[ Talicni2008 @ 14.12.2012. 12:50 ] @
Imam problem sa ovim resiverom, koliko mi je poznato on ima mogucnost gledanja TV programa sa PC-a, preko network konekcija, ali kad hocu da udjem na njegovu IP adresu javi mi:
"HTTP/1.1 404 Not Found Server: Mini Embedded Web Server Date: Fri, 14 Dec 2012 13:43:58 GMT Expires: 0 Pragma: no-cache Cache-Control: no-cache Connection: close Content-Type: text/html"
A to je adresa koja je podesena u resiveru za pristup... Ili za to treba neki software da bi mu se pristupilo... Bas prije nekih par sati mi je ispisao da je
izasao novi upgrade i instalirao sam ga, i bas u opisu upgrade pise da postoji mogucnost za gledanje programa na PC preko networka...
Pa ako neko zna kako to napraviti, molim za pomoc :)))
[ bobiska @ 15.12.2012. 08:47 ] @
Ponukan tvojim pitanjem, pokušao sam i ja da to uradim i uspeo. Dakle, prvo sam u Operi u adress bar ukucao IP adresu boxa, u mom slučaju 192.168.2.3 i bez problema je otvorio interfejs, tražeći username i password (root i root).

To ti je sva mudrost oko tog dela, ako ovo ne uspeš, onda imaš problem sa lokalnom mrežom, a tu ne mogu da ti pomognem bez dublje analize, jer može da bude mnogo uzroka. Za početak, Alien treba da bude naravno ukljkučen, treba da mu bude dodeljena fiksna IP adresa, DHCP isključen. Ako ti je router 192.168.1.1, Alien treba da bude npr. 192.168.1.22, a gateway je IP adresa routera. To verovatno znaš, ali nije zgoreg da se ponovi zbog drugih ljudi.

Posle upisa ove dve stavke, pokušao je da učita sliku sa boxa, ali je Opera prijavila da nedostaju neki plugini, ali nije rekla koji, verovatno misleći da treba da gledam u pasulj i da gatam. Zato sam otvorio Firefox, koji je naravno skinuo Java runtime 1.7 i VLC Player. Restart Firefoxa i sve je proradilo.
Ipak, ne vidim neku posebnu svrhu ovoga, jer nisu ubacili opciju snimanja. Pokušao sam da stream sa boxa pokrenem direktno iz VLC-a umesto iz browsera, ali ne ide, mada nisam nikada koristio vlc, pa ako neko uspe, neka napiše šta i kako...
A da, evo slike kako to izgleda:



[ symbian_6p @ 16.01.2013. 08:45 ] @
nemam taj risiver,ali znam kako da gledas Stream iz Box-a u VLC,ako koristis Enigmu 2(za Spark ne znam da li moze).....
otvoris u browseru Ip adesu box-a.....i otvori se web interface od Enigme 2.....pored svakog kanala,treba da se pojavi mala kao ikonica monitora.....kliknes na to,i mozes da sacuvas taj fajl(obicno se zove'stream.m3u')taj fajl pokrenes u VLC,kao bilo koji drugi,i on ti otvara taj kanal....za to vreme dok taj kanal sljaka na kompu...mozes na risiveru da gledas neki drugi,ali sa istog transpordera(kako to da znas:)...udjes u meni i kanali koji nisu Zamuceni,njih mozes da gledas....
meni je najbolja druga opcija....koja omogucava i snimanje na Pc....(mada moze i sa VLC da se snima...)
instaliras zadnji XBMC 12....u njemu ima plugin VU+Enigma 2 Client....podesis parametre,od risivera...i gledas sve kanale sa favorit liste u risiveru(ako risiver stavis u Sleep mode,mozes na XBMC da menjas kanale,kao da si na drugom risiveru,a radi mu i EPG)....:)
sve sam ovo testirao na Mac-u(XBMC 12)i na Android telefonu,uz pomoc programa....DroidMote+Darron Player...radi savrseno...
pozdrav
[ commando @ 16.01.2013. 13:32 ] @
Covek je pitao i naveo da ne moze da se spoji i to mu je bobiska odgovorio. Neka otvori telnet i neka proba da se spoji na ip od amiko ili preko ftp ako radi mora da radi i web.
[ symbian_6p @ 16.01.2013. 13:58 ] @
da,a Bobiska ,je na kraju pitao u vezi VLC-a....:)
nego kad smo vec kod Aliena....drugar nikako da ubaci drugu E2,preko vec ubacene E2....i onda uhvati tu staru HREnigmu 2,i nju normalno ubaci.....?
neki lik mu napisao da mu treba za Spark neki WL Tool plugin,sa kojim mora prvo da izbrise staru E2.....gde moze to da nadje......?

