[ Marinkovic_1990 @ 12.12.2012. 12:37 ] @
Imam zadataj da napravim servis za prevodjenje,zadatak glasi ovako
Kreirati servis za prevođenje.

Klijent servisa treba da aktivira metodu servisa na sledeći način:

getWord(”automobil”, ”english”, ”polish”)


Prvi parametar je tražena reč, drugi je izvorni jezik, a treća ciljni jezik.

Metod treba da vraća string sa odgovarajućom reči ili više reči odvojenih zarezima, ukoliko postoje sinonimi.

Za izvor podataka, servis treba da koristi XML dokumente (sistem može da ima samo nekoliko reči, kako bi se proverila funkcionalnost).

Kreirani servis zapakovati u arhivu (rar, zip), zajedno sa txt dokumentom koji će sadržati uputstvo za rukovanje servisom.
POMAGAJTE MOLIM VAS !!!!!!!!!!!!!!!!!!
[ nemnesic @ 13.12.2012. 05:02 ] @
Kakva ti je pomoc potrebna? U cemu je problem?
Jel si zapoceo da radis pa je negde stalo? Jel ti javlja neke greske?
Da li trazis nekog da ti uradi ceo zadatak?
[ Marinkovic_1990 @ 13.12.2012. 08:11 ] @
Da budem iskren ovo poslednje je u pitanju, jer ja sam upisao onu it akademiju a u medju vremenu sam se zaposlio i nemam vremena da ucim pa testove prepisem a te zadatke ne znam da uradim
[ nemnesic @ 13.12.2012. 14:41 ] @
E pa druze posto si se zaposlio a neces da ucis i radis sam postavi ovaj zadatak na IT berzu poslova pa ce neko da ti odradi za odredjenu sumu.

A ovde se vrati ako sam zapocnes da radis pa ti nesto ne ide...da ti bi ti svi mi nekako pomogli.

-nn
[ sipka.mirko @ 04.06.2013. 11:33 ] @
Poz narode, vidim da je tema malo zastarela al ja imam isti problem koji je naveden. Al nisam zaposlen i pokusavam ovo resiti, mada mi i neide nesto. Pa ako je ko raspolozen da pomogne da mi da neke smernice i kako resiti ovaj zadatak. Bio bi mu vrlo zahvalan. Hvala unapred.