[ blagkom @ 01.12.2012. 09:29 ] @
Problem je sledeći. Asus-ov laptpop A6500U mi se konstanto gasi.
Ugasi se odjednom - nebitno u kom operativnom sistemu sam trenutno, a gasio mi se i u biousu, tako
da problem nije vezan sa operativnim sistemom. Intervali gašenja su relativni tako da se najčešće isključi već u prvih par minuta posle paljenja
(nekada je to i desetak sekundi), a nekada, istina samo u par navrata se ne isključi.

Očistio sam fan i izduv tako tako da je pregrevanje isključeno. Da ovaj model ne može da se upali bez baterije,
ali baterija mi je dobra i nikada do sada nisam imao problema sa njom. Ako neko ima ideju šta bih mogao
još da probam bio bih mu zahvalan.

[ Binary Mind @ 01.12.2012. 13:05 ] @
Ako je baterija stara koliko i laptop nikako ne moze biti dobra. Problemi sa takvim, vec starijim, laptopom mogu biti razni. Nabrojacu neke moguce probleme:

1. CPU
2. Maticna ploca (Problemi mogu biti razni sa obzirom da je laptop vec 6-7 godina star. Moze biti od naponskog dela [na primer problemi sa DC konektorom na maticnoj ploci ili na posebnoj cerki ploci zakacenoj za maticnu] do problema sa chipsetom.)
3. Neka od ostalih komponenti pokvarena i/ili pravi spoj...
4. Baterija.
5. AC Adapter.


[ blagkom @ 01.12.2012. 14:08 ] @
Hvala na odgovoru, skoro ništa od ovoga ne mogu da isproveram, bez odlaska u servis, jer nemam rezervnih delova.
A za njega mi se ne ispalti da plaćam servis, jer mu je tržišna cena i kada je ispravan mala.
Hvala u svakom slucaju.