[ Sava @ 07.12.2012. 11:16 ] @
Pokušao sam da dodam kroz Dreamset i na druge meni poznate načine satelit Amos 5 na 17 E, ali nisam uspeo. Koristim Evolution 2,7. Da li je to moguće ikako dodati?
[ Zeusplus @ 07.12.2012. 11:23 ] @
U risiveru u konfiguraciji satelita imaš mogućnost dodavanje novog satelita, znači nadješ spisak satelita u konfiguraciji i dole na dnu imaš za novi satelit i onda nađeš koji ti treba i to je to.
[ Sava @ 07.12.2012. 16:42 ] @
Lepo zvuči, ali ne ide!
Kada mu kucam "add" (žuto dugme) ne dogodi se ništa! 17 E ne postoji u spisku.
Pokušao sam da edituhem neki od postojećih satelita i da mu kucam lokaciju 017, ali svejedno neće. Verovatno je to upisano negde u imageu.
[ Zeusplus @ 07.12.2012. 17:05 ] @
Ako neće onda lepo skini neku seting listu za e1, imaš od Predraga ovde na forumu i zameni satelit.xml, koji se nalazi u var/etc pa onda rebutuj risiver pa probaj.
[ Sava @ 07.12.2012. 17:38 ] @
Imam ubačenu novu Predragovu listu od 3. decembra, ali tog satelita nema u njoj.
Igraću se malo za vikend, možda da editujem xml fajl pa dodam 17 E.
[ Sava @ 13.12.2012. 08:08 ] @
Čisto da kažem.
Ništa nisam uspeo da uradim. Editovao xml, ubacivao drugi, resetovao i ništa. Nove liste se nigde ne vide. Negde na netu sam pročitao za sličan problem da ga je čovek rešio tek kod ponovnog ubacivanja svežeg imagea pa zatim liste i tek onda mu je radilo. To nisam probao. Za sada nemam nerava da sve ponovo radim.
[ commando @ 13.12.2012. 14:30 ] @
http://commando-srbija.blogspo...k-azurirani-satellitesxml.html

lepo sa tog sajta ima link na toj strani cekiras satelite koje hoces i postupis po tim uputstvu a ne editovanje po .xml rucno.
[ Sava @ 13.12.2012. 16:43 ] @
Hvala na trudu, ali ubacivanje novog xml fajla uz reboot ne rešava stvar, opet receiver vidi jedino staru listu.
[ commando @ 13.12.2012. 17:11 ] @
pa naravno kad u motor listi ne dodas taj satelit i skeniras rucno. ne moze ti on u listu ubaciti taj satelit ako ne postoji u motor listi i nije skeniran.
[ Sava @ 14.12.2012. 17:07 ] @
Da, da, mislimo na isto samo se nisam dobro izrazio.

Postoji mogućnost da ću morati da ti se izvinim je ne vidi u sat. config., ali kada se ode u auto search onda vidi te nove satelite. Sada moram ručno da dodam transpondere pa da probam, ali trenutno nemam vremena za tu igru.
[ Sava @ 17.12.2012. 08:09 ] @
Ipak neće!
Interesantno je da u manual searchingu vidi 17E, ali su signali slabi pa nisam uspeo ništa da nađem, ali zato 11W ne vidi nigde i nikako. Ma odustaću na kraju jer je previše igre, a i tako je samo znatiželja bila u pitanju i nema nekih posebno interesantnih kanala.