[ bakara @ 20.12.2012. 14:15 ] @
Kao sto i sam naslov kaze, danas mi se brickovao, jutros sam ga koristio normalno, i kada sam ga uzeo sa stola nije odgovarao na tastere.
Pokusao sam da drzim power taster 10 sec ali dolazio sam samo do uvodnog logoa i tu je stajao.

Preko racunara sam uspeo da ga ubacim u recovery mod, ali tamo kao da se ne vidi interna kartica, tako da nisam uspeo odatle da podignem sistem.

Zatim sam rom prebacio na externu SD i preko recovery probao da ponovo instaliram rom, ali je napisao aborted i da ne moze da mountuje internu mmc.
Posle ovoga vise nisam imao ni uvodni logo koji sma dobijao do tad vec se telefon odmah bootovao u recovery mod.

Kao krajnje resenje prebacujem telefon u download mode i preko odina pokusavam da vratim na fabricki 2.1, medjutim posle resetovanja dobijam sliku prazne baterije koja se pali/gasi
Ulazim ponovo u download mode i u odinu cekiram polje phone bootloader update, kliknem na start i dobijem failed, telefon se sam ugasi.

Skidanjem sa kabla telefon se pali, ekran je crn sa slikom telefona znakom uzvika i racunara, u download mode ne mogu vise da udjem na klasican nacin.
Sta god da uradim i cim ubacim bateriju dobijam ovu sliku telefona i racunara sa trouglom i znakom uzvika.

Telefon je galaxy S - T959 vibrant, imao je modovani rom na sebi [4.1.2][3.1] Slim Bean, i do sad je radio savrseno, najvise me brine sto se u recovery nije videla interna mmc.

Dajte neke ideje sta jos da probam.



[Ovu poruku je menjao bakara dana 20.12.2012. u 15:39 GMT+1]
[ Jbyn4e @ 20.12.2012. 18:43 ] @
Probaj ovo odavde...
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=775911

Ili eventualno ovo
http://forum.xda-developers.co...ad.php?p=17858853#post17858853
(pominju taj tvoj vibrant telefon)...
[ pajaja @ 20.12.2012. 20:45 ] @
Da li imas neki bekap koji mozes da pokusas da vratis? Kakva greska ti se tacno pokazuje kada ne moze da vidi emmc? Mozda ces morati da formatiras/reparticionises emmc, potrazi odin programcic i .pit fajl za tvoj telefon koji ce koristiti.
Generalno je ista procedura kao ovde: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1448765
[ bakara @ 20.12.2012. 21:00 ] @
Imam back up, ali telefon je brikovan i ne mogu mu nista.

Generalni savet je ako je aparat brikovan da se flesuje preko Odina ubacivanjem .pit i .tar fajla i vrati na fabricki 2.1.

To sam upravo i uradio, i cak i dobijem poruku passed ali telefon dalje od logoa ne mrda.

Evo malo pre sam pokusao i ako na ekranu stoji ovo:
Inace ova slika je poznata kao: Black_Screen_of_Death

Odin ga je prepoznao, i krenuo flesovanje, ali radost je kratko trajala jer sam po zavrsetku dobio opet ovo:
Citat:
bakara
Kao krajnje resenje prebacujem telefon u download mode i preko odina pokusavam da vratim na fabricki 2.1, medjutim posle resetovanja dobijam sliku prazne baterije koja se pali/gasi


A kada se ponovo resetuje umesto Black_Screen_of_Death dobijam ponovo logo koji stoji.

Pomak je sto sam sklonio Black_Screen_of_Death, ali vracanjem na fabricki rom nemam vise ni recovery.

Zabolela me je glava vise od citanja XDA, pa sam postavio ovde ocekujuci neku ideju.
Ima li nekog ko ima iskustva za brickovanim aparatima?

Najcudnije je sto se iz cista mira ugasio, nije ubacivan nikakav pogresan rom.





[ S A J A @ 21.12.2012. 08:24 ] @
Citat:
bakara:
Kao krajnje resenje prebacujem telefon u download mode i preko odina pokusavam da vratim na fabricki 2.1, medjutim posle resetovanja dobijam sliku prazne baterije koja se pali/gasi
Ulazim ponovo u download mode i u odinu cekiram polje phone bootloader update, kliknem na start i dobijem failed, telefon se sam ugasi.


Meni se to više puta desilo kad sam petljo sa romovima i uvek je bilo rešenje to što si naveo: download mode, odin i flešovanje nekog roma verzije 2.3, samo ubaciš rom u PDA sekciju i pustiš flešovanje. Konkretno taj rom koji sam ja koristio posle brikovanja (par puta) je I9000XXJW4_I9000OXAJW4_XEU (potraži ga na internetu). E sad, tu postoje razne kombinacije "odin-ovanja". Ima varijanta kad se koristi particioniranje a kad ne, mislim da treba to da uključiš jer prelaziš sa novijeg roma na stari (razlikuje se file sistem). Kad je uključeno particionisanje onda moraš da učitaš PIT fajl s1_odin_20100512.pit (nađi ga na internetu). Ako ti posle restarta prijavi neki problem sa Data folderom onda treba preko Odina da flešuješ dbdata.rfs.tar fajl, takođe kroz PDA sekciju (nađi ga na internetu). To je otprilike to, meni je to bila rutinska operacija kad sam imao Galaxy S. Posle kad sam prešao na Note, on je stigao sa ICS 4.0.4 pa kad sam menjao na JB 4.1.2 opet sam nešto zabrljao i brikovao se, tada sam sa njim opet prošao gorenavedenu proceduru pa stavio 4.1.2 (XXLSA). Sad više ne diram.

