[ malena93 @ 08.12.2012. 17:54 ] @
Pozdrav treba mi pomoc oko izrade ovog zadatka . program se radi u Visual Basicu sa programom C# . Mogu dati i novac ako niste voljni da pomognete za dzabe .

Zadatak je sledeci :

Tehnike vizuelnog programiranja
Projekat 1
Koristeći programski jezik C#, napisati Windows aplikaciju “Planer” koja treba da ima sledeće
funkcionalnosti:
------- Početna forma je promenljive veličine, a na vrhu iste forme su kontrole kojima treba
obezbediti funkcije: (a) izbor meseca u godini, (b)pretraga podataka sačuvanih u Planeru
(objašnjeno preciznije u nastavku).
------- (a)Pri izboru meseca, na početnoj formi se prikazuje matrica (7x5) dinamički kreiranih Button
kontrola koje označavaju dane u mesecu (prikaz Button kontrola za dane koji ne postoje
rešavati po sopstvenom izboru). Button kontrole treba da budu obojene različitim bojama na
osnovu aktivnosti u danu: boja1 – za dan gde nema aktivnosti, boja2 – za dan gde ima
aktivnosti koje slede, boja3 - za aktivnosti koje su prošle (ako u danu postoje aktivnosti koje
su prošle kao i aktivnosti koje slede obojiti ga bojom boja2). Aktivnosti u danu se čitaju iz
tekstualnih datoteka u kojima je aktivnost smeštena u jednom redu tekstualne datoteke.
-------- Aktivnost je opisana vremenom početka i kraja, kategorijom (posao, fakultet, prijatelji,
porodica, rekreacija) I opisom (tekst). Pojedinačni podaci jedne aktivnosti u fajlu su odvojeni
znakom uspravne crte („|“).
------- (b)Pretraga aktivnosti se obavlja pritiskom na dugme, nakon čega se vrši ispitivanje kategorija
I naziva snimljenih aktivnosti. Ako se aktivnost nadje, potrebno je obeležiti kontrolu Button
na način po izboru.
-------Pritiskom na Button kontrolu nekog od dana u mesecu, otvara se nova forma koja prikazuje
aktivnosti u zadatom danu, omogućava unos i brisanje stavki (način prikaza, snimanje i
brisanje je po slobodnom izboru). Snimanje se vrši pritiskom dugmeta pri čemu se svi podaci
smeštaju u datoteku za taj dan. Pri unosu nove stavke potrebno je izabrati kategoriju
aktivnosti. Nakon uspešnog unosa, izmena ili brisanja potrebno je da ova forma, korišćenjem
sopstvenog događaja, „javi“ glavnoj formi da treba da osveži prikaz kalendara.


Predlaže se koršćenje .NET tipova: List<tip>, DateTime, delegate, event, FileStream, StreamReader,
StreamWriter, Directory
[ Shavgan @ 08.12.2012. 22:10 ] @
Uopste nije trivijalno....zanima me da li postoji neki vremenski rok za izradu zadatka i koliko se placa..pozdrav
[ malena93 @ 09.12.2012. 08:00 ] @
Pa to mi je projekat za fakultet i rok mi je do cetvrtka . Ne znam s obzirom da sam student nemam puno ,a koliko ti para trazis za izradu ovog zadatka ?
[ Shavgan @ 09.12.2012. 17:40 ] @
Hajde prvo cemo da uradimo nesto po ovom pitanju pa cemo da se cujemo....pozdrav
[ malena93 @ 10.12.2012. 07:29 ] @
Ajde molim te , bicu ti zahvalan do neba .
[ Shavgan @ 11.12.2012. 10:26 ] @
Moras mi reci da li je to taj izgled forme...na slikama imas objasnjenja kako se kretati kroz formu...(dosta je jednostavno) Sad mi moras reci da li se moras drzati ovih uputa u zadatatku , tacnije da li morads koristii txt (Text) tip fajla ili moze xml...?
[ malena93 @ 11.12.2012. 11:48 ] @
Da taj prvi deo je odlican .

E sada za drugi deo zadatka mora da se koristi txt . To jest klikom misa na neki dan u mesecu da iskoci nova forma u kojoj cu moci da upisem neku aktivnost , a nju cu upisati u txt zato on i mora . inace svaka cast za ovo sto si uradio .
[ AMD guy @ 12.12.2012. 10:38 ] @
StreamWriter koristis za pisanje u txt fajl a StreamReader za citanje, jel te to interesuje?
[ malena93 @ 12.12.2012. 14:04 ] @
E da odlicni su ovi linkovi za kodove ,veoma su korisni .

Hvala puno .
[ nemanja martinovic @ 13.12.2012. 15:03 ] @
na kom si faxu? Ako nisi na Viser-u mogli bi da podelimo troskove i da podelimo projekat :)
[ malena93 @ 13.12.2012. 17:03 ] @
nazalost jesam na viseru i nemam pojma kako da uradim ovo. Imam osecaj da ih je samo 2 predalo projekat :D
[ malena93 @ 13.12.2012. 21:24 ] @
Shavgan ako ovo visis molim te odgovori na privatnu poruku .
[ malena93 @ 13.12.2012. 21:33 ] @
Shavgan ja ti slao 5 privatnih poruka i tek malo pre vidim da moram da budem registrovan 7 dana da bi slao privatne poruke tako da ti nijedna nije stigla .

Meni odgovara ono sto si ponudio , samo mi posalji primer aplikacije to jest exe fajl da vidim kako to radi . I posalji mi svoj mail da se dogovorimo oko uplate .

Moj mail je : [email protected]
[ Shavgan @ 14.12.2012. 08:08 ] @
Prijatelju moj.. imao sam smrtni slucaj u familiji te sam morao odustati od tvog projekta ( mogu ga opet reaktivirati u neko dogledno vrijeme ) uradio sam ti dosta toga, poslat cu ti cijeli code pa se igraj...ako budes imao pitanja javi se.. pozz
[ malena93 @ 14.12.2012. 10:14 ] @
Ajde probaj na ovaj meil : [email protected] samo zipuj ceo projekat i posalji . Molim te .
[ malena93 @ 14.12.2012. 11:44 ] @
E znas zasto nije mogao da mi stigne mail zato sto si poslao direktno sa foruma ,a to admini ne dozvoljavaju probaj da posaljjes na ovaj meil : [email protected] ili na stari ali direktno , a ne preko foruma.
[ Shavgan @ 15.12.2012. 13:21 ] @
Poslao sam ti na ovaj mail...(Ne preko foruma..)
[ malena93 @ 15.12.2012. 14:54 ] @
Trebao si da mi posaljes na gmail zato sto mi na ovaj nista nije stiglo .