[ Mauricije @ 30.11.2012. 20:42 ] @
Pitanje sam prvobitno postavio u CAD/CAM podforumu u sekciji za izbor hardwarea, ali posto nisam naisao na odgovor, mozda je ovo prikladnije mjesto.
Neka moderator dalje sredi sta sam zezno :)

Dakle: "Forumasi,

koristi li iko od vas Apple i OSX baveci se CADom i 3Ds Maxom?

Bavim se arhitekturom, interijerom, AutoCAD, Max, Vray, nista posebno zahtjevno, ali opet mora biti pouzdano i dovoljno jako.

Cilj mi je zbavti MBPro, eventualno nekad kasnije iMac i da to polako peglam......znam da nije workstation i nema Teslu, ali bi se volio
maketi od Windowsa koliko toliko, i objediniti sve uredjaje ( Time Capsule ), pa me generalno zanima, koliko je uopste pametno i
pouzdano zamjeniti cijelu platformu, baveci se ovim sto sam naveo i generalno koliko je to pametan potez, posto u Apple i nisam bas
nesto upucen niti znam njegova ogranicenja ako postoje kao neka znacajna....."
[ calimero @ 30.11.2012. 20:49 ] @
Za os x nemas 3d max.
[ Mauricije @ 30.11.2012. 21:49 ] @
Znam, zato i pitam, koliko je upotrebljiv sa Appleovim hardwareom, iako ide preko bootcampa i uopsteno, koliko su kompatabilne te dvije platforme uopste?
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 30.11.2012. 21:52 ] @
Nije tako davno bila reklama da je najbolji laptop za Windows MBP :)
Platforme su vrlo kompatibilne, dobiješ drajvere u jednom paketu i miran si. Znaš da je sve što ti treba tu.
[ calimero @ 30.11.2012. 21:55 ] @
ako koristis bootcamp onda je kompatibilnost 100%.

sve sto radi na PCju sa Windowsom radice i na Mac-u.

Mac je onda 100% isto sto i obican PC.
[ Backy @ 30.11.2012. 22:07 ] @
ali ako koristiš bootcamp, nisi odmakao od windowsa baš ni makac :D
[ Mauricije @ 01.12.2012. 08:19 ] @
Pa da, onda u principu samo koristim ljusturu MBPa za Windows, sto i nije neki poseban rezultat pretpostavljam.

Mozda da promijenim akcenat na pitanju i pitam, bavi li se iko konkretno ovom kombinacijom, tj
koristi li MBP za 3D i koliko uspjesno?

Koje su prednosti a koje mane, jer bi ja zelio u narednom vremenu da predjem na Apple i da to sve bude
fino sinhronizovano, ali se bojim ukoliko je platforma nepogodna za 3D modeling i medium rendering ne napravim gresku!

[ Backy @ 01.12.2012. 09:11 ] @
cinema4d radi 100% uspešno...