Malo me buni to što kažeš da ti se pojavljuje poruka o praznoj bateriji i da se ugasi, jesi proverio dali ti je baterija napunjena? Ja sam uvek menjao romove sa punom baterijom pa nisam imao tih problema. Stavi ugašen telefon 2 sata da se napuni baterija pa probaj onda. Ako to ne uspe, moguće da je zeznut softver za kontrolu punjenja pa neće da se puni, onda jedino da odneseš bateriju kod nekoga sa istim (ali ispravnim) telefonom da ti napuni pa da kreneš u akciju.
[ Toxter @ 21.12.2012. 08:42 ] @
Ne znam koliko ce ti pomoci ali ja sam slicnu situaciju imao sa HTC Desire.
Na kraju sam nasao neki RUU....exe (mislim da je to zvanicni HTC-ov program).
To kad sam pokrenuo bukvalno je pisalo "ukljuci telefon u USB i ne diraj sledecih 5 min". :)
Posle toga sam dobio factory HTC Sense restore-ovan (a brikovao mi se na Cyanogenmod-u).

Nadam se da nesto slicno RUU... programima ima za Samsung, pa probaj naci.

Pozdrav
[ bakara @ 21.12.2012. 11:34 ] @
Citat:
S A J A:
Malo me buni to što kažeš da ti se pojavljuje poruka o praznoj bateriji i da se ugasi, jesi proverio dali ti je baterija napunjena? Ja sam uvek menjao romove sa punom baterijom pa nisam imao tih problema. Stavi ugašen telefon 2 sata da se napuni baterija pa probaj onda. Ako to ne uspe, moguće da je zeznut softver za kontrolu punjenja pa neće da se puni, onda jedino da odneseš bateriju kod nekoga sa istim (ali ispravnim) telefonom da ti napuni pa da kreneš u akciju.

Nisi dobro razumeo ovo.
Posle Odina, posto je telefon i dalje na kablu on daje onu sliku baterije koja se inace prikazuje kada je telefon na punjacu i to je normalno, samo sto se ta slika pali/gasi umesto da stoji stalno kada telefon nije upaljen i sto je u mom slucaju baterija sigurno puna a ne prazna.
Ali ja ovo ipak pripisujem neuspeloj instalaciji androida, pre nego da je crkla kontrola punjenja. Ako je nesto riknulo to je particija na kojoj treba biti OS.

Kako to da probam da oporavim?

Citat:
S A J A: Meni se to više puta desilo kad sam petljo sa romovima i uvek je bilo rešenje to što si naveo: download mode, odin i flešovanje nekog roma verzije 2.3, samo ubaciš rom u PDA sekciju i pustiš flešovanje. Konkretno taj rom koji sam ja koristio posle brikovanja (par puta) je I9000XXJW4_I9000OXAJW4_XEU (potraži ga na internetu). E sad, tu postoje razne kombinacije "odin-ovanja". Ima varijanta kad se koristi particioniranje a kad ne, mislim da treba to da uključiš jer prelaziš sa novijeg roma na stari (razlikuje se file sistem). Kad je uključeno particionisanje onda moraš da učitaš PIT fajl s1_odin_20100512.pit (nađi ga na internetu). Ako ti posle restarta prijavi neki problem sa Data folderom onda treba preko Odina da flešuješ dbdata.rfs.tar fajl, takođe kroz PDA sekciju (nađi ga na internetu). To je otprilike to, meni je to bila rutinska operacija kad sam imao Galaxy S. Posle kad sam prešao na Note, on je stigao sa ICS 4.0.4 pa kad sam menjao na JB 4.1.2 opet sam nešto zabrljao i brikovao se, tada sam sa njim opet prošao gorenavedenu proceduru pa stavio 4.1.2 (XXLSA). Sad više ne diram.


Evo slike kako izgleda zavrseno flesovanje, posle kog ne moze da se upali:



Posto nemam recovery mode, kako kontam Odin mi je u stvari i jedino cime mogu pokusati da popravim stvar, posto telefon ide bez problema u download mode.

Znaci u Odin ja redovno ubacim 2 fajla:
s1_odin_20100512.pit
T959UVJFD.tar

Nigde nisam video da neko pominje dbdata.rfs.tar fajl, mozes li a mi ga posaljes da probam?
[ bakara @ 21.12.2012. 14:21 ] @
Citat:
bakara:
Nigde nisam video da neko pominje dbdata.rfs.tar fajl, mozes li a mi ga posaljes da probam?

Iskopao sam ga na netu i preko Odina ubacio u PDA polje, ali opet nista :(

Probao sam i Heimdall One-Click, takodje bezuspesno.