[Ovu poruku je menjao symbian_6p dana 16.01.2013. u 15:29 GMT+1]
[ bobiska @ 17.01.2013. 09:16 ] @
Taj neki lik sam isto ja verovatno, s drugim nickom na drugom forumu. A što se tiče nalaženja...
http://www.linux-sat-keys.com/...ad.php/4989-plugin-WLTool-v0-2

[Ovu poruku je menjao bobiska dana 17.01.2013. u 10:37 GMT+1]
[ spaled @ 29.03.2013. 17:27 ] @
Jel može preporuka za Enigmu2 za ovaj model ali da radi dobro ?
[ bobiska @ 29.03.2013. 19:18 ] @
http://code.google.com/p/tdt-a...3_a65db78.zip&can=2&q=

Ruska od AR-P tima radi najbolje i najstabilnije. Ima manu, ne pamti DVB titlove, tj. posle promene kanala, moraš ponovo da postaviš jezik za titlove. Pa ako ti ta opcija treba jer gledaš kanale sa našim dvb titlovima, posle instalacije ćeš ovde da postaviš fajl koji ti budem rekao, ja ga modujem da ti titlovi rade i voziš.
Na specijalizovanom Alien forumu smo se složili da je ova Enigma najbolja.
Još bolje je da skineš ovu:
http://code.google.com/p/taapa...-g7bde584.zip&can=2&q=

To je ista ta, samo modovana, ubačeni su dobri pluginovi, izbrišeš par onih koje nećeš da koristiš i imaš odličnu E2. I za nju važi priča sa titlovima.

Možeš da probaš i ovu nemačku, kome radi - radi odlično. Štos je u tome što zavisi od toga koji ti je rev. hardvera, pa ako ti se uklopi, to je to. Druge enigme ne treba uzimati u razmatranje.
http://images.hdmedia-universe...09_nodebug_Diff0_gst_Flash.zip
[ spaled @ 29.03.2013. 21:22 ] @
bobiska hvala ti na trudu probaću sutra. :)
[ spaled @ 30.03.2013. 16:40 ] @
Ne mogu nikako da instaliram enigmu2 radim po ovom tutorialu.http://www.youtube.com/watch?v=_NeksQiBSUQ
[ bobiska @ 30.03.2013. 18:09 ] @
Pusti to, editovaću ovaj post kada ti nađem pravu stvar, sačekaj malo...

EDIT: Plagin sa jednog od ova dva linka instaliraš standardnim putem u Spark:
https://dl.dropbox.com/s/b8o8k...TZVOHiOhsYgHyC7gswOHw&dl=1

https://www.dropbox.com/s/4ird...e2upgrade-restore%20plugin.zip

Onda radiš dalje iz Sparka po uputstvu na kraju ovog posta. Ovo što si gledao na YT je odavno prevaziđen, spor i dosadan način, gde mnogi usb stickovi prave problem. Toga ovde nema, još ako imaš Spark 1.2.58se, direktno iz njega (u podešavanjima ideš na fabričko podešavanje i tu je poslednja stavka nešto tipa "boot to enigma") posle instalacije ideš u Enigmu. Ako imaš neki noviji, moraš dugme pozadi, pa:

Citat:
OFF prekidačem iza, stisnuti OK, pa ON na prekidaču do poruke FORC, onda stisnuti DOWN, na display-u će ispisati ENIG, pa OK dok ne počne odbrojavanje na display-u.Sačekati da se podigne E2.


Instalacija plugina u Spark i instalacija enigme:

Citat:
Installation instructions:

Unpack the archive, then copy the folder "plugin" and its contents to a USB flash drive (FAT32).
Plug it into the unit, then a pop-up message appears.
Follow the instructions - done.

Once it is installed, use this plugin, from within Spark OS to easily install Enigma2 or save your already installed E2.
How to install E2 images?
--- --- --- -----------------------
* Unpack desired E2 Image and send the 2 files (uImage + e2jffs2.img) to the USB stick (make a folder enigma2 and have no other folders or files on it), then plug the USB stick into your Alien receiver
* Start the plug-in plugin_e2upgrade.s by pressing the OK button in the relevant Settings menu. Click the red button if it does not work.
* Choose your path: /storage/c/ ... (ovde znači ideš do samog foldera "enigma2", uđeš u njega i pritisneš crveno kako ti i kaže sledeći korak)
* Then press the red button
* E2 install - done...

How to backup E2 Images?
--- --- --- ------------------------
* USB flash drive needs to be plugged into Alien1/2
* Choose your path: /storage/c/...
* Then press the green button
* The E2 image is saved in the /storage/c/back_of_e2


[Ovu poruku je menjao bobiska dana 30.03.2013. u 19:30 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao bobiska dana 30.03.2013. u 19:33 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao bobiska dana 30.03.2013. u 19:35 GMT+1]
[ spaled @ 30.03.2013. 19:32 ] @
Ne vredi neće... Sve sam odradio kako treba i kad sam startovao enigmu krenulo odbrojavanje, boot, load i onda se ugasi skroz i ništa ne svetli čak nije ni u stand by-u.

