[ djalminha @ 24.12.2012. 18:18 ] @
Kada ga povezem sa kompom (windows 7)...pokazuje mi samo slike ali ne i video fajlove.

Takodje vidim particiju u windows exploreru na kojoj je zauzeto npr 4 GB ali kada je otvorim ne vidim ni jedan fajl.

Kada sam imao WINDOWS XP nije bilo ovog problema.

???

[Ovu poruku je menjao djalminha dana 25.12.2012. u 01:03 GMT+1]
[ djalminha @ 25.12.2012. 16:06 ] @
Mora da neko zna kako ovo popraviti. Znam da su video fajlovi u AVCHD formatu...instalirao sam softver koji je isao uz kameru (PHOTOFUN)...probao sam sa VLC playerom i instalirao FFDSHOW codec ali nista.
[ radisasvr @ 27.12.2012. 11:17 ] @
Kupi citac kartica i batali povezivanje aparata direktno na racunar!

Em brze, em elegantnije , em daleko sigurnije po fotoaparat.

Pozdrav.
[ djalminha @ 30.12.2012. 01:06 ] @
Imam SDHC citac na kompu. Kada ubacim karticu isto je ne prepoznaje....Do duse slike se otvaraju preko softvera ali ne i video fajlovi.
[ MirosIav @ 30.12.2012. 10:58 ] @
AVCHD fajlovi se nalaze u PRIVATE\AVCHD\BDMV\STREAM\ direktorijumu na kartici. Skini najnovije kodeke, npr. K-Lite Codec Pack i možeš ih gledati kroz razne plejere, npr. Media Player Classic ili BS Player. Kod mene najbolje se najbolje prikazuju kroz Splash Lite plejer.
[ djalminha @ 30.12.2012. 20:22 ] @
Kada otvorim preko PhotoFun programa preko komande acquire - prikazuje mi samo dva foldera AVCHD lite (koji je "prazan") i DCIM/102_pana koji sadrzi slike.

Preko Windows Explorera/Comandera ne mogu nista da otvorim. Snimci su 100% na kartici.???
[ MirosIav @ 02.01.2013. 14:11 ] @
1. presnimi sve slike sa kartice
2. snimi neki probni film od minut-dva, tako da zauzme mnogo prostora na kartici
3. izvadi karticu iz foto aparata i stavi u čitač
4. podesi Windows Explorer ili Total Commander tako da se vide skriveni i sistemski fajlovi
5. preko komande Properties pregledaj veličinu svakog direktorijuma u root-u kartice - filmovi su u onom koji ima najviše megabajta
6. pronađi najveći fajl u tom najvećem direktorijumu - to je film; AVCHD fajlovi imaju .mts ekstenziju, i tako ih možeš prepoznati
7. presnimi na hard disk taj film, .mts fajl, i otvori kroz Splash Lite

Zaboravi na programe koje si dobio uz foto aparat i na presnimavanje fajlova iz aparata preko USB kabla. Ako možeš da gledaš snimljene filmove na ekranu foto aparata, moći ćeš da ih gledaš i na kompjuteru.
[ djalminha @ 03.01.2013. 12:04 ] @
To je to fajlovi su bili skriveni iz nekog razloga. Hvala.