[ berman @ 24.12.2012. 17:23 ] @
Mikrokontroleri su cudo. Ja sam se odlucio za Atmel. Imaju odlican besplatan Atmel Studio 6. Sto bi neko pored ovoga morao da placa neki drugi IDE. I vecinom su ISP. Prisutni su na trzistu i nisu skupi. Pozdrav i poziv za sve Atmel ljubitelje
[ Pokazivac na meso @ 29.12.2012. 12:17 ] @
Zdravo. Ja sam odlucio da pocnem da radim s Atmelom. Citao sam neke teme. Kolko sam uspeo da skontam, recimo ja odaberem neki mikrokontroler, zatim kupim/sastavim programator koji podrzava taj odabrani MC, stavim MC u njega, povezem na kompjuter i potrebno je nesto kao Atmel Studio u cemu se pise kod koji se zatim prenosi u MC preko programatora. Zatim se MC izvadi iz programatora i spreman je za upotrebu u nekim drugim kolima. Iz drugih tema sam shvatio da ima mali milion razlicitih stvari. Jel moze neko detaljnije da me uputi, pa da krenem sa kupovanjem odredjenih stvarcica.
[ shpiki @ 29.12.2012. 15:47 ] @
A sta te konkretno zanima?
[ lestrigonac @ 29.12.2012. 20:55 ] @
Ako si odlucio da koristis Atmel, najbolje ti je da pazaris Arduino. Mali i jeftin development kit sa ogromnom podrskom, svojim IDE-om i gomilom ljudi koji hoce da pomognu! :) A za pocetnike, dusu dao! :)

Pozdrav,
lestrigonac