[ Moongarden @ 11.12.2012. 23:19 ] @
Zanima me koji su koraci do otvaranja radnje sa jednim određenim brendom?Dakle, uzmimo za primjer da je to jedno preduzeće koje pod svojim imenom u ponudi ima sijaset različitih proizvoda...U pitanju je brend sa američkog tržišta kojeg sam pokušao da nađem u okruženju ali primjetio sam da ga na prostoru Ex-Yu nema...najbliža lokacija je koliko mogu da vidim Njemačka,Italija i Švajcarska.

Zanima me ustvari mogućnost da postanem njihov lokalni ili bolje rečeno u ovom slučaju regionalni predstavnik?Kakve sve tu uslove treba ispuniti?Kako doći u kontakt za ljudima koji vode to preduzeće?

Pozdrav!
[ KrkaCiC @ 12.12.2012. 00:08 ] @
Znas kako,ali mislim da ako bi stvari bile tako jednostavne,tj kad bi svako to znao taj svako bi mozda i uradio to
Mislim da je pitanje slicno kao pitanje: kako da nadjem vezu da se zaposlim?
mora se poznavati krug nekih bitnih ljudi,koji znaju neke ljude
Pazi ovo je moje misljenje
Ako stvarno nije tako ja bih voleo da stupim u kontakt i naravno dogovor sa iv sen lorenom,zbog distribucije i prodaje nekih parfema.
[ Moongarden @ 12.12.2012. 01:38 ] @
Citat:
KrkaCiC: Znas kako,ali mislim da ako bi stvari bile tako jednostavne,tj kad bi svako to znao taj svako bi mozda i uradio to :)
Mislim da je pitanje slicno kao pitanje: kako da nadjem vezu da se zaposlim?
mora se poznavati krug nekih bitnih ljudi,koji znaju neke ljude :)
Pazi ovo je moje misljenje :)
.


Pazi,ovo je sajt gdje svi i treba da iznesemo svoje mišljenje zar ne?Tako da nemoj da upozoravaš povodom davanja istog... LOL :-)

A sad stvarno.

Citat:
Znas kako,ali mislim da ako bi stvari bile tako jednostavne,tj kad bi svako to znao taj svako bi mozda i uradio to :)


Gledaj,ne znam ja da li bi svako uradio baš ovo što ja tražim.Možda nema svako njuh i sluh za dovođenje tog brenda.Stvari sigurno u početku nisu jednostavne..ali i ja mogu reći ako neko hoće to da uradi,zašto to već nije uradio...Jer evo zadnjih 3 godine gledam mogu li naći u okruženju to što mi treba..i jbg. ne mogu. :) a ja imam ideju kako bih baš taj brend popularisao na ovim prostorima,mislim u početku je to sigurno malo veće fantaziranje ali me zanimaju ove konkretne stvari...Kako da postanem njihov regionalni predstavnik?Koji su koraci oko toga?Za početak da znam da li se traže baš neki brutalni uslovi...da li sam poslodovac i vlasnik tog brenda može da ima neku specifičnu politiku...jer samim tim što je brend povlači za sobom i jedan provjereni i posvjedočeni kvalitet itd.

Inače ja sam trenutno student,imam 20 godina,pa nemam iskustva sa ovavkim avanturama...a ovdje koliko sam mogao da pročitam ima ozbiljnih igrača...pa bih volio da čujem iskustva i mišljenja :)
[ S A J A @ 12.12.2012. 08:08 ] @
Prvo i osnovno je da kontaktiraš proizvođača i da vidiš da li je spreman da krene na domaće tržište. Takođe bi trebalo da navedeš šta sve ti nudiš u toj saradnji, npr: imaš lokal u knez mihajlovoj od 450 kvadrata, spreman si da uložiš 20.000e u opremanje radnje, garantuješ da će promet biti toliki itd... Neće neki strani brend da poveri posao baš svakome. Zatim treba da ih pitaš da ti daju "standarde" koje moraš da ispuniš da bi mogao da posluješ pod njihovim brendom. Treba proučiti sve to što oni zahtevaju i napraviti računicu. Ako je brend nepoznat domaćim kupcima onda će prodaja loše da ide bez obzira što je možda kvalitetan i povoljan. U tom slučaju mora da prođe neko vreme da se ljudi upoznaju a mora i da se uloži u marketing. To sve znači da ćeš jedan period raditi sa gubitkom pa i to mora da se predvidi. Generalno niti jednostavan niti jeftin posao. Bez dobrog početnog kapitala, istraživanja tržišta i iskustva teško da se može uspeti u tome što si naumio.
[ ventura @ 12.12.2012. 08:30 ] @
Citat:
Moongarden
Zanima me ustvari mogućnost da postanem njihov lokalni ili bolje rečeno u ovom slučaju regionalni predstavnik?Kakve sve tu uslove treba ispuniti?Kako doći u kontakt za ljudima koji vode to preduzeće?

Preko ovog foruma sigurno nećeš doći u kontakt sa njima.

Jel ti nije palo na pamet da pokušaš da pronađeš kontakt telefon ili email na sajtu, pozoveš ih i direktno se raspitaš?

Ako rade franšizu, onda su uslovi poprilično jasni i lako je doći do njih.. Samo, pošto nisi generalno upućen kako stvari funkcionišu, ne znam da li imaš predstavu o finansijskim sredstvima koja ti trebaju da bi dobio franšizu neke ozbiljnije firme, a pogotovo na novom tržištu?

Ako je u pitanju neka mala relativno nepoznata firmica, računaj na par stotina hiljada evra početne investicije, a ako je neki svetski poznat brend (tipa Victoria Secret, mada oni ne daju franšize) tu bez 5 miliona evra nema šta da tražiš.
[ Moongarden @ 12.12.2012. 14:25 ] @
Ovo su odlični odgovori.

@ventura

Da budem jasniji,ja ovdje samo tražim informaciju,mišljenje,iskustvo...tako da sam donekle svjestan činjenice da ovdje sigurno neću doći u kontakt sa njima ili da ću preko foruma ugovoriti posao sa ovom kompanijom...ali forumska ironija je uvjek dobrodošla :+)

New retail partners - ovo sam vidio na mnogim sajtovima.Tako da bi pitanje glasilo : How to become retail partner? :D
[ KrkaCiC @ 12.12.2012. 20:22 ] @
Citat:
Moongarden

New retail partners - ovo sam vidio na mnogim sajtovima.Tako da bi pitanje glasilo : How to become retail partner?


Pa kliknes na New retail partner
[ Moongarden @ 12.12.2012. 22:58 ] @
Citat:
KrkaCiC: Pa kliknes na New retail partner :)


haha
[ KrkaCiC @ 12.12.2012. 23:25 ] @
Zezam se dok sam mlad,ne zameri
Moras sa nekim iz vrha uprave tog brenda stupiti u kontakt,ali kao sto kaze ventura spremi tonu para pa kreni