[ X Files @ 06.12.2012. 07:02 ] @
Definišem nekoliko stilova za naslove i podnaslove (font, velicinu, odstojanje (uvlačenje) od leve strane, razmake ispred i iza, kontrolu "siročića" i "udovica", auto update - da mi se sinhronizuje ako nisam zadovoljan i sl). U principu, najbitnije mi je ovo što sam podebljao. I to izgleda baš onako kako želim.

Zatim, hoću da mi sve to bude još i "Auto numbered" (1., 1.1., 1.1.1. i 1.1.1.1.). Međutim, čim primenim numeraciju na stil koji sam napravio, dese se dva problema:
1) izgubim odstojanje koje sam zamislio stilom (proširi se spram stila za numbering).
2) nisam zadovoljan ni default razmakom između samog broja numeracije i naslova/podnaslova, jer često bude preterano velik kod nekog trećeg nivoa.

Kako da sistemski postupim kod ovakvih situacija, da sve bude urađeno kako treba (stilovima), a da ne čačkam po lenjiru i tabovima ?


Sada upravo gledam [Word 2007] "Define New Multilevel List..." i "Define New List Style...", verujem da se tu negde krije odgovor.
[ 3okc @ 06.12.2012. 07:46 ] @
Citat:
X Files: Međutim, čim primenim numeraciju na stil koji sam napravio, dese se dva problema:
1) izgubim odstojanje koje sam zamislio stilom (proširi se spram stila za numbering).

Ovo je tačno utoliko što je retkost da programi rade kako zamislimo - mora sve na komandu i da se definiše. ;)

Kod automatskog numerisanja je situacija malo složenija (spram stilova za oblikovanje teksta) jer je numeracija stil za sebe; kada jednom formiraš stil za numerisanje njega pridružuješ onda stilu za konkretan pasus.

Našao sam prilično detaljan postupak na How to create numbered headings or outline numbering in Word 2007 and Word 2010
[ X Files @ 06.12.2012. 08:02 ] @
Hvala za link. Detaljno ću ga pregledati.

Ovako, na slepo, uspeo sam da zaključim par sitnica i da uvidim šta sve može da krene naopako, tipa:

1. Tekst
1.1. tekst
1.2. tekst
2. Tekst
1.3. tekst <--- ne resetuje i sl...
1.4. tekst
3. Tekst

...ili da vrti pogrešnu cifru :)

Sad mi je jasno zašto je ovo korak na kome svi prestaju da se dalje bave problemom, pa krenu da numeraciju unose kao deo naslova, tj. ručno.
[ X Files @ 06.12.2012. 10:04 ] @
Uspeo sam, sve prema linku. Svaka čast 3okc! Dao bih ti 10 pluseva, moram Gojku da tražim da mi omogući :)


Ono što bih eventualno malo detaljnije pojasnio, ako se neko ovoga uhvati, je sledeće. Kada se definiše neki nivo, recimo 4, potrebno je:
1) obrisati prethodni sadržaj u sekciji: ENTER FORMATING FOR NUMBER. To je najbolje zbog ČISTE situacije.

Zatim, iterativno dodavati sve prethodne nivoe, počevši od prvog:

2) INCLUDE LEVEL NUMBER FROM: Level 1
3) Ukucati TAČKU, ili nešto drugo, kao separator
4) INCLUDE LEVEL NUMBER FROM: Level 2
5) Ukucati TAČKU, ili nešto drugo, kao separator
6) INCLUDE LEVEL NUMBER FROM: Level 3
7) Ukucati TAČKU, ili nešto drugo, kao separator

8) Tek sada izabrati NUMBER STYLE FOR THIS LEVEL "(1,2,3...)", jer sve prethodno se nasleđuje, a ovo je NOVO.
9) Ukucati TAČKU, ili nešto drugo, kao separator (trebaće za sledeći nivo)

Time se dobija:
1.
1.1.
1.1.1.
1.1.1.1.
1.1.1.1.1.
...itd, sve usklađeno sa stilom.


Konačno sam stavio i SPACE kao separator između broja i teksta. Nervirao me je TAB, jer je znao da previše odalji tekst u nekim situacijama.
[ 3okc @ 06.12.2012. 11:02 ] @
Ala me nahvali. :) Ja sam samo posrednik, a sve pohvale, autorki - koja nažalost nije više među nama.
MVP Shauna Kelly: A Remembrance.
[ X Files @ 06.12.2012. 12:13 ] @
...a komentari su genijalni:

Citat:
"Not this one! Never choose this one, even it's highlighted." -> "This one!Always choose this one, even it's not highlighted."


Citat:
Figure 3: In the Define New List Style dialog, give your list style a name and then click Format > Numbering. Skip everything else in this dialog box. It's not for grown-ups.