[ ojf @ 04.01.2013. 15:01 ] @
Pozdrav ljudi. :)

Kao što naslov kaže, potrebna mi je bežična tastatura u kompletu sa bežičnim mišonjom, do 35e.
Pregledao na ITsvet-u dosta modela i obišao dosta prodavnica, pronašao sam dosta dobrih modela, najviše mi se dopala Logitech MK220 i MK260 (za te pristojne pare)
Ne umem da napravim razliku između RF i bluetooth-a, ni koje su prednosti i mane jednog ili drugog.
Trebalo bi da izgleda urednije i elegantnije. (ali ono, da ne tražim malo previše za ove pare :) )

Međutim kako vreme prolazi i kako čitam razne recenzije, jedna stvar mi postaje presudna: Auto-sleep.
Neprihvatljivo mi je frustrirajuće ako se tastatura ili miš posle nekog kratkog vremena (30s, 1min, 2min, itd...) uspavaju i ako moram čekati nekoliko sekundi da se ponovo aktiviraju.
Razumem da ta opcija štedi baterije i sve, ali to nikako ne želim i radije bih kupovao baterije svakih mesec dana nego da me ova "sitnica" iritira.


Osnovni problem je što ova opcija (ili nedostatak iste, što ja tražim) nigde nije navedena, ili barem ja ne umem da je pronađem.
A radnici računarskih prodavnica nisu upoznati sa ovim u toj meri da bi poznavali od kompleta do kompleta kako koji funkcioniše.


Dakle, preporučite mi molim vas - bežičnu tastaturu i miš u kompletu - do 35e - BEZ AUTOSLEEP-a. (negde je nazvano i auto-standby)
(ili me uputite na temu ako ste negde već vodili ovakvu diskusiju)
Hvala. ;)
[ Backy @ 04.01.2013. 17:23 ] @
tastatura nema autosleep već struju troši samo prilikom pritiskanja ili puštanja tastera, eventualno sve vreme tokom držanja ako je lošiji dizajn... miš se iz "autosleep" moda budi jednako brzo kao bilo koji optički miš koji pređe u mod štednje lampe, znači sigurno brže od četvrtine sekunde a često i od desetine...
[ Obby @ 24.01.2013. 08:27 ] @
Ako igde uspeš da nađeš, uzimaj MS Industrial 713W!! Imam taj set već dve godine, pre neki dan sam promenio baterije, tastatura je po meni nešto najbolje što je izmišljeno... signal hvata sa par metara, plitak hod tastera, skoro nečujna u radu, gomila funkcijskih tastera na tastaturi, par osnovnih na mišu. Miš može da se prebaci u Media mod pa možeš da kontrolišeš audio plejer i sl.
E sad, što se tiče tog sleep moda, meni je na kompu podešeno da se uključi screen saver nakon 5 minuta. Tastatura i miš su stalno aktivni, dovoljno je najmanje pomeranje miša ili klik na tastaturi da se probudi ekran.
Ako hoćeš, javi mi se na PP pa ću ti poslati link ka sajtu gde sam je ja kupio, ne znam da li je još imaju.