deki-bleki @ 05.10.2013. 11:42 ] @
Zaista mi onda nije jasno,sto telefone ne isporucuju sa cistim androidom,na koji moze da se instalira bilo koji app apk. a ne da neki traze da mobilni mora prvo da se rutuje.
Onda to gospoda nisu dobro odradila,Neka se potrude da to odrade u nekoj svojoj narednoj verziji,mozda 5 itd,i da naprave da svaki program ima dugme exit kojim se izlazi iz njega,bas kao i u windowsu.

Zar se rutovanjem ne postize da se instalira samo doticna verzija androida koju taj mobilni podrzava,bez programa koje dobijemo sa mobilnim prilikom kupovine?
Ne videh ovde ni jednu temu o rutovanju mobilnih telefona,kako se to rutovanje radi,konkretno ovaj moj mobilni alkatel 997D,koje se greske ne smeju napraviti da se ne bi upropastio mobilni telefon???Koje su mu slicnosti sa instalacijom windows,a koje su mu razlike....
Sta sve sa rutovanjem dobijam,a sta sve gubim ,izuzev garancije na mobilni telefon.....?
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 05.10.2013. 15:28 ] @
Mešaš babe i žabe.

Dolaze telefoni sa stock (vanilla) Androidom, to je Nexus serija telefona (...HTC Nexus One, Samsung Nexus S, Samsung Galaxy Nexus, LG Nexus 4 i evo verovatno će se naredni zvati LG Nexus 5).

Ti na telefone možeš da instaliraš sve što hoćeš sa PlayStorea, ali ne možeš bez roota da ukloniš preinstalirane programe. Proizvođači telefona imaju svoje vizije kako to sve treba da izgleda, tako da postoje "interfejsi" nadograđeni na "fabrički" Android, poput HTC-ovog Sensea ili Samsungovog TouchWiza. Sve je stvar ukusa. Idealno rešenje uglavnom ne postoji ili korisnici ni ne razmišljaju toliko o tome (ne vide suptilne, a često ni očigledne razlike).

Rutovanje je proces otključavanje pristupa sistemskoj particiji. Ništa više. Kad se ona otključa, onda možeš flešovati drugi ROM, drugi bootloader, drugi kernel...

Ovo za exit dugme, not gonna happen, I hvala im za to. Problem je sto se ti sada kao Windows korisnik ponašaš kao da očekuješ preslikanu funkcionalnost sa desktop sistema. Programi se nemaju potrebe gasiti, ostaju u memoriji, kako bi bili brže pokrenuti kada ponovo zatrebaju, a o alokaciji memorije se brine sam Android OS. Na kraju krajeva, gašenje programa se u neku ruku obavlja preko Home dugmeta. Ako želiš bas da ubiješ njegov proces, neki ROM-ovi imaju opciju da držanje back dugmeta par sekundi ubije proces/program, gaseći ga tako kako bi ti očekivao :)

