[ WoWusrcu @ 14.12.2012. 23:41 ] @
Ovako, u moj stari pc konfiguracije ( asus a8r-mx vintage, barbone sistem) sam ubacio graficku kartu amd hd 6450. Na sajtu amd-a kaze da je preporucljivo imati napajanje od 400w, moje napajanje je 300w, asusovo. Koristim 2 ata hdd-a i ovu graficku, sto se tice upgradea samo to. Moje pitanje je , da li ce sve to moje napajanje dobro podneti, kartu koristim i sada bez problema ali bih voleo da mi neko vise strucan kaze nesto o ovome. I ako neko zna neki softwer ako postoji za proveravanje upotrebe vataze napajanja, kao monitoring neki.

Hvala
[ gilopile @ 15.12.2012. 00:13 ] @
Kartica nije neki veliki potrosac i trebalo bi da radi bez problema na tom Asus napajanju, jer je ipak dosta kvalitetno i 300W(pravih) bi bilo dovoljno. Ali, uvek postoji ono ali,:) Da bi bio siguran i da das malo oduska PC-u, kupi ipak neko malo jace napajanje, tipa LC od nekih 450W i miran si.

Mozes nam i uslikati nalepnicu tog asus napajanja da vidimo sta i kako. Softwerskih resenja nema za trenutno merenje potrosnje komponenti, ali ima sajtova gde navedes komponente i izracuna ti potrosnju i po tome se navodis i ides u kupovinu napajanja.

Dakle sve zavisi od kvaliteta napajanja...Ja sam, recimo, bez problema terao standardnu AM2 masinu sa x2 procesorom i Atix1950pro na chiftec-u od 300 wati par godina bez ikakvih problema. Dok bi kinez od 300W ispustio dusu trenutno:)

http://www.extreme.outervision.com/psucalculatorlite.jsp
http://www.thermaltake.outervision.com/
[ WoWusrcu @ 15.12.2012. 01:41 ] @
Hvala na brzom odgovoru :) Evo i nalepnice
Ne planiram da ulazem u ovaj pc jer je prilicno star i imam novi, tako da cu ostaviti da radi na ovom napajanju ,pa kako bude. Nadam se da necu imati problema iako je komp star oko 7god :)
[ gilopile @ 16.12.2012. 02:23 ] @
Rokaj sa tim Asusom i neces imati problema. Dobro je to napajanje. Koliko se vidi sa slike ima dve grane 12V od po 18A i to je sasvim ok da istera tu konfuguraciju.
[ Binary Mind @ 16.12.2012. 13:55 ] @
To je Bestec-ovo napajanje po podacima koji su vidljivi. Spada u OK proizvodjace i bez problema ce gurati takve komponente. Bestec-ova napajanja mogu se naci u nekim starijim HP, Acer i ostalim poznatijim brandname konfiguracijama...
[ WoWusrcu @ 16.12.2012. 15:39 ] @
>