[ alfa-pro @ 01.12.2012. 20:52 ] @
Jel mozete da mi pomognete nemogu da mu nadjem foru, jel bag ili ne znam sta. Na predhodnim verzijama ovakva deklaracija mi je radila...


Greska je ovde u headeru

Code:

#ifndef MEMBER_H
#define MEMBER_H


class Member
{
    public:

        void  AddUsername(std::string username);  // probao sam i string username
        void  AddEmail(std::string email);
        void  AddLastname(std::string lastname);
        void  AddPassword(int pass);

        void GetUsername() ;
        void GetEmail();
        void GetLastName();
        void GetPassword();

        string _username;
        string _email;
        string _lastname;
        string _password;

        virtual ~Member();

    protected:
    private:
};

#endif // MEMBER_H



Gresku kojju iz kompajlera dobijam je ona iz naslova teme.
Hvala!!!
[ djoka_l @ 01.12.2012. 21:18 ] @
Mogu da ti pomognem u nekoliko stvari:

Ne piše se "jel" nego "je li" ili "da li"
Ne piše se "nemogu" nego "ne mogu"
Ne piše se "predhodnim" nego "prethodnim"

Osim ovih grešaka, kako znaš da je greška baš u hederu, kada heder ne kompajliraš. Mogao bi da daš primer koji ima i deo koda gde se radi include ovog hedera i da ovde staviš tačno ono što ti kompajler kaže, a ne da nam prepičavaš.
Teško da će se ovde naći neko ko će poželeti da ti pomogne, ako mora sam da napiše implementaciju klase Member.

Osim ovoga, kakva je svrha da _username, _email, _lastname, _password staviš u public deo klase.
Zašto su ti sve Get metode sa tipom void, kada treba da budu string.
[ X Files @ 01.12.2012. 21:54 ] @
Pokušaj da dodaš:
#include <string>
using namespace std;


Takođe, poslušaj šta ti je rekao @djoka_l. Pogledaj negde u "pravim" primerima šta se stavlja u private, šta u protected, a šta u public.
[ Nedeljko @ 02.12.2012. 19:38 ] @
U zaglavlju mu ne treba using namespace std, jer piše std::string. To je i pravilno. U zaglavlja nikada ne stavljati "using namespace trtmrt", a u cpp fajl može. Zaglavlje može da se učitava iz ko zna kog konteksta u kome tako može da dođe do sukoba identifikatora, dok je u cpp fajlu kontekst jednoznačno određen, pa ako baš dođe do nekog konflikta, lako će se otkloniti.

Inače, primedbe na deklaraciju klase stoje.