Znaci li nekom nesto ovo:


[ S A J A @ 21.12.2012. 18:32 ] @
Citat:
bakara:
Ali ja ovo ipak pripisujem neuspeloj instalaciji androida, pre nego da je crkla kontrola punjenja. Ako je nesto riknulo to je particija na kojoj treba biti OS.
Kako to da probam da oporavim?
...
Evo slike kako izgleda zavrseno flesovanje, posle kog ne moze da se upali:

Posto nemam recovery mode, kako kontam Odin mi je u stvari i jedino cime mogu pokusati da popravim stvar, posto telefon ide bez problema u download mode.

Znaci u Odin ja redovno ubacim 2 fajla:
s1_odin_20100512.pit
T959UVJFD.tar


Koliko vidim sve si uradio kako treba. Da, kad je telefon "bricknut" onda ti radi samo Download mod i sa Odinom stavljaš novi rom. Možda je taj tvoj rom nekako oštećen ili nekompatibilan, probaj da skineš onaj gore koji sam ja koristio, on je 2.3.6 stock (nemodifikovan tj. fabrički) android za Englesko tržište, mnogo dobar rom, koristio sam ga baš dugo i par puta je poslužio za rešavanje bricka. http://www.sammobile.com/firmware/?page=8&view=3870


Citat:
bakara:
Nigde nisam video da neko pominje dbdata.rfs.tar fajl, mozes li a mi ga posaljes da probam?


Taj fajl se flešuje samo kada imaš problem posle promene roma, da ti prilikom boot-a ispiše "can't mount dbdata". Ti nemaš taj problem pa nema potrebe da se baviš tim fajlom. Ako ti se kojim slučajem pojavi, kao što se meni pojavio mislim dva puta, onda možeš da se informišeš o toj grešci na http://snappybytes.blogspot.co...nt-mount-dbdata-error-sgs.html
[ bakara @ 21.12.2012. 20:40 ] @
I ja sam se nadao da je rom pogresan, ali evo sad kad si ovo napisao uradio sam i HashTab MD5 verifikaciju i fajlovi kojima flesujem su u redu, ali sad primecujem da oni savetuju stariji Odin 1.7 a ja sam koristio 1.85, sada gajim tracak nade da je do toga, ostaje to da probam.



Inace taj rom sto predlazes je za I9000 a ja imam T959, jesu slicni ali nisu identicni (moj nema dugmice), ovo su romovi za moj:
http://www.sammobile.com/firmware/?page=8&view=3870

ali tu na spisku nema T959UVJFD (android 2.1) kojeg preporucuju na XDA, ima li ovo nekakve veze?

[ S A J A @ 21.12.2012. 22:29 ] @
Ja sam koristio Odin 1.85 i sve radi dobro, ne verujem da je do njega mada ništa te ne košta da probaš. Jesi pogledao na YouTube-u? Evo našao sam ovaj video, čovek je odradio sve o čemu smo i pričali, pogledaj pa uporedi sa tvojim postupkom. Možda da skineš taj rom koji se spominje u videu pa da sa njim probaš.

[ bakara @ 22.12.2012. 14:26 ] @
Da, tacno tako i ide postupak.
Odgledao sam gomilu klipova (u njima cak koriste Odin v1.0) i uvek posle postupka ubacivanja roma (po pravilu uvek T959UVJFD), telefon se resetuje i izadju ona zuta slova, e kod mene tih slova nema :(

Gubim nadu, ima li neki savet kome da odnesem?
[ S A J A @ 22.12.2012. 15:53 ] @
Sad mi jedna stvar pade na pamet... na ovom videu gore je bila isključena opcija Repartition a sad takođe i u ovom uputstvu takođe piše "DO NOT CHECK REPARTITION". Kod mene u Odinu, čim se doda PIT fajl on automatski checkira Repartition. Vidi da li si ti isključivao tu opciju i probaj još jednom sa isključenom. Možda je to u pitanju.

Možeš i da probaš sa Odinom v1.0, možda će on bolje da uradi.

Takođe probaj i ovo.

Nemam više ideja. Ako ništa ne pomogne nema druge nego da nosiš u neki servis.

[ bakara @ 22.12.2012. 17:39 ] @
Citat:
S A J A: Sad mi jedna stvar pade na pamet... na ovom videu gore je bila isključena opcija Repartition a sad takođe i u ovom uputstvu takođe piše "DO NOT CHECK REPARTITION". Kod mene u Odinu, čim se doda PIT fajl on automatski checkira Repartition. Vidi da li si ti isključivao tu opciju i probaj još jednom sa isključenom. Možda je to u pitanju.

Probao sam i to, i sa cekiranim i sa ne cekiranim Repartition, i sa bootloaderom, ali nista se nije promenilo ni na bolje ni na gore.

Nikada mi ni jedan telefon nije riknuo, a pogotovo nisam ocekivao da rikne sam od sebe dok stoji na stolu.

Ako neko zna servis koji bi mogao da ga opravi?
[ Ned123 @ 22.12.2012. 20:01 ] @
Rom koji si koristio u prvoj poruci koliko vidim po ispisu odina, nema bootloadere.
Ono što ti treba je fabrički ROM ali stvarno fabrički, identičan onme koji skida npr KIES i koji sadrži booloadere pošto mi se čini da si pobrljavio sec bootloader.
Idi na http://fus.nanzen.se/ i pokušaj skinuti jedan sa FUS downloader-om (windows program). Iznenadio bi se koliko je u stvari jako teško naći originalni nemodifikovani ROM na net-u.

