[ Shumadinac89 @ 15.12.2012. 07:11 ] @
Pozdrav ljudi, treba mi mala pomoc oko jednog zadatka sa Regex clasom u C#. Dobio sam projekat na faksu da uradim zadatak sa regularnim izrazima, a jedino sto smo radili na faksu je bio rad sa tekstualnim fajlovima i bazom podataka, tako da mi je ovo malo teze da skapiram. Pokusavao sam da skapiram kako funkcionise klasa, al mi ne sto ne ide... Treba mi samo mala pomoc oko pocetka zadatka, a ja se nadam da cu dalje uspeti sam. Sve u svemu evo ga tekst zadatka, pa bih bio zahvalan ako neko moze da pomogne!

Treba da proučite rad sa regularnim izrazima u .NET Framework-u i da napravite aplikaciju koja će koristeći usluge .NET Framework-a za rad sa reg. izrazima omogućiti korisniku sledeće funkcionalnosti.

1. Korisnik može da učita tekst iz proizvoljnog tekstualnog fajla koji bira pomoću Open File dijaloga. Tekst učitanog fajla se prikazuje u višelinijskom tekstualnom polju sa skrolbarovima,
2. Postoji tekstualno polje (jednolinijsko) u koje korisnik može da unese regularni izraz i tekstualno polje (jednolinijsko) u koje korisnik može da unese tekst za zamenu.
3. Tekstovi u tri pomenuta tekstualna polja predstavljaju ul azne parametre za obradu pomoću regularnih izraza. Pomoću usluga NET Frameworka za rad sa regularnim izrazima treba generisati tekst koji će biti prikazan u tekstualnom polju za rezultat. Ovo polje treba da bude višelinijsko sa skrolobarovima.
4. Korisniku treba omogućiti da sačuva u sadržaj tekstualnog polja u kome se nalazi rezultat u proizvoljan tekstualni fajl koji bira pomoću Save File dijaloga.

Primer:
Sadržaj tekstualnog fajla (odnosno tekstualnog polja u kome je prikazan tekst fajla):
Petar,Petrović,1980,24,A;
Mika,Mikić,1975,45,B;
Laza,Lazić,1985,32,C;

Regularni izraz:
(.*),(.*),(.*),(.*),(.*);

Tekst za zamenu:
$2-$1-$4-$5

Rezultat koji vraća obrada je:
Petrović-Petar-24-A
Mikić-Mika-45-B
Lazić-Laza-32-C

Hvala u napred!!!