[ vdolinaj @ 09.12.2012. 11:19 ] @
Pozdrav svima. Desio mi se veliki maler, naime igrao sam se malo sa mojim telefonom( pravio se pametan) u pitanju je LG OPTIMUS HUB. Hteo sam da prosirim sistemsku memoriju tj da na sd kartici napravim ex particiju. Pomocu programa mini tool sam pokusao na kompu da napravim particiju ali je telefon nije video niti program link 2 sd nakon toga sam pomocu programa root menadzer hteo da napravim particiju ali se telefon ugasio i vise nisam mogao da ga upalim. Kada pokusam da ga upalim pojavi se samo znak lg i svetli i svo vreme tako nece ni da se ugasi tak kada izvadim bateriju ugasi se. Napominjem i da nisam napravio bekap roma. Ako neko moze da mi pomogne stvarno bi mu bio zahvalan!
[ Zoran Milovanovic @ 09.12.2012. 14:09 ] @
Mislis preko programa ROM Manager? Koji recovery koristis CWM (clockworkmod)? Onda mozes biti u ogromnom sosu, CWM (u kombinaciji sa ROM Managerom ili bez) ima taj "mali" bug oko particionisanja SD mem. kartice. Odnosno, umesto da preparticionise SD karticu, on to uradi sa internom memorijom uredjaja i tako ga popravi za sva vremena :/ Ali, ne mora da znaci da je se to dogodilo, posto bas nisi detaljno opisao sta se dogodilo..

Da li mozes da ukljucis telefon u recovery?

Ako je u fastboot modu, mozes da pokusas da flesujes recovery.img, a kasnije iz recovery-a flesujes neki ROM (imas na netu da skines cist bekap - sa domacih sajtova)..

Moja preporuka je da prvo ustanovis sta mu se dogodilo, a zatim ispratis ovo uputstvo: http://madteam.co/forum/develo...ck-firmware-re-flash-tutorial/
[ vdolinaj @ 09.12.2012. 21:03 ] @
Citat:
Zoran Milovanovic: Mislis preko programa ROM Manager? Koji recovery koristis CWM (clockworkmod)? Onda mozes biti u ogromnom sosu, CWM (u kombinaciji sa ROM Managerom ili bez) ima taj "mali" bug oko particionisanja SD mem. kartice. Odnosno, umesto da preparticionise SD karticu, on to uradi sa internom memorijom uredjaja i tako ga popravi za sva vremena :/ Ali, ne mora da znaci da je se to dogodilo, posto bas nisi detaljno opisao sta se dogodilo..

Da li mozes da ukljucis telefon u recovery?

Ako je u fastboot modu, mozes da pokusas da flesujes recovery.img, a kasnije iz recovery-a flesujes neki ROM (imas na netu da skines cist bekap - sa domacih sajtova)..

Moja preporuka je da prvo ustanovis sta mu se dogodilo, a zatim ispratis ovo uputstvo: http://madteam.co/forum/develo...ck-firmware-re-flash-tutorial/



Da Rom menadzer pardon. Nisam siguran za recovery ( koji je). Vise nece telefon ni da se upali,mrtav totalno. A nema druze sta da ti detaljnije da ti objasnim, hteo sam da napravim ex particiju prvi put i kada god to odradim preko programa mini tool kada ubacim karticu u telefon on je ne prepoznaje particiju i nakraju odlucim da to uradim preko Rom menadzera i telefon se ugasi i vise nije hteo da se upali samo pocetni logo a sada vise ni to nece
[ Zoran Milovanovic @ 09.12.2012. 23:56 ] @
Sta si pokusao od onoga sto sam ti predlozio?

Citat:
I. If the phone bootloops try to access the recovery:
1. First method:
- Pull the battery (switch off the phone);
- Put the battery back then press & hold Volume down + Power button until the phone enters recovery menu;
2. Second method:
- While phone bootloops connect it to PC;
- Pull up a cmd console( assuming you have all the phone drivers installed and adb setup) go to adb folder and type:
adb reboot recovery

(pogledaj neko krace uputstvo kako se koristi adb shell, ima i na YT klipova)


II. If the phone bootloops or stuck at LG logo and you cannot access recovery:
(Also you can use this method if you want to return to stock rom)
.
.
.




[ vdolinaj @ 10.12.2012. 09:25 ] @
Citat:
Zoran Milovanovic: Sta si pokusao od onoga sto sam ti predlozio?




Citajuci postove koje si mi poslao svatio sam da sam pokvario tel zato sto sam mu izvadio bateriju dok je bio u recovery modu. Evo dokaza:


LG Modem has to be desabled from device manager on your PC before doing this and also never take and I mean never take your battery out when in recovery screen after a fail flash, that will kill the phone and there will be any possible way to fix it your self unles you Jtag the firmaware on the phone or if you have warranty just take it in for repair and make sure you act like don't know what's going on just say you had it charging over night and in the morning phone was dead.
Goog luck to everyone, I made this same mistake once on my optimus one, it is now working after a jtag install.
Jtag is done using a box called Medusa, phone hast to be opened and solder some wires to the mother board directly to upload the firmware directly to a chip inside the phone.


Ostaje mi samo da vidim koliko ce me izaci popravka ili dali cu uspeti preko garancije da sredim. Druze hvala ti puno na pomoci sada mi je bar jasno gde sam pogresio.
[ Zoran Milovanovic @ 10.12.2012. 14:01 ] @
Evo detalja koji nedostaje, izvukao si bateriju dok je bio u recovery :)

Odnesi ti to lepo na garanciju, kad je vec imas i pravi se lud, reci samo da si ga tako zateko ujutru na punjacu, bas kao sto je i lik opisao u postu. :)

Pozdrav.