ODIN koji ja koristim odavno (za Galaxy S) je 1.82 i nikad mi nije napravio nikakav problem. Pit file ti je OK.

Ne bih da te razočaram ali postoji realna mogućnost da je kod tebe došlo do hardverskog otkaza pošto kažeš da je problem nastao odjednom.
[ bakara @ 23.12.2012. 11:08 ] @
Poslao sam telefon na servis, ne mogu vise da gubim vreme sa njim, i sve vise verujem ili da je nesto riknulo ili da mu treba reparacija nekog dela softvera (particije) koja se ne resava prostim upisivanjem fabrickog roma.

Ne znam kakve su mi sanse za prodaju ovako brikovanog telefona?
Ako imate nekog ko bi mogao da mi resi problem sa telefonom moze na PP.

[Ovu poruku je menjao -V-O-Y-A-G-E-R- dana 23.12.2012. u 12:48 GMT+1]
[ miki069 @ 25.12.2012. 14:58 ] @
Bilo koji ozbiljniji servis koji ima JTAG box će ti rešiti problem.
Cena usluge je 25 do 40 evra.
[ bakara @ 25.12.2012. 16:11 ] @
Mozes li da mi objasnis sta bi servis trebao da uradi sa tim boxom i da li otvaraju uredjaj?
[ Ned123 @ 25.12.2012. 18:42 ] @
Skoro svi telefoni imaju JTAG konektor na ploči koji omogućava direktan flash firmware-a bez vađenja čipova (http://www.youtube.com/watch?v=T7edUXE7jLg). Da morao bi se otovriti ali čini mi se da kod tebe ovo nije potrebno. Ukoliko možeš odraditi flash sa Odinom, a shvatio sam da možeš, JTAG ti još ne treba. Tipujem da nešto nije u redu ili sa Odinom ili sa firmware file-om ili sa hardware-om?
[ bakara @ 25.12.2012. 19:17 ] @
Meni odradi flash sa Odinom i napise da je uradjeno sve, ali telefon i dalje ne pali.

Jos uvek je u servisu i po poslednjoj informaciji jjos uvek nije resen. Moguce da je los servis, ali mi se ne svidja ideja da otvore telefon bez da me pitaju.

Treba mi bar potvrda da je telefon neispravan da bih kupio drugi, ovako jos ne znam na cemu sam...
[ bakara @ 27.12.2012. 21:32 ] @
Poslednja informacija je da je crkao neki memorijski cip.
Cekaju deo zamenice ga.

Jel to moze tek tako da se promeni?
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 27.12.2012. 22:31 ] @
Sve može da se zameni, samo je pitanje ekonomska isplativost.
[ bakara @ 28.12.2012. 10:29 ] @
Znas li inace koliko uzmu za ovo krpljenje?

Verovatno uzmu cip sa drugog neispravnog?

Ja i dalje nesto ne verujem u tu popravku...
[ Ned123 @ 31.12.2012. 18:23 ] @
Ne bi ti trebali uzeti više od koju 10-inu €, ali bih pitao unaprijed na tvom mjestu...
Inače to je manje-više rutinska operacija ako je radi neko ko se razumije u lemljenje BGA čipova. Traži garanciju na rad za svaki slučaj, ukoliko drugi dio prethodne rečenice slučajno ne ispadne tačan :)
[ bakara @ 31.12.2012. 19:06 ] @
Nema vise sta da trazim...telefon je posle ove intervencije i zvanicno mrtav.

Znaci vise ne daje nikakve znake zivota, i to sve na novu godinu

Srecna NG!
[ JankoNIS @ 31.12.2012. 19:12 ] @
Steta... Srecno i tebi.
[ gile-gaga @ 04.01.2013. 16:03 ] @
pozdrav drugar,imao sam isti problem ali sa omnijom i jedino resenje je da odneses telefon u servis da ga zakace na jtag konekciju koja se koristi sa riffbox inace ja sam preko mesec dana isprobavao sve moguce vrste flesovanja i upisivanje novog boot i novog radio roma i vracanje officialnog roma ali sve je bilo bezuspesno isto mi se pojavljivalo kao sto ste i vi naveli u vasim komentarima.moj savet vam ja da pronadjete dobar servis koji radi to jel treba da se otvara telefon da bi se mogao zakaciti na jtag konekciji i naravno spremite od 30 eura pa do 60 eura za tu uslugu jel nije jeftina zavisi od telefona tako se krece i cena ja sam nazalost prodao omniu u takvom brikovanom stanju jel nije mi se isplatilo da placam toliko za popravku,nadam se da sam vam kolko tolko pomogao pozzzzz
[ bakara @ 04.01.2013. 22:57 ] @
Citat:
gile-gaga: i naravno spremite od 30 eura pa do 60 eura za tu uslugu jel nije jeftina zavisi od telefona tako se krece i cena ja sam nazalost prodao omniu u takvom brikovanom stanju jel nije mi se isplatilo da placam toliko za popravku,nadam se da sam vam kolko tolko pomogao pozzzzz


Ima sam i ja neke slicne ponude ali tih 60e bi bilo pola vrednosti telefona, a i niko tu nista nece a realno i ne moze da ti garantuje...
Tako sam ja presekao i dao ga vipu kao ekomotivaciju za 5000 din, mislim da vise i nisam mogao da dobijem za skroz mrtav telefon.

