[ Pele @ 30.12.2012. 13:12 ] @
Zna li neko da li padaju cene starijih modela telefona?Moj sin je pre skoro 18 meseci kupio Samsung Galaxy SII.Uzeo je uz odredjen paket , na otplatu na 6 rata.Taj telefon i dalje ima istu cenu na isti paket.To je inace pravilo kod svih operatera?Cini mi se da recimo,Iphone, kada izbaci novi model, skine cenu starijeg uredjaja.Ima li neko prave informacije?Mozda je ovo sto radi Telenor pravilo.
[ zvezdasbg @ 31.12.2012. 19:10 ] @
Iphone nemoj da poredis sa drugim aparatima. Oni imaju svoju poslovnu politiku koja po korisnike nije losa. Al njih kod nas nema, tako da...:) A nsi provajderi em sto deru sa cenama iste ne skidaju sve dok aparat skroz ne postane prevazidjen. Moj savet je ne uzimati telefone preko provajdera, osim ako je to jedini nacin doci do telefona. Tipa zbog placanja na rate i tako to.
[ sofke @ 09.01.2013. 21:57 ] @
Naravno da deru, čak i od Comtrade... eto primera, kod Telenora u Outlet shop-u, Sony Xperia Sola bez ugovorne obaveze košta 40.000 din, a u CT-u je 36.999 din bez ikakve obaveze... a onda još, HTC Desire X košta bez ugovorne obaveze isto kao i Sola 40.000 din, ali, uz paket Prenesi i Surfuj 500, HTC Desire X je 18.600 din, a Sola koja je Outlet ponuda 25.800... zašto je tako, to samo Telenor zna... pre dve godine sam na ugovor uzeo HTC Wildfire i on je tada u slobodnoj prodaji bio oko 300e, a ja sam ga uz gore pomenuti paket dobio za 150e na 6 rata i to je za mene bilo ok jer nikad ne bih dao 300e za telefon. Neko je pomenuo da se ne uzima uz paket, ali za neke je to možda jedina varijanta da se dođe do telefona. Ali, zašto se ne spušta cena telefona to samo Telenor zna...
[ KrkaCiC @ 09.01.2013. 23:18 ] @
Tako je zato sto su Telenor i Comtrade,i ostali takvi,prodavci koji prodaju 100% regularne telefone. Ovi koji su jeftiniji prodaju telefone koji su skidani sa mreze.
Npr telefon koji u CT kosta 150e,u Nisu u podzemlju mozes nabaviti za ispod 100e. Ali CT daje 2 god garancije,a ovi u podzemlju 6 meseci,mozda najvise 1 godinu
Inace,ko nema drugi nacin da se domogne telefona,tj nema para da kupi skuplji telefon,bolje da ne kupuje neki skuplji telefon uz paket. Npr ako ima da plati racun od 1500 din,onda neka uzme na kredit telefon negde,i neka uzme paket kod operatera u zavisnosti od potrebe i dubine dzepa.
Ponuda kod operatera koja ukljucuje telefon sluzi da neko ko mesecno trosi bar 1000 din bude nagradjen od strane operatera za "vernost" Naravno taj neko dobije za dinar telefon koji je max 100e. Taj telefon je operatera kostao max 35e na veliko,i tako su za 35e dobili 24000 din
Naravno nije bas uvek telefon nagrada za vernost,ukapirali operateri da mogu da zarade bolje pa je zato ovakva ponuda sto se tice telefona
Ali napominjem,opet,ko nema 400e da kupi telefon,njemu ce izgledati kao mnogo dati pocetnih recimo 10000 din za telefon i potpisati ugovor 24 meseca sa min racunom od 2000 din. Takav ugovor ce potpisati neko ko stvarno koristi telefon i ima para da placa racune,i taj telefon ce posle dve godine prodati za pocetnih 100e i onda opet izpocetka