[ d3wil @ 07.03.2004. 18:35 ] @
e ovako.. :)
kad koristim internet pa onda restartujem PC i opet upalim dial-up program (kppp), on se jednostavno zamrze a pored toga mi zamrzne i tastaturu i nikako nemogu da restartujem pc nego moram da RESETUJEM na dugme.... i poslije 2 reseta proradi ...
shto bi to moglo biti
P.S. linux mi je Mandrake 9.1, a modem Intel536ep

Hvala
[ jocar @ 07.03.2004. 19:13 ] @
Liči mi na problem sa drajverom za modem.
Pokušaj da nađeš stariju verziju drajvera za taj modem i problem će biti rešen.
Ustvari, biće delimično rešen, a trajno rešenje je hardverski eksterni modem... :))
[ tdjokic @ 07.03.2004. 21:29 ] @
Isti modem se i kod mene slicno ponasa - zamrzava se po nekad, u nesto drugacijim momentima, ali ima tu 'crtu karaktera'

Sto se tice eksternog, seriskog modema, i tu imam problem: neki najnoviji, sa Agere chipsetom, V92 i sve kao super, radi dobro samo kad je telefonski saobracaj veoma mali, negde posle 03:00 sata nocu i slicno. Cim narod pocne da telefonira, ovaj modem pocne da prekida vezu i tu je kraj uzivanja sa eksternim, seriskim modemom. Stari eksterni, USR, 33.6 radi kao buldog, nema kidanja veze, nista. Tj. muka je i sa eksternim modemom po nekad.....
[ Mitrović Srđan @ 07.03.2004. 22:52 ] @
aaaa jel moguce a ja mislio samo meni

haha isti slucaj

resenje: motika
[ Bager @ 08.03.2004. 15:42 ] @
Ja taj problem zaobilazim tako sto se povezujem iz konzole sa ppp-go, i po mogucnosti prije nego se podigne Xserver. Ali stvarno je ruzan taj problem, slomio bih komp kad mi tako beton zaglavi ;)
[ d3wil @ 08.03.2004. 18:32 ] @
ja sam pomislio da je problem do dial-up programa....
ako postoji neki drugi prog javite.... :)
[ jocar @ 09.03.2004. 11:59 ] @
Nema samo intel problema sa winmodemima na linuxu. Ja sam koristio modem sa čipom conexane HSF, instalirao drajver, i radio je on manje više dobro, osim što ponekad zamrzne ceo sistem, posebno kad otvorim 5-6 strana u firebirdu ili mozilli, svejedno. Trepću caps lock i scroll lock bez šansi da se sistem povrati. I jedino rešenje je bilo restart.
Ali nabavio sam externi serijski modem Wisecom 56k, čip rockwelll.
Upravo sam ga instalirao, a nabavio sam ga polovnog za 1300 din, u cilju pripreme za prelazak na kernel 2.6 i prestanka maltretiranja sa jurenjem drajvera za conexanta (besplatan drajver za novi kernel pretpostavljam da neće biti dostupan za 56k...)
Ide kao "zmaj", nema kočenja sistema...
Pozdrav.