Koliko si dobio za tvoj?

[ miki069 @ 05.01.2013. 21:55 ] @
VIP daje realnih 5000 dinara ili samo motivaciju? Ne znam koje ste prevarante nasli da vam traze 60 evra za kacenje na JTAG? Cena za prijatelje je 20e, za musterije 30e, za ovce 40e.
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 05.01.2013. 23:21 ] @
Daje 5000 za svaki stari telefon koji se preda prilikom potpisivanja novog ili produžavanja starog ugovora.
[ bakara @ 05.01.2013. 23:53 ] @
Citat:
miki069:  Ne znam koje ste prevarante nasli da vam traze 60 evra za kacenje na JTAG? Cena za prijatelje je 20e, za musterije 30e, za ovce 40e.

Ovde vec 15 dana kukam da mi neko pomogne, i ti mi sad kazes da ima za 20€...?

LM, ja ipak mislim da to kod mene ne bi radilo jer je hardverski kvar u pitanju.

Inace, 5000 je naravno samo motivacija, potpisao sam ugovor na godinu dana, ali mi djavo ne da mira pa su me zvali i rekli da je doslo do greske i da ne moze na godinu i ekomotivacija...
[ Joker @ 06.01.2013. 08:55 ] @
Ne znam zašto nisi prodao telefon u delove i našao neki telefon za 10e koji ćeš dati vip-u za ekomotivaciju ?
[ calexx @ 06.01.2013. 09:30 ] @
Mnogo je i 10€, po bljuvacima viđam gomile krševa starih i više od desetak godina, sigurno bi ih dali za evro pa je tako mogao da uradi. ;)
[ bakara @ 06.01.2013. 15:57 ] @
Citat:
Joker: Ne znam zašto nisi prodao telefon u delove i našao neki telefon za 10e koji ćeš dati vip-u za ekomotivaciju ?


Ovaj samsung je mrtav, a nije u pitanju obican galaxy S vec vibrant.
http://www.gsmarena.com/compar...dPhone1=3416&idPhone2=3115
Mislim da imaju isto bateriju, punjac i zadnju masku (a to nisam ni dao).
Nisam ja kriv sto samsung pravi sto varijanti jednog istog uredjaja, a galaxy S je najbolji primer za to.

Imao sam ja po fiokama starih krseva ali su za razliku od samsunga ispravni, tako da oni imaju neku upotrebnu vrednost, a za ovaj samsung tesko da izvucem 5000 din.

To sto telefoni kostaju kod operatera ko u radnji je tek za posebnu diskusiju...
Lako je sada biti pametan...bio sam otvoren za sve savete ovih 15 dana, a tada niko nista...


[ shut_down @ 07.01.2013. 08:20 ] @
E, šta je na kraju bilo? Meni se nešto slično desilo juče. :-(
Prilikom Restore-ovanja ROM-a u TWRP-u resetovao se i ponovo ušao u njega. Posle par pokušaja ipak uspelo, čak sam i ušao u sistem, ali posle reboot-a umesto Samsung Logo-a na početku se pojavila slika kao na TV-u kada nema signala. I mogao sam da užem u TWRP recovery, Download mod... Flešovao sam stock fw, ali prilikom odlaska u stock recovery (instalacija posle flešovanja) kaže: Can't access to 'system/csc/VDI/system'. Mada posle toga piše i Successfully applied multi-CSC. Ali posle toga ide bootloop u recovery i Jovo nanovo. Pokušao sam sa 3 fw-a, onaj koji je bio pre, neki evropski i neki pre-rootovani. Sve isto. :-( U TWRP-u sam mogao da vidim internu memoriju, koliko mi je poznato 8GB memorije telefona je podeljeno na sistemsku, grafiku, particiju za aplikacije i data particiju. Što bi značilo da memorija nije otišla u večna lovišta.
Pre toga, kada sam imao TWRP instalirao sam i custom ROM ispočetka, po njemu je uspelo... Ali neće da se butuje, samo je išao bootloop u TWRP.
Ukoliko neko zna gde bih mogao da odnesem na servis da se sredi.

Unapred hvala.
[ gile-gaga @ 07.01.2013. 08:51 ] @
isto tako sam i ja resio da prodam telefon bar koliko toliko da izvucem pare jel nisam imao garanciju u servisu da ce da radi ok a trazili su mi 35eura za popravku a tel sam dao za 3500dinara a u pitanju je bio samsung omnia i900 8gb
[ gile-gaga @ 07.01.2013. 09:10 ] @
moj savet svima je da ko hoce da ima telefon sa operativnim sistemom a pri tom hoce da budzi telefon isprobava sisteme ne uzima samsung bez obzira koj model je u pitanju jel se tel brikuje i slicne stvari radi brljavi itd. ovo kazem jel ja kada uzmem tel prvo sto radim je da isprobam sve opretivne sisteme znaci desava mi se da za jedan isprobam (instaliram-flesujem)preko 20 sistema na jedan telefon dok ne nadjem koji mi odgovara a samsung je za takve stvari totalni promasaj od telefona dok je Htc broj1 jedini telefon koji mozete u kucnoj radinosti da dizete iz mrtvih ako se brikuje ili ako mu ubijete boot i slicno ne mora da se kaci na JTAG i slicno ovo kazem iz licnog iskustva jel koristim htc vec 5godina i promenio sam dosta modela
[ shut_down @ 07.01.2013. 10:34 ] @
Citat:
gile-gaga: moj savet svima je da ko hoce da ima telefon sa operativnim sistemom a pri tom hoce da budzi telefon isprobava sisteme ne uzima samsung bez obzira koj model je u pitanju jel se tel brikuje i slicne stvari radi brljavi itd. ovo kazem jel ja kada uzmem tel prvo sto radim je da isprobam sve opretivne sisteme znaci desava mi se da za jedan isprobam (instaliram-flesujem)preko 20 sistema na jedan telefon dok ne nadjem koji mi odgovara a samsung je za takve stvari totalni promasaj od telefona dok je Htc broj1 jedini telefon koji mozete u kucnoj radinosti da dizete iz mrtvih ako se brikuje ili ako mu ubijete boot i slicno ne mora da se kaci na JTAG i slicno ovo kazem iz licnog iskustva jel koristim htc vec 5godina i promenio sam dosta modela


