[ nemanja11111 @ 01.01.2013. 23:57 ] @
Pozdrav svima,
evo šta me interesuje:
imam jednu klasičnu telefonsku liniju (telekom), postavio sam jedan telefon u kancelariji, jedan u kući (kancelarija je u sklopu kuće). Da li bih sa telefonskom centralom mogao sledeće:

1) kad me neko nazove, da postoji mogućnost izbora, hoće li mi zvoniti telefon u kancelariji ili u kući? Znači da jedan broj koristim za firmu i privatno.
2) da li bih mogao u isto vreme koristiti oba telefona ( i u kancelariji i u kući) i da zovem dva različita broja?

Možda su prosta pitanja, ali ja se stvarno ne razumem. Vidim tu mi ljudi nude neke centrale kao što su: panasonic kx-ta308 i panasonic 308 easa-phone, da li to može s njima da se odradi?
[ jozzo @ 02.01.2013. 10:53 ] @
Kratko i jasno:
1. Da
2. Ne
[ nemanja11111 @ 02.01.2013. 15:09 ] @
Hvala na odgovoru, jos samo da pitam, sa kojom od ove dve centrale bih mogao to da odradim? Znaci kad me neko zove, da moze birati koji telefon hoce da zvoni, tj. koji lokal mu treba.
[ nemanja11111 @ 04.01.2013. 00:34 ] @
Može li mi neko pomoći oko centrale KX-T30810b, to je ona Easa-phone 308.
Naime, evo šta me interesuje, prosto rečeno:

Kad me neko zove, imam spojenu jednu CO liniju i 2 lokala, da li je moguće da sad lupam, komšija okrene moj broj, čuje neki signal, beep, šta god, stisne recimo 1 pa onda # na svom telefonu i dobije npr. telefon koji je spojen na prvi port, tj. dobije lokal broj 1. Ili recimo stisne broj 2 pa tarabu i dobije telefon koji je spojen na drugi lokal?

Znači da ne mora uvek da mi zvoni telefon na prvom lokalu (onaj sistemski telefon), pa da ja moram ručno prebacivati na neki drugi lokal.

Eto, mislim da sam uspeo da objasnim šta mi treba.