[ Alex65 @ 13.12.2012. 15:11 ] @
Kupio sam rutovani HTC Desire od coveka koji nije obrisao svoje accounte i neke fajlove.
Primer:
- NE mogu obrisati njegov gmail nalog
- Ne mogu pokrenuti HTC Sync ( jako mi je bitan zbog outlooka )
- Voleo bih da resetujem telefon i da krenem od nule sa mojim podesavanjima i da sam miran.

Kod ranijih HTC Tytn 6.1 i LG-win7 reset mi je pomogao.
E, sad hocu li na taj nacin zeznuti telefon ili sta da radim ?
Prvi put imam Android i jos mi je dosta toga nepoznato. Kad pogledam SD karticu, strasno cega sve ima, sta je tu vishak a shta treba..?
Inace telefonac radi odlicno.
[ bakara @ 13.12.2012. 16:35 ] @
U settings nadji restore opciju, ona vraca telefon u fabricko stanje.
[ Alex65 @ 13.12.2012. 18:56 ] @
Naravno, to svaki telefon ima unazad 10 - 15 godina. Pitanje je :
- Kako to podnosi rutovan android (smartfon), koje su posledice po softwer...?
[ bakara @ 13.12.2012. 19:32 ] @
Nema posledica vracas ga na fabricko stanje.
[ Alex65 @ 13.12.2012. 19:47 ] @
E, to zelim da cujem. Ne brise nista sa SD kartice, neke aplikacije ...?
[ bakara @ 13.12.2012. 20:31 ] @
Nema posledica vracas ga na fabricko stanje.
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 13.12.2012. 20:53 ] @
I još nešto, kada se jednom ubaci Gmail nalog i ako je on jedini, ne možeš ga normalno obrisati. U tom slučaju dodaj još jedan, pa onda obriši onaj prvi.
[ bakara @ 13.12.2012. 21:11 ] @
Citat:
Alex65: E, to zelim da cujem. Ne brise nista sa SD kartice, neke aplikacije ...?

I karticu naravno formatiras, tu i onako nista nije tvoje.

[ Alex65 @ 14.12.2012. 17:51 ] @
Napravio sam svoj gmail nalog ali ipak nece da obrise onaj prvi...videcu posle reseta.
Hvala na odgovorima...
[ S A J A @ 15.12.2012. 08:30 ] @
Citat:
-V-O-Y-A-G-E-R-:
I još nešto, kada se jednom ubaci Gmail nalog i ako je on jedini, ne možeš ga normalno obrisati. U tom slučaju dodaj još jedan, pa onda obriši onaj prvi.


Ovo neće da može na Gingerbredu. Default gmail nalog ne može da se ukloni sa telefona bez obzira koliko dodatnih dodaš. Mora da se radi factory reset. Ne znam dal su to ispravili na ICS/JB, pretpostavljam da jesu.
[ blocker @ 15.12.2012. 18:03 ] @
Kada uradis HARD RESET onda gubis i root, znaci telefon vise nece biti rootan.
Formatiras SD karticu , zatim telefon sam napravi foldere koji su mu potrebni.
Kada ga resetujes , pri prvom ulaskom u Google Play ulogujes se sa tvog naloga (stari nece ni postojati)
[ Alex65 @ 15.12.2012. 18:51 ] @
Hmmm, sad imamo 2 totalno razlicita misljenja za i protiv H.reseta !!! Uh...

Ajde jos jedno pitanje ako Vas ne smaram, vec sam pitao zapravo...
Skinem HTC Sync sa zvanicnog sajta, instaliram...bude mi sumnjivo sto ikonica u task menadzeru ima crveni krstic vec u startu. Prikljucim telefon, on sve njegovo odradi ali program na PC izbaci "Device not conected". Apdejtujem USB drajvere za maticnu, reinstaliram HTC Sync ali ne pomaze. U firmi sve ponovim ali na 32 bit PC, opet ista situacija...?!?!?! Inace Telefon u rezimu spoljnog HDD radi savrseno preko istog USB.
Gde gresim ?
Hvala !

Android version 2.3.7 Oxygen
[ bakara @ 15.12.2012. 19:20 ] @
Citat:
Alex65: Hmmm, sad imamo 2 totalno razlicita misljenja za i protiv H.reseta !!! Uh...


Koje misljenje je protiv?

Ako vec imas neki modovani rom (a imas) ostace rutovan kao i do sada, ako imas fabricki, onda nece biti rutovan ali rutovati mozes i sam.

Prosto ne shvatam o cemu filozofiras, i pravis nauku od vracanja na defualt podesavanja?
[ Alex65 @ 15.12.2012. 20:34 ] @
OK, nema veze...moze sad odgovor u vezi Synca ?
[ S A J A @ 15.12.2012. 20:50 ] @
Citat:
Alex65: OK, nema veze...moze sad odgovor u vezi Synca ?


Promeni režim USB konekcije, da ne bude USB Drive već ono drugo, ne znam više ni kako se zove. Sad gledam na Androidu 4.1.2. uopšte i nema te opcije ili se pojavljuje kad se uređaj prikači. Poenta je što se tvoj telefon na kompjuter prijavljuje kao klasičan "usb fleš drajv" i zato ga Sync ne vidi. Promeni opciju u "onu drugu" i radiće ti sync.
[ Alex65 @ 15.12.2012. 22:04 ] @
OK ali jel normalno da mi HTC Sync nece da se pokrene uopste po instalaciji ?
[ S A J A @ 16.12.2012. 09:42 ] @
Citat:
Alex65: OK ali jel normalno da mi HTC Sync nece da se pokrene uopste po instalaciji ?


Čisto sumnjam da je normalno da bilo koji program neće da se pokrene posle instalacije, sigurno postoji neki razlog a koji je to ne može ovako "na slepo" da se kaže.

Inače ja sam davno koristio outlook i pokušavao da ga sinhronizujem sa telefonom i drugim kompjuterom ali to je sve bilo kilavo. Microsoft kao da je zaostao u vremenu i nije hteo da pređe na web rešenja, na kraju sam prešao na Gmail+Google Contacts+Google Calendar+Google Talk+Google ostalo... i sad mi sinhronizacija radi besprekorno. Ko zna zna (mislim na Google) a Microsoft neka se češe što je izgubio toliko outlook korisnika jer nije hteo da napravi web rešenje. Tek skoro se nakanio da pomera stvari sa mrtve tačke i napravio outlook.com ali sve je to još iza Google nivoa.
[ zentriks @ 16.12.2012. 13:56 ] @
Zar se ne brise i nalog ako radi reset telefona, bilo stock bilo custom made rom-a? I otkud to da se resetovanjem gubi root? A moze i jednostavno da obrise accounts.db fajl ako ima root i naloga vise nece biti.
[ Alex65 @ 14.01.2013. 18:17 ] @
E, dosao je i taj dan...
Kupio sam novu Samsung 16GB/class 6 memokarticu, prethodno formatirao na PC, ubacio u Desire i uradio fabricki reset...
Ukljucim telefon, krenem sa inicijlnim podesavanjem, znaci ono set account...i izbaci mi :
Sorry, the Application Setup Wizard (process com. android. setupwizard) has stopped unexpectedly. Please try again. Force closse
Na displeju mi vrti logo Oxygen do besvesti i nema pomaka.
Uspem da prikljucim telefon na PC preko USB i da vratim, kopiram sve podatke sa stare na novu karticu i nista...
U cemu je fazon ?

Bravo PVT 1 ship S-OFF
H boot - 6.93.1002
Microp - 031d
Touch panel - synt0101
radio - 0-5.17.05.23


[Ovu poruku je menjao Alex65 dana 14.01.2013. u 20:19 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao Alex65 dana 14.01.2013. u 20:20 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao Alex65 dana 14.01.2013. u 21:32 GMT+1]
[ Zoran Milovanovic @ 14.01.2013. 21:30 ] @
Pa kad si vec uradio fabricki reset, flesuj ponovo ROM. Ko ce ga znati sta je tacno bez ikakvog loga :)
[ Alex65 @ 14.01.2013. 21:54 ] @
Kako to da uradim ? Tek tako da skinuti rom ubacim u praznu karticu i pokrenem iz telefona ?
[ Zoran Milovanovic @ 14.01.2013. 22:24 ] @
Preuzmes Oxygen (ili bilo koji) ROM sa neta ( nadjes ovde sta te interesuje: http://forum.xda-developers.com/forumdisplay.php?f=628 ) ubacis na SD karticu, bootujes telefon u recovery (drzis volume down pre nego sto pretisnes dugme za ukljucivanje telefona, zatim uz pomoc vol-/+ selektujes recovery iz menija i potvrdis na istom dugmetu gde ukljucujes telefon), izaberes flash from sd card, nadjes .zip ROMa i sacekas da zavrsi, ako je potrebno flashujes i gapps (google aplikacije koje nemas na marketu tipa: gtalk, playstore ..) i zatim iz menija izaberes reboot phone, prvi boot moze trajati malo duze nego inace i to je to..

Mozes iz recoverya da uradis wipe data, a iz advanced menija wipe dalvik i cache, pre nego sto instaliras novi ROM za svaki slucaj, nista te ne kosta.
[ Alex65 @ 14.01.2013. 23:19 ] @
Aaaaaaa, Zoki, uspeo sam ! Totalno je drugi izgled ali bar ima pomaka...Hvala !