Ovaj savet je dobar za kupovinu, ali ne i kada se brikuje telefon. :-P
[ shut_down @ 07.01.2013. 12:30 ] @
Citat:
gile-gaga:
isto tako sam i ja resio da prodam telefon bar koliko toliko da izvucem pare jel nisam imao garanciju u servisu da ce da radi ok a trazili su mi 35eura za popravku a tel sam dao za 3500dinara a u pitanju je bio samsung omnia i900 8gb


Taj telefon nije imao Android, imao je WM koliko vidim.
[ Blue82 @ 07.01.2013. 14:57 ] @
Zna li iko da li je root-ovanje, ili menjanje rom-a na androidu jednako pozudano kao instaliranje Windows-a na desktop racunaru ili ovde ipak postoje veci rizici tj nije predvidjeno za to. Malo pa negde procitam da na taj nacin nekom "crkne" fon. Da li je to do nestrucnog rukovanja ili jednostavno nije ni zamisljeno da mi to sami menjamo?
[ shut_down @ 07.01.2013. 16:33 ] @
Citat:
Blue82: Zna li iko da li je root-ovanje, ili menjanje rom-a na androidu jednako pozudano kao instaliranje Windows-a na desktop racunaru ili ovde ipak postoje veci rizici tj nije predvidjeno za to. Malo pa negde procitam da na taj nacin nekom "crkne" fon. Da li je to do nestrucnog rukovanja ili jednostavno nije ni zamisljeno da mi to sami menjamo?


Samo pazi da koristiš ROM ili firmware za svoj telefon.
[ Blue82 @ 07.01.2013. 16:44 ] @
Znas sta je ono sto ja ne razumem. Pronadjem primera radi aplikaciju One-Click root. I npr u njoj pise da je ona za sledece tipove telefona.... izmedju ostalog stavka je i "Svi Samsung Galaxy telefoni". E sad otkud ja znam da li je moj tip telefona postojao tada kada je tak genije to objavio. Neka program ne odgovara mom Galaxy-ju da li ce ona brickovati telefon ili ne moze da napravi nikakvu stetu, tj moze samo da radi ili da ne radi? Druga situacija nadjem kako se root-uje bas moj tip telefona, ali nisam siguran da li se program za root razlikuje od telefona do telefona ili od verzije Androida? Sta ako je genije tamo napisao skinuti fajl taj i taj... pa odraditi ovo i ono a on je to postovao pre pola godine a moj Android je jace ili slabije verzije od te? Da li ce se telefon brickovati ili ce sve biti ok? I kako ja to da znam jer nigde u tim tutorialima ne pise za koju verziju Androida je, vec samo za koji tip telefona je aplikacija?
Jedino sto sam pohvatao je da ROM mora biti samo za moju verziju ali mo nije jasno ko pise te ROM-ove? TO mi dodje kao piratksi Windows sa ko zna kakvim trojancima. Gde se skidaju zvanicni ROM-ovi? Znaci nikakve dodatne gluposti, black verzije vec samo fabricke varijante, pa se isproba da li ti jaca verzija bolje radi ili losije i sl.

I na kraju, da li se sve to uopste isplati. Malo pa neko kaze da posle toga ne moze da startuje telefon. Znaci kupis tel, doneses ga kuci, posle par dana experimentises i doplatis jos 50e da ti sve vrate na staro :D
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 07.01.2013. 22:13 ] @
Meni prethodni post govori da tebi ustvari ne treba root.

A što se tiče da li je program objavljen kada je postojao tvoj Galaxy, pogledaš kada je objavljen na marketu, tj. kada je ažuriran, pa ako je ove ili prošle godine, vrlo verovatno da će i na tvom telefonu raditi.

A nekad će sigurnosni propust kojim se root pristup dobavlja postojati i posle mnogo vremena u znatno novijim telefonima, budući da se ista koristi za neke druge, benignije stvari.

