[ glackop @ 08.12.2012. 19:37 ] @
Od kako sam zadnji put instalirao XP,vireles kartica trazi da je rucno aktiviram na posebnom dugmetu predvidjenom za to svaki put kada ukljucim lap top,ranije nije bilo tako a drajveri su isti,sve sam pretrazio i nikako da nadjem gde se to moze podesiti,radi se o Amilu M-7400.
[ Binary Mind @ 08.12.2012. 21:10 ] @
Otvori notepad i kopiraj sledece:

Code:
Set WshShell = WScript.CreateObject("WScript.Shell")
Set oExec = WshShell.Exec("C:\Program Files\Launch Manager\WisWBSet.exe")
do while WshShell.AppActivate("Wireless Status Option")=False
WScript.Sleep 100
loop
WScript.Sleep 100
WshShell.sendkeys("{TAB}{TAB}{LEFT}~")


Sacuvaj kao vbs fajl "blabla.vbs" negde na hard disku. Naravno ime izaberi sam. Blabla je glupo ime
Kopiraj precicu ovog fajla na: "Start Menu/All Programs/Startup", da bi se napravljeni .vbs fajl startovao sa Windows-om...

Ovo moze da pomogne, ali i ne mora.
[ glackop @ 08.12.2012. 21:47 ] @
Uradjeno,ali ponovo nece, u svakom slucaju hvala,jedino sto jos mogu da pokusam je da skinem drajver sa neta i instaliram,nemam pojma da li ce to pomoci ali probacu.
[ Binary Mind @ 08.12.2012. 22:06 ] @
Nadam se da nisi kopirao i "Code:" jer to nije deo skripte vec ES-ova oznaka da je rec rec o kodu
[ glackop @ 08.12.2012. 22:56 ] @
Ma jesam...ali sam u medjuvremenu kopirao i bez code,jos i reinstalirao drajver i ponovo nece.
[ Binary Mind @ 09.12.2012. 00:19 ] @
Treba da imas instaliran Fujitsu Siemens Launch Manager. Za tvoj model mozda i ne postoji, ali mozes da probas sa verzijom za drugi model. Link za download ispod. Naravno ovo radi sa Launch Manager-om i sa onim .vbs fajlom.

Download Link
[ glackop @ 09.12.2012. 19:36 ] @
Imam doticni menadzer jer bez njega inace nijedan od tih pet tastera ne rade/i taj sam problem imao jos u pocetku kada sam kupio lap top a naravno uz njega nisam dobio drajvere pa sam ih sve morao pronaci na netu.
Evo kako izgleda kada otvorim menadzer...ps,a od kako sam dodao fajl u startup meni se on pojavljuje odmah po podizanju windovsa i uprkost sto ne aktivira vireles jos ga moram ukloniti na X da bi se makao sa ekrana,a evo i spisak programa koji se pokrecu pod windovsom,izvuceno iz cc-kleanera jer se ne secam sifre kako bese ono iz RUN.
[ Binary Mind @ 09.12.2012. 19:57 ] @
Napravi u Windows registru (putanja: HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run) novu string vrednost koju ces nazvati kao sto si nazvao .vbs fajl koji si napravio i zadaj mu putanju do foldera gde se .vbs fajl nalazi (primer: C:\Documents and Settings\Username\Start Menu\Programs\Startup\blabla.vbs. Ako je putanja drugacija kod tebe upisi putanju gde si ti stavio taj .vbs fajl).
[ glackop @ 20.12.2012. 00:23 ] @
Reseno:Problem je bio u biosu,tamo je pod stavkom >Default wireles device< stojalo/Disabled/ samo sam enablirao i radi kao nekada.Pozz
[ Binary Mind @ 21.12.2012. 16:56 ] @
Znaci nekako se resetovao BIOS. Tu mogucnost sam prevideo. Trebali smo prvo to da proverimo.