[ boolee @ 02.12.2012. 16:36 ] @
Da li postoji opstina u Srbiji koja je na zavisi kako ko smatra na dobrom ili losem '' glasu '' sto se tice otvaranja firme i poslovanja uopste.

Da budem jasniji, zna li se gde u Srbiji te jednostavno najmanje cimaju u toku godine kojekakve inspekcije, nego ime je samo nacelno dovoljno da koliko toliko doprineses gradskom budzetu i tako to ... cuo sam pre iz prica da je to bilo ono mesto gde je sps funkcioner neki Bidza dugo vladao u lokalnoj vlasti i slicni primeri pa su preduzetnici tamo otvarali firme.

Hvala unapred na trudu ako neko zna
[ Deni web dizajn @ 26.05.2013. 15:59 ] @
Obicno ispekcija ako dodje jednom i sve bude ok vise nece da dolazi duze vreme. Dok ako nadje nesto onda dolazi cesce.

Preko puta mene ima kafic u koji dolaze svakih mesec dana i uvek nesto nadju dok ostale okolo ne diraju.

Ako vodis racuna da radis legalno nece ispekcija naci, osim ako ne radis sa hranom tu uvek moze nesto da se podkrade... Ali ako se vodi racuna nece...

Sad ici tamo gde ima najmanje ispekcije nije pametno najmanje ih ima na jugu u selima tamo i ne zalaze rekao bi ali tamo para nema. Ja znam coveka koji drzi kafanu u jednom selu na jugu Srbije i tvrdi da nije video ispekciju 10 godina. Ali on tamo i ako ima lokal svoj i sam radi sa zenom jedva zarade mesecno 300e zajedno i ako su jedina kafana u selu... Dakle oni zarade ispod minimalne plate...