Root je možda i jednostavnije odraditi (i sigurnije), nego reinstalirati Win, jer kod telefona ne postoji more konfiguracija, kao kod dekstopa. Takav isti telefon je sekund pre tebe rootovao neki Indijac prateći uputstvo od slova do slova, a mesec pre tebe sam autor programa ili metoda, a između i more drugih ljudi, tako da ako se držiš uputstva od slova do slova, a obično su pisana da budu idiot proof, nećeš imati nikakvih problema zbog samog procesa rootovanja. Ali se opet zapitaj šta će ti root i šta njime dobijaš, pa će ti to biti odgovor na pitanje da li ti se isplati :)
[ Blue82 @ 08.01.2013. 05:25 ] @
Root mi treba zbog jedne jedine stvari. Kad je telefon novi, tako reci tek otpakovan, uradim root da bih drugim programom napravio backup sistema, pa tamo jednog lepog dana kad pocne da se koci od 1000 programa instaliranih/brisanih do tada, kao i na win-u da mogu mogu vratiti image sistema u prvobitno stanje. I ono sto mi nisi decidno odgovorio, da li sa root-ovanjem ako koristim pogresan program mogu brickovati telefon ili se ne moze desiti nista dok se ne menja rom (sto mi u sustini ne treba), bar za sada. Jer kao sto rekoh, ne daje mi se jos 50e za telefon koji jos "smrdi na nov" samo zato sto sam isprobao nesto o cemu nemam dovoljno informacija.

I eto, npr nisam imao pojma da se root radi na osnovu sigurnosnog propusta, mislio sam da je to standarna procedura za lunuks o kome nemam pojma nista, osim sto sam ga jednom skinuo sa desktop racunara i presnimio win-om :)
[ Zoran Milovanovic @ 08.01.2013. 09:35 ] @
Citat:
-V-O-Y-A-G-E-R-:
Meni prethodni post govori da tebi ustvari ne treba root.


A i sledeci..

@Blue, root ti ne treba da bi telefon vratio u pocetno stanje (bez 1000 aplikacija itd..), postoji "factory data reset" opcija u svakom androidu koji ce vratiti (fabricki ili custom) ROM na pocetno stanje ..

Ostavi se rootovanja i custom romova, ako ti se ne daju 50e, a mrzi te da proucis tematiku i ispratis do slovceta uputstva..

Ukoliko razumes i pratis uputstvo za rootovanje ili flashovanje custom roma, sanse za brikovanje telefona su male, reklo bi se zanemarivo male, ali odgovornost je uvek samo tvoja ukoliko se odlucis na taj potez..



[ bakara @ 08.01.2013. 10:50 ] @
Citat:
Zoran Milovanovic: A i sledeci..

@Blue, root ti ne treba da bi telefon vratio u pocetno stanje (bez 1000 aplikacija itd..), postoji "factory data reset" opcija u svakom androidu koji ce vratiti (fabricki ili custom) ROM na pocetno stanje ..

On ipak rece ovo:

Citat:
Blue82: Root mi treba zbog jedne jedine stvari. Kad je telefon novi, tako reci tek otpakovan, uradim root da bih drugim programom napravio backup sistema, pa tamo jednog lepog dana kad pocne da se koci od 1000 programa instaliranih/brisanih do tada, kao i na win-u da mogu mogu vratiti image sistema u prvobitno stanje.

Za ovo ipak treba root.

Ne moze samim rutovanjem nista da se pokvari, ako uzmes pogresan program jednostavno ti telefon nece biti rutovan.
Menjanje roma je vec mnogo rizicnija operacija i tu su vec mnogo vece sanse da nesto podje naopako.

Naravno slazem sa tim da ipak treba dobro iscitati uputstvo, pre bilo kakvog cackanja.
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 08.01.2013. 11:00 ] @
Za to ustvari može, ali ne mora root, jer vraćanje na početno stanje može, kako je već rečeno, i običnim factory restoreom. Treba root da vrati custom image, ali ako je taj image običan fabrički image, onda nema potrebe ni za čim osim za factory resetom.
[ bakara @ 08.01.2013. 11:23 ] @
Verujem da svi znamo sta radi factory restore, ali da vrati programe...nece da moze bez roota.

Inace uzeh pre neki dan LG - L9 njemu izgleda treba root da bih koristio usb storage mode, jer inace u opcijama ima samo MTP mode, koliko vidim slicno je i kod drugih proizvodjaca.

Opet ovaj LG ima sistemsku aplikaciju za back up koja vraca sve instalirane programe bez root-a sto je vrlo lepo videti.
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 08.01.2013. 11:45 ] @
Citat:
bakara: Verujem da svi znamo sta radi factory restore, ali da vrati programe...nece da moze bez roota.


Naravno, ali čovek nigde nije rekao da hoće da vraća programe, već sistem na stanje u kome je bio "Kad je telefon novi, tako reci tek otpakovan".

A za nerootovane telefone sam čuo da ljudi preferiraju My Backup.
https://play.google.com/store/...d=com.rerware.android.MyBackup
[ miki069 @ 08.01.2013. 15:15 ] @
Citat:
bakara:
Citat:
miki069:  Ne znam koje ste prevarante nasli da vam traze 60 evra za kacenje na JTAG? Cena za prijatelje je 20e, za musterije 30e, za ovce 40e.

Ovde vec 15 dana kukam da mi neko pomogne, i ti mi sad kazes da ima za 20€...?

LM, ja ipak mislim da to kod mene ne bi radilo jer je hardverski kvar u pitanju.

Inace, 5000 je naravno samo motivacija, potpisao sam ugovor na godinu dana, ali mi djavo ne da mira pa su me zvali i rekli da je doslo do greske i da ne moze na godinu i ekomotivacija...



