[ mslax @ 12.12.2012. 18:42 ] @
Da li je kaznjivo skriveno snimanje mobilnim telefonom razgovora za koji ste predmet rasprave?

Primer:
Snimao jedan lik moj raygovor koji ga se ne tice. Da li mogu da ga tuzim i za koje krivicno delo?

Tacnije postoji li neki krivicno delo tipa "neovlasceno snimanje razgovora mobilnim uredjajem bez mog pristanka i znanja"
[ Marcus Naissus @ 12.12.2012. 19:41 ] @
A čiji je taj mobilni telefon?

Ako je njegov telefon, zašto bi njemu bilo potrebno bilo kakvo odobrenje da snima razgore na svom telefonu?
[ Nedeljko @ 12.12.2012. 22:25 ] @
Laički bih rekao da je u pitanju neovlašćeno prisluškivanje.
[ Mister Big Time @ 18.12.2012. 08:13 ] @
Citat:
Marcus Naissus: A čiji je taj mobilni telefon?

Ako je njegov telefon, zašto bi njemu bilo potrebno bilo kakvo odobrenje da snima razgore na svom telefonu?


Pitanje je da li je snimao dok je razgovarao sa nekim (putem opcije na telefonu) ili je mobilni koristio kao diktafon dok je bio u blizini nekog drugog i snimao njegov razgovor sa nekim trecim...
Za ovo drugo bi mu trebao neki papir svakako, ali ko zna kako to tomace pravnici i sudstvo.
[ Predrag Supurovic @ 18.12.2012. 09:15 ] @
Samo ako je on učestvovao u razgovoru onda je imao pravo da snima.
[ lord_celtic @ 18.12.2012. 12:12 ] @
Citat:
Predrag Supurovic: Samo ako je on učestvovao u razgovoru onda je imao pravo da snima.

ali mislim i tom slucaju da mora naglasiti da se govor snima.
[ Manjapk @ 07.03.2013. 15:59 ] @
Postovani,imam jedno pitanje i odnosi se na dobijanje otkaza u firmi.
Naime radi se o tome da je moja firma organizovala proslavu povodom dana zena.U toku proslave doslo je do incidenta,tuce u kojoj sam igrom slucaja i ja bio akter.Nisam nikoga fizicki povredio.Napomenuo bih jos da se ceo incident dogodio van restorana u kome je proslava organizovana.Ima li firma bilo kakvog osnova da mi da otkaz i sa kakvim sansama eventualno mogu da potrazim pravdu na sudu.
Unapred zahvalan na odgovoru, Manja!