[ siouxyu @ 15.12.2012. 15:01 ] @
ploca je sapphire hydra black p67, 8gb rama, zvucna na ploci. ssd na sistemu..hard maxtor 640gb, dva LG dvd rezaca...sve sata
kuciste chieftec i napajanje...

pre nekoliko dana primetim neko cudno krckanje u zvuku, kao neki staticki da dolazi odnekud, nabavim usb zvucnu, ista stvar, nabavim neko kung fu napajanje, zakacim plocu i ssd i krcknje nestane...znaci napajane riknulo...kupim drugo, zamenim...i krckanje se ponovo pojavi, ja naravno poludim.....zakacim staro napajanje (da probam..na stolu) i krckamnje opet nestane....pocnem da otkacujem sve nepotrebne komponente i dodjem do toga da se krckanje pojavljuje cim zakacim dvd, i to bilo koji od njih....za mene to nema nikakve logike...znaci to je to..nesto nije u redu sa DVD uredjajima...ali koja je logika da oba prave isti problem...jedan je noviji , jedan stariji LG...ili je nesto drugo u pitanju....

Jel neko ima neku ideju? Hvala
[ jolemisa @ 15.12.2012. 17:06 ] @
ja sam pre neki dan imao slicnih problema,ali samo sa jednim zvucnikom.Sve sam raskacivao i vraco ponovo na svoje mesto,samo kod mene je bilo kao da je cvrcak usao uzvunik.Posle svi h tih pokusaja jednostavno sam ponovo intalirao svoje audio drajvere i sve je prestalo.Probaj nista ne mozes pkvariti.
[ siouxyu @ 16.12.2012. 00:12 ] @
zaboravih da spomenem.....da sam probao vise razlicitih drajvera....cak i onaj sa cd.a koji sam dobio sa plocom...uvek isto....prestane samo kada otkacim oba dvd drive.a
[ Binary Mind @ 16.12.2012. 02:40 ] @
Probaj sledece (Windows 7): Control Panel > Sound > izaberi "Speakers" > klikni na "Properties" u desnom donjem uglu > Levels > mutiraj ili pomeri "siber" od "CD Player" skroz levo da vrednost bude "0". Javi ako je pomoglo.
[ siouxyu @ 17.12.2012. 16:16 ] @
samo da kazem da sam resio problem, naime posto ploca ima 7 sata |4X3gb i 3X6GB) kada sam malo proucio plocu, shvatio sam da je serviser pri sklapanju racunara ubo oba dvd ja u sata 3, a hdd u sata 2...ja sam ih promenio raspored i problem je nestao....kakve to ima veze, ja pojma nemam....ali eto...pozdrav i hvala svima na pomoci