Ne čitaš.
U ovoj temi sam još 25. 12. 2012. godine sam napiosao cene kačenja na JTAG.
[ Blue82 @ 08.01.2013. 16:21 ] @
Dakle ako sam dobro razumeo da rezimiramo u jednoj recenici.
Ako hocu da uradim root, da bih napravio image sistema, i koristim pogresan program za root-ovanje on ne moze napraviti stetu, moze jedino da uspe da dobije root privilegije ili da ne uspe? Tj program ili radi ili ne radi, nista se ne moze dogoditi?
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 08.01.2013. 16:33 ] @
Shvati da čak i autor tog programa neće da preuzme na sebe odgovornost da kaže da se ništa neće dogoditi. Od banalnih stvari poput pucanja USB veze ili oscilacije napona, do možda baš baksuza da ti crkne čip iz čista mira...

Ono što će ti svi reći sa sigurnošću je da rootovanje ne bi trebalo da ti pokvari telefon. Ja ih 10 svojih do sada rootovao ili jailbreakovao i nikada nisam pokvario nijedan, a gurao sam čak i pogrešan ROM :) Kod mene se sve zavšilo porukom o grešci sa kodom tim i tim na osnovu kojeg sam izgooglao da guram pogrešan ROM. Kod tebe može požar da izbije u kući, da umre komšiji krava i da izazoveš nuklearni rat :) Ne bi trebalo, ali može da se desi.
[ gile-gaga @ 09.01.2013. 09:30 ] @
da imao je wm ali hocu da kazem da kod samsung telefona ako se brikuje jedini spas je jtag dok kod htc nije takav slucaj recimo da vam se desi da nestane struje ili baterija da vam da se isprazni ili bilo koji drugi razlog da vam se telefon slucajno ugasi prilikom instalacije softwera mozete da ga vratite u zivot ovo kazem iz licnog iskustva jel sam cak i namerno probao to da uradim da namerno odkacim telefon sa USB na pola instalacije softwera i nakon toga ponovo da upali tel normalno instaliram softver ali to sam jedino uspeo sa HTC dok drugi telefoni nemogu to da prezive
[ bakara @ 09.01.2013. 10:24 ] @
Ne bih rekao da je samsung tu u nekoj drugacijoj situaciji od HTC, pa cak i kada se brikuje vrlo se lako vrati u zivot, a cak i kad nece postoji usb JIG koji na relativno prost nacin opet vraca uredjaj u igru.

Moj uredjaj je bio hardverski neispravan pa nije za poredjenje.

[ shut_down @ 09.01.2013. 15:07 ] @
Samo da javim da mi je sređen telefon u servisu. Ubacili mi još i novoizašli JB. U pitanju je Samsung Galaxy S Advance. :-)

Mada sam se konsultovao sa nekima sa xda foruma, rekoše mi da bih i sam sredio da sam instalirao JB... Ali nisam hteo da rizikujem. I da, 2500 din je ispalo u servisu. Nisam smeo tamo gde mi je garancija, jer mi je binary counter na 5. :-)
[ miki069 @ 09.01.2013. 22:04 ] @
Napravi ponovo ciglu od njega pa probaj.
Ako ne uspeš sa JB, znaš put.
Opet u isti servis, opet 2.500 dinara.
[ ChanMaster @ 10.01.2013. 21:05 ] @
Na ovu temu sam naleteo nakon sto si ga pslao na servis, nakon par dana se meni desilo isto...
Ne bavim se puno telefonima al sam uporan ko mazga kad mi se nesto sjebe...

Znaci potpuno ista slika kao i tebi...

Skinuo sa ovog sajta firmware http://www.sammobile.com/firmware/ (moras se registrovati)

Srecom znao sam tacno koji mi je firmware potreban ( i mislio sam kad je bal nek je bal i skinuo najnovi postojeci za njega 2.2) najbitnije je da se pravi firmware skine...

Sa kompjuterom se zezao sa sa usb kablom ne bi li ga prepoznao uopste... Znaci vadi cekaj startuj program...

Par sati zezanja i nakon flashovanja je imao firm 2.2 nakon toga sa Kies na 2.36 i da kucnem u drvo radi ko zmaj...

[ gile-gaga @ 11.01.2013. 08:53 ] @
pozdrav drugar,zavisi od telefona ali mahom mora da se otvori telefon da bi mogao da se spoji klemama ili zice da se zaletuju na plocu od tlefona e sada kao sto su vam i drugi rekli sve zavisi od servisa koliko je dobar i spreman da zavrsi taj posao ja sam imao samsung omniu i isto mi se desilo i nosio sam u servis ali trazili su mi od 30 eura pa do 40 eura jel nisu znali bas tacno koliko ce da kosta i dali ce da uspe to ja sam odustao od toga i prodao telefon za delove izvukao sam bar koju paru naravno telefon je bio kao nov neogreban sa svom komplet opremom uzeo ga je covek za delove jel maska je bila nova ekran i ostalo sve je bilo ok sem ploce telefona.tako da vi najbolje znate koliko vam vredi telefon i dali vam se isplati da ga nosite u servis ili da ga date za delove i stavite tu sumu koju bi platili za popravku i uzmete drugi tel to je na vama da odlucite.pozzzz