[ STEFAN00000 @ 02.12.2012. 18:54 ] @
Pozdrav...ovako,imam toshiba satelite l500-1ev i ima HDMI prikljucak.Mene interesuje da li moze da se HDMI iskoristi kao ulaz a/v signala i da to preko nekog programa snimim.Zelim neke emisije sa TV-a da dokumentujem ali mi kompjuteri nisu jaca strana u odnosu na ostalu elektroniku.Hvala
[ Miroslav Cvejić @ 02.12.2012. 19:21 ] @
To je izlaz a HDMI na TVu je ulaz tako da u 2 koraka grešiš ako misliš da snima emisije sa TVa preko HDMI kabla.
[ STEFAN00000 @ 03.12.2012. 10:55 ] @
Imam ja na receiver(preko kojeg gledam TV) HDMI out ali sam mislio da moze ovaj sa lap-topa da sluzi i kao HDMI in.Nema veze smislicu nesto drugo ...Hvala.
[ calexx @ 03.12.2012. 11:05 ] @
Retko su takvi HDMI dvosmerni, obično su samo out da možeš da povežeš na televizor ili monitor, taman može i zvuk da prođe. Mislim da bi trebalo da postoje TV kartice sa HDMI ulazom, ja razmišljam da to potražim pošto bih hteo da nešto snimim. To sada mogu i na prijemniku ali je problem što format nije standardan a snimak je kodiran samo za taj prijemnik pa bi u slučaju zamene sve ostalo beskorisno. Nije mi problem da snimim ono što iz prijemnika dovedem na video in TV kartice ali bi mi za kvalitetnije zapise dobrodošao i neki HD.