[ test1234 @ 12.12.2012. 18:18 ] @
2006 godine sam sa MTS-om potpisao 24-mesečni postpejd ugovor o korišćenju 3G net-a. Uz ugovor sam dobio Fjitcu-Siemens laptop i 3G USB modem. 2009 godine sam sa MTS-om obostrano raskinuo i potpisao raskid tog istog ugovora uz prethodno izmirenje svih računa.

Sada u decembru 2012 sam obavešten da navodno nisam platio račun za jun 2008god. Interesuje me šta mislite o ovome i da li sam ja u obavezi da posle obostranog raskida ugovora plaćam ovaj račun.
[ rdragan79 @ 13.12.2012. 19:29 ] @
Da li si od njih dobio potvrdu da su sve obaveze izmirene? Prilikom raskida ugovora na taj i taj dan.

[ ekof9 @ 13.12.2012. 19:59 ] @
Citat:
rdragan79: Da li si od njih dobio potvrdu da su sve obaveze izmirene? Prilikom raskida ugovora na taj i taj dan.


Ili ako si sacuvao placeni racun...
A to potrazivanje je debelo zastarelo.:)
[ test1234 @ 14.12.2012. 23:01 ] @
Račune naravno nemam. Bio je post pejd, znači račun dolazi na kuću i ako ne platiš nema interneta a i odma ide opomena. Ja sam bio zadovoljan sa ovim sistemom u ono vreme. Medjutim počeli su neki astronomski računi da dolaze i moralo se prekinuti sa tim jer su postali alavi. Dugo nisu hteli da mi raskinu ugovor dok sve nisam poplaćao iako je ugovorna obaveza istekla više od godinu dana. Pošto sada opet koristim njihov 3G net samo pripejd, nešto nije hteo da radi, pa sam morao opet u korisnički servis. Kad tamo mi uvaljuju neki neplaćeni račun.

Mene interesuje kako pravno stoje stvari oko ovoga. Ako neko zna.

Nemam nikakvu potvrdu sem ugovora o raskidu.
[ espresso @ 15.12.2012. 11:42 ] @
Nemaš obavezu plaćanja tog računa, u svakom slučaju, jer je zastareo (stariji od godinu dana).
[ Stijak @ 07.02.2013. 10:18 ] @
Da - račun je uveliko zastario (prema zakonu o obligacionim odnosima). E sad - nemoj da se prestrašiš ako ti stigne tužba. Oni mogu da podnesu predlog na sudu za utuženje i sud to samo prepiše i tvoja je dužnost da se u pismenom odgovoru na tužbu pozoveš na zastarelost.

I nikako nemoj pismeno da priznaš dug. U tom slučaju zastarelost ne važi (to je fora svih onih ogovora o plaćanju na rate zaostalih zaduženja gdje prvo pismeno priznaš postojanje duga)..