[ aywar @ 28.12.2012. 16:57 ] @
Kupio sam ga pre par dana uz paket, pre njega imao Wildfire HTC. Odlično izgleda, mane su mu što:

1. Na ICS 4.0.4 ne može da se upgraduje redovno, ni preko alcatel sajta, već morate da budžite prateći uputstva sa foruma. Telenor ne javlja ništa kad će pustiti upgrade, a koliko vidim po forumima Alcatel ga je pustio još pre tri meseca.
2. Sistem pozivanja je glup. Meni je telefon jedna od najvažnijih opcija, i glupo mi je da kad hoću nekog da pozovem pritisnem prvo slušalicu, pa odem na contacts, pa pritisnem search, pa kucam na query tastaturi ime. Navikao sam na HTC da pritisne slušalicu, izađe dialer sa brojevima, pa kucam brojeve a on pretražuje bilo koju kombinaciju slova (npr jkl za 5 i slično), što mi je neuporedivo lakše. Možda sam i ja glup, a ne sistem, ali od juče nisam uspeo da provalim neku opciju za lakše biranje.
3. Nervira me korporativni logo na telefonu i preinstalirane aplikacije.

Ostalo je sve OK, posebno za te pare.

Veliki pozdrav, Mlađa
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 28.12.2012. 17:19 ] @
1. Svaki telefon koji nije baš Googleov se načeka za nove verzije softvera...ako ih uopšte bude.
2. https://play.google.com/store/search?q=dialer&c=apps Ranije sam koristio Dialer Ex, ali sam sada opet na defaultu, jer mi na 4.2.1 radi to tzv. T9 biranje.
3. Ako rutuješ telefon možeš da pobrišeš sve aplikacije koji ti ne trebaju.
[ Miroslav Ćurčić @ 08.03.2013. 21:21 ] @
Ima li novosti oko ICS-a za ovaj model ?

Upravo sam uzeo ovaj telefon pa tražim....
[ Mickolli @ 01.04.2013. 17:35 ] @
Skini 4.0.4 sa zvanicnog alcatel sajta... samo prati uputstva...
[ BabaRogaa @ 16.06.2013. 09:41 ] @
Da li neko može da mi pomogne da povežem PC sa Alcatel-om OT-995?

Sve sam radio kako je naslovljeno u uputstvu, ali PC nije mogao da mi pronađe odgovarajući driver "Qualcomm HSUSB driver" ( verovatno je mislio driver za spomenuti uređaj )
i veza nije ni uspostvljena ...

Na netu ne mogu da pronađem ispravan driver sa tim imenom, a nešto su mi i "preteški" za jedan driver ( 110MB )
[ semendrian @ 27.06.2013. 19:32 ] @
Kako da iskljucim poruke u liniji za obaveštenja? (nalazi se na početnom ekranu - kada se povuče na dole)
[ kajtaz98 @ 25.11.2014. 11:23 ] @
poz svima znate li kako da ubacim novi softver u navedeni fon? ja sam updejtovao na v4.0.4 ali je spor i igre mi koce koje su mi radile na duplo slabijem fonu npr ninja fruit mi koci!
ako znate molio bih vas da pomognete razumem se dosta ali ovo nikad nisam radio