[ zosy @ 03.12.2012. 18:29 ] @
Hvala na odgovoru!Pozdrav!P.S.Po tvom misljenju,dal je bolje ici i traziti posao u severnijim gradovima ili na jug?Ja sam bas ozbiljna sto se te price tice.)I koliko vremena mora da se provede u Srbiji,posle tri meseca boravka u Norveskoj kao turista?
[ alex i alex @ 06.10.2014. 19:20 ] @
katt, hvala na linku, odlican je! upravo ga otvaram i gledam. zaista ima korisnih prirucnika za ucenje i vezbu jezika.
[ Dajan1 @ 20.10.2014. 19:34 ] @
Veliki pozdrav za sve.
Da li neko zna kako izvaditi politiattest sada,posto su menjali proceduru?
I takodje da li je neko uspio izvaditi Skateatest u poslednje vreme i kako,posto meni ne daju.
Nasao sam posao kao helsefagarbeider,postpisao ugovor na 65.7% noc,posto mi sefica nije htjela napisati 67%.
Zvao sam UDI u Oslo i znam da je minimum 67% za nocne al sam im rekao da cu imati 100% ekstra smjene i da je mala razlika,rekli su ako mi poslodavac garantuje da cu imati nocne smjene moze napisati propratno pismo pa da pokusam sa tim.
Posto kod njih nema pravila odlucio sam pokusati sa ovom opcijom,vrijedi rizikovati 3000kr i malo skuplju kartu.
Usput jos jedno pitanje,znam kada predas papire za radnu vizu imas pravo boraviti dok ne dobijes odgovor,u mom slucaju imam neke nedoumice,viza kao arbeidssøker mi istice 03. Novembra a u ugovoru mi start od 01. Decembra,
a papire za radnu vizu predajem 23.oktobra,da li u ovom slucaju moram izaci iz Norveske u ovom periodu ili vazi isto i za mene da mogu cekati odg ovde.
Vec sam pitao na inf u UDI-u i naravno nemaju pojma.

Ako nekao nesto zna pisite...
Hvaaalaaa

Dajan,

Tønsberg
[ papigica @ 23.11.2014. 10:00 ] @
Pozdrav svima, nova sam na ovom forumu iako pratim vec duzi period i dalje me muce neka pitanja. Naime, imam diplomu konobara, solidno znanje engleskog jezika, ali bih ucila i norveski ako treba, pa me interesuje ukoliko neko zna neke blize informacije da podeli sa mnom...unapred hvala svima
[ annnanna @ 09.08.2015. 01:09 ] @
Pozdrav svima...
Imam jedno pitanje pa molim za pomoc.diplomirani sam defektolog po zvanju,diplomu sam autorizovala od strane NOKUT-a,u nedoumici sam da li je to sve sto je bilo potrebno da uradim ili treba da saljem sad ta dokumenta negde dalje za priznavanje.
Unapred hvala na odgovoru