Za rutovanje je najbolje da pronađeš uputstva kojih sigurno ima na neku. Često postoji i program koji na jedan klik to odradi. A mnogo toga može poći po zlu, međutim, šanse su zaista minimalne ako od reči do reči pratiš uputstvo.
[ Stankosava88 @ 05.10.2013. 19:43 ] @
E mislim da su ti stock androidi i najpouzdaniji jer sve ovo sto je modifikovano ima bagove kao moj alkatel
[ deki-bleki @ 08.10.2013. 18:44 ] @
U svakom slucaju hvala.
garancija mi istice za par meseci pa cu kad budem imao vremena probati malo da eksperimentisem sa tim rutovanjem,
mada mi sada telefon radi skoro sve sto mi treba i to bas dobro.
[ Stankosava88 @ 17.11.2013. 22:07 ] @
Stigao je Jelly Bean, samo izgleda kao da je beta update jer ima par stvari koje nisu uradjene. Nema on/off tonova, (izbaci gresku) i pola ikonica je od cistog androida a pola su alkatelove modifikcije. U svakom slucaju ne lici na jelly bean koji dolazi kao fabricki instaliran kod alkatelovih novijih modela
[ Stankosava88 @ 19.11.2013. 10:34 ] @
To je ta greska koju sam opisao
[ Stankosava88 @ 20.11.2013. 17:03 ] @
Kao sto naslov govori, izbacili su UPDATE na OT 997D. Ko je jos uradio isti na svom tel. i ima li bagova. Kod mene npr. nisu to ikonice Alcatela kao na ostalim modelima koji dolaze fabricki sa Jelly Bean-om. I jos jedna a to je da nems on/off tonova, izbaci gresku...
Ako jos neko ima slicne stvari neka pise.
[ deki-bleki @ 20.11.2013. 20:28 ] @
eto meni je pre neki dan istekla garancija.
Bilo je nekih bagova ,desava se kao i na windows-u ali tada ga restartujem,i nastavi da radi normalno.
Kad me sledeci put bude zezao,probacu da ga rutujem,ako uspem da nadjem neki pouzdani tutorijal.
Za sada kolko sam primetio nema nista za rutovanje 997d,ali kad bude ,i kad ga rutujem,probacu sam da mu instaliram jelly bean...
[ Stankosava88 @ 20.11.2013. 20:58 ] @
Citat:
deki-bleki: eto meni je pre neki dan istekla garancija.
Bilo je nekih bagova ,desava se kao i na windows-u ali tada ga restartujem,i nastavi da radi normalno.
Kad me sledeci put bude zezao,probacu da ga rutujem,ako uspem da nadjem neki pouzdani tutorijal.
Za sada kolko sam primetio nema nista za rutovanje 997d,ali kad bude ,i kad ga rutujem,probacu sam da mu instaliram jelly bean...

Pa uradi update izbacili su ga, mada mislim da je beta al eto nesto rade
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 21.11.2013. 04:03 ] @
Nije beta čim je dostupan kao OTA update.
[ Stankosava88 @ 21.11.2013. 06:41 ] @
Sve jeste samo stabilan nije i sav izgleda kao BETA
[ deki-bleki @ 01.05.2014. 00:22 ] @
evo malo veci problem kod mene.
Kad pozovem nekoga,zatamni mi ekran i ne mogu da prekinem vezu.Ako mi onaj kog sam zvao ne prekine vezu,ostaje mi samo da vadim bateriju ili da cekam da se veza sama po sebi nekako prekine?Ne znam sta mu je.Do juce je bio super.
Odradio sam mu fabricki reset,par puta i ne pomaze nista ni u jedno kombinaciji ,isto mu je za obe kartice.
Primetio sam i da ne mogu preko usb kabla da razmenjujem podatke mobilni_pc, Komp mi ne vidi mobilni, a sve je radilo kako treba do tog fabrickog reseta.....,formatirao sam i SD,i postoje fajlovi na SD,ali veza sa kompom nikakva?
[ deki-bleki @ 16.05.2014. 23:26 ] @
Moj problem resen,pa za sve one koji imaju isti problem savet kako da rese:
Problem je sensor aproximaty.
Skinuti apk ,pa je pokrenite i vidite koja vam je vrednost za senzor,treba da bude 1,0 cm a ne nikako 0,0cm.
U tom slucaju imate dve mogucnosti.
1.Kod mene je taj sensor u gornjem desnom uglu telefona.Malko sam na uglu odlepio zastitnu foliju ,i potom ocistio i taj deo folije kao i displej od prljavstine koja je zaista bila vidljiva.Prilepio foliju i to je to.pokrenuo apk i video 1.0cm,a potom pokrenuo pozive i mogu ponovo da upravljam pozivima.
2.Ako ovo ne uspe odnesite telefon u servis majstoru koji bi otvorio telefon itd...
Nadam se da ce ovaj moj savet nekome pomoci.