[Ovu poruku je menjao spaled dana 30.03.2013. u 21:57 GMT+1]
[ bobiska @ 31.03.2013. 09:53 ] @
Morao bi malo više detalja...

- Plugin ti je javio na kraju da je enigma uspešno instalirana?
- Koja verzija Sparka ti je u boxu? Pitam, jer nisi podigao enigmu bez gašenja pozadi.
- Da li si ranije instalirao neku enigmu?
- Za svaki slučaj... imaš A1, a ne A2?
- Siguran si da si sve odradio kako treba? Posebno u delu kod forc->down... ?

Nemam više ideja osim jedne koja je meni pomogla kada sam imao sličan, ali ne isti problem. Dakle ako si već ranije instalirao neku enigmu, ili ako si nešto zeznuo prilikom neuspešnih instalacija, možda pomogne plugin za Spark - WLTool, kojim iz Sparka očistiš sve tragove ranijih instalacija.
Nema racionalnog razloga da ti se desilo ovo što si naveo u prethodnom postu, ako si siguran da si sve odradio po ps-u, osim ako nije zeznuto nešto što WLTool popravlja. Dakle instaliraš ga kao svaki plugin, otvori i videćeš opciju u stilu "erase enigma" ili slično... posle toga sve ispočetka i pazi na svaki korak i pogotovo na momenat kada plugin instalira enigmu, da li ti daje poruku da je ista uspešno instalirana.

https://dl.dropbox.com/u/9960163/upload%20forum/WLToolv02.zip
[ spaled @ 31.03.2013. 15:04 ] @
instalrao sam WLTool plugin i uključio ga ali ne znam gde da nađem tu opciju "erase enigma" ?
[ bobiska @ 31.03.2013. 18:11 ] @
Pa piše ti dole u Sparku, koliko se sećam crveno dugme je za editovanje plugina. Znači OK ga pokreće, a dole na dnu strane piše koje je dugme za ulazak u plugin i intervencije u njemu.
[ spaled @ 31.03.2013. 18:31 ] @
E uspeo sam !! hvala ti ko bratu što si imao strpljenja :) WLTool je odradio posao.
[ bobiska @ 31.03.2013. 18:41 ] @
Odlično, uživaj ;)
[ spaled @ 04.04.2013. 22:59 ] @
Ne mogu nikako da ubacim listu kanala u Spark, skinuo sam preko 10 listi sa raznih foruma iskopiram na fleš ubacim onda idem na opciju upgrade from usb i uvek mi izbaci "upgrade type error" čak sam menjao i fleške ali uvek isto.Jel zna neko šta to može da bude problem ?
[ bobiska @ 06.04.2013. 09:00 ] @
Uf, zaboravio sam Spark ludorije, ali ti zavisi od formata liste, t. načina kako je backupovana. Neke liste se ubacuju

MENU>SYSTEM>UPGRADE>UPGRADE FROM USB

Ako je u pitanju onih nekoliko XML fajlova, onda

MENU>SYSTEM>UPGRADE>DATABASE TRANSFORMER... pa se dalje ne sećam, ali kazaće ti se samo ;)
[ spaled @ 06.04.2013. 17:53 ] @
Neće, ako neki ima proverenu listu za Spark zamolio bih da postavi.
[ spaled @ 21.04.2013. 00:52 ] @
Jel može Spark da zapamti titlove kao enigma ? Svaki put kad uključim moram da uključim Srpski titl jer neće da zapamti a nema reboot kao enigma.
[ Sava @ 27.04.2013. 08:08 ] @
Iskoristiću ovu temu da postavim jedno pitanje o Alienu, nadam se da nećete zameriti.

Zanima me njegov displej, tačnije da li je moguće prebacivanje tv/radio i biranje kanala samo putem displeja, bez uključenja tv-a?
Meni je ovo važna opcija jer dosta slušam satelitski radio, a ni na jednom od jeftinijih prijemnika unazad dosta godina nisam video tu mogućnost.
[ spaled @ 27.04.2013. 22:42 ] @
Misliš da na displeju pokaže broj kanala koji je odabran ? To može.
[ Sava @ 28.04.2013. 15:59 ] @
Da, na prvom digitalnom koji sam imao mogao sam na daljincu da prebacim na radio i on pokaže recimo R14 i tako sam znao da sam na Oldie Radio na primer. Ako to može onda je ok.
[ bobiska @ 02.05.2013. 08:36 ] @
Ne sećam se kako je na Sparku, ali Enigma pokazuje i broj i ime kanala.
[ spaled @ 02.05.2013. 20:13 ] @
Ima raznih podešavanja ja sam stavio samo sat, znam da može broj kanala a mislim da može da ispiše i naziv kanal.U opcijama imaš raznih podešavanja što se toga tiče šta hoćeš da ti bude na displeju.