[ SaBoTaGeR @ 07.03.2004. 20:51 ] @
Dakle....chitao sam skoro phreak bibliju by Airwalk i evo shta kaze...

Citat:
osim HPT/PTT kutija za zgrade,postoji i manholeovi(shaht).to su podzemne sobe,od HPTa,u kojima se nalaze sve povezane linije za neki blok zgrada(manhole znachi rupa za chovjeka,odnosno zaposlenika u HPTu).to mozhete nachi ako malo gledate po ulicama.to su veliki,teshki poklopci,bakreno zlante boje.
ti su poklopci kao izrezbareni u male kvadratiche,a u sredini pishe TELEFON.u kutu takvog poklopca vishe gdje je napravljen(obichno pishe I.GORICA).neke sobe unutra imaju ljestve,ali neke nemaju.
.da se podigne takav poklopac,trebalo bi 2 osobe,jer je tezhak.inache,ja vam nebi preporuchio da unutra ulazite.unutra je jako zagushljivo(ali jako!).nekoliko phreakera je tako i zavrshilo u bolnici,pa bar nosite neku masku ako idete unutra.
zatim,kad udjete vidjet chete da ima i malo vode dolje(oko 10 cm),pa nosite chizme.vidjet chete puno nacrta,planova,shema,itd...pa i to uzmite(nitko neche vidjet ako vas nitko ne uhvati),a vidjet chete i debele tube raznih boja.unutar tih tuba se nalaze linije za pojedine blokove zgrada.bit che i natpis na tim tubama -- razni brojevi,to jest mostovi,ili terminali,za svaki blok,za svaku zgradu i stan.isto tako
unutra je mrak,i nema svjetla pa uzmite neku lampu.ove podzemne sobe ustvari postoje zato da HPT ima bolji pregled svih linija,odnosno da lakshe mozhe popraviti liniju.


Pa da li je neko od nashih pokushavao da se spusti dole....?

[Ovu poruku je menjao Gojko Vujovic dana 08.03.2004. u 15:07 GMT]
[ DjordjeRd @ 08.03.2004. 12:28 ] @
Ljudi, pa ovo je sjajno. Zvuči kao neka tekstualna avantura sa početka sedamdesetih godina. E, slatko se nasmejah...
[ matija-s @ 08.03.2004. 23:10 ] @
Ja sam dosta ucio o toj DTK-kabelskoj kanalizaciji , cak sam bio dole malo pogledat kaj ima unutra i nije to sve tak jednostavno kak pise


Citat:
pa bar nosite neku masku ako idete unutra.


I shta ce ti maska kad dole nema zraka?Saht zatvoren mjesecima...bolje si ponesi bocu s kisikom

Citat:
debele tube raznih boja


Vjerojatno misli na raychem spojeve, koji i nisu bas tako jednostavni za rastaviti.Kada i AKO to i otvoris (treba ti specijalan alat) unutra te cekaju tzv "sektori" kabla koji su dalje izvezeni u parice.....sad trebas znat boje kojima se oznacavaju sektori kao i boje kojima se oznachavaju parice,moras znat smjer u kojem se to spajalo jer nije isto s lijeva na desno i obrnuto......i mast odvratna koja sluzi za odbijanje vlage(mislim da se to zove polietilenska mast).....uglavnom trebas malo znat konstrukciju samoga kabla da bi mogao nesto prckati unutra i prespajati.