[ wlada_85 @ 04.01.2013. 11:26 ] @
Pozdrav...

Naime pala mi napamet jedna da kazem blesava ideja, e sad da li ce doci do realizacije toga videcu, ali za pochetak bih da neke stvari bacim na papir.
LM, zivim u kuci. Imam centralno grejanje koje ono lozim sam itd. Medjutim kako ovaj trend ide, zime nisu toliko jake. Ima sunchanih dana. Ako kazem da je tona kvalitetnog uglja oko 12 000 dinara i vishe, onda se lako dodje do zakljuchka da ako ushtedim tonu uglja u sezoni meni se isplati ...

E sad da kazem shta mi pade napamet. Chuo sam da postoje negde topionice metala koje rade na svetlost (da li je tachno ili nije ne znam) ... Ali mi sinu da bi u ovim sunchanim danima mogao da napravim suncokret koji bi svetlost usmerio u neku posudu koja bi bila puna vode itd ... Nije mi sad potrebno da ja napravim neku temperaturu, ali da kazem kad je napolju recimo oko plus pet, i kad su mi radijatori na 40 stepeni meni je sasvim prijatno u kuci ... A pritom kad bih to napravio tako da ne moram da lozim ... :)

Ali sad ne znam koliko mi sochivo treba (znam da bi najbolje bio princim SVTB-sto vece to bolje ili pak mogu da stavim dva tri) ali da sad ne idem oko toga, voleo bih neki obrazac ...

Hvala puno ... :)