[ kamicak @ 27.12.2012. 15:46 ] @
Da li ima razlike u kvalitetu slike Dvix filma puštenog sa laptopa i sa standardnog dvd playera?
Veza je analogna tj. Tv je običan , znači ne plazma i LCD,
hvala
[ 3way @ 27.12.2012. 15:47 ] @
Osim ako DVD nema neki krsh dekoder, onda ne.
[ bakara @ 27.12.2012. 15:49 ] @
Ako je veza analogna u oba slucaja i kvalitet je jednak u oba slucaja.

Sa druge strane komoditet je mnogo bolji sa DVD plejerom.
[ kamicak @ 27.12.2012. 16:23 ] @
Bakara misliš na daljinski?
Hoću da kupim neki kršteni USB dvd player i on je recimo oko 50eur, a za te ili skoro za te pare se može naći neki polovan laptop sa kojeg se može recimo gledati youtube ili slušati internet radio, za drugo mi ne treba, samo me interesovalo da li je slika možda bolja sa dvd playera.
[ bakara @ 27.12.2012. 18:20 ] @
OK, samo pazi da taj laptop od 50€ ima TV out a ne samo VGA kako je najcesce.
[ KrkaCiC @ 27.12.2012. 23:04 ] @
Citat:
kamicak:
Bakara misliš na daljinski?
Hoću da kupim neki kršteni USB dvd player i on je recimo oko 50eur, a za te ili skoro za te pare se može naći neki polovan laptop sa kojeg se može recimo gledati youtube ili slušati internet radio, za drugo mi ne treba, samo me interesovalo da li je slika možda bolja sa dvd playera.


Ne bih da budem nekulturan,ali mislim da se za ~50e ne moze naci laptop koji bi sluzio ga YouTube.
Za Youtube mora biti neke malo novije generacije,a realno takav mislim da nece biti ispod 100e-realno.
Ako si spreman izdvojiti malo vise,nadji na forumu HTPC temu
[ kamicak @ 28.12.2012. 09:20 ] @
Jel možeš da napišeš koja bi bila neka minimalna konfiguracija laptopa za gledanje filmova i youtuba?
[ Binary Mind @ 28.12.2012. 10:13 ] @
Zaobidji polovan laptop od 50 evra... Takvi u 99.9% slucajeva nisu ni za sta, a kamoli za gledanje filmova sa DVD-a (pitanje je da li uopste takvi laptopovi imaju DVD citac). Ako uzmes takav, vrlo verovatno ces biti redovan posetilac laptop foruma sa pitanjima vezanim za hardverske probleme na raspadu od polovnog laptopa.
[ bakara @ 28.12.2012. 10:25 ] @
Ima takvih polovnih za 50e, nije da nisam vidjao, ali su uglavnom krsevi sa neispravnom baterijom ili im je nesto polomljeno.
Bolje kupi desktop polovan racunar za te pare.
[ Binary Mind @ 28.12.2012. 10:47 ] @
Bolje i neki najbazicniji nov kufg fu DVD/DivX player poput Xwave-a za 40-50 evra, nego polovan raspad od laptopa od 50 evra.
[ calexx @ 28.12.2012. 10:57 ] @
Kakav kung fu, za ~40€ mogu da se nađu novi brendirani plejeri ... mada bih ja više voleo neki media centar ili da bar plejer ume da čira flešku. Kung fu verovatno mogu da se nađu i za ~20€.
[ Binary Mind @ 28.12.2012. 10:59 ] @
Lupio sam primera radi... Ko zna da li Xwave-ova ima uopste da se nadju. Nekad su bili popularni, pa mi je prva asocijacija za jeftine DVD/DivX playere bila Xwave. Covek rece 50 evra pa reko' bolje jeftin DVD/DivX player nego krntija od laptopa za 50 evra.
[ palamar @ 28.12.2012. 12:16 ] @
Sad svi dvd plejeri čitaju i prikazuju sve. Kod mene je bolja slika sa dvd plejera (Elite plejer kupila žena pre 6 godina kad išla da kupi narandže), jer ide preko rgb izlaza putem skarta, nego sa Radeona 1680 preko kompozitnog "video in" (pri tome mislim na reprodukciju dvd